UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dowódca Wielonarodowego Korpusu z wizytą w Elblągu

 
Elbląg, Dowódca Wielonarodowego Korpusu z wizytą w Elblągu
Fot. kpt. Paulina Montewka
Reklama

Żołnierze Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny – Wschód (DWDP-W) zakończyli swój udział w ćwiczeniu pk. Saber Strike – 18. W piątek, 8 czerwca, w Dowództwie Dywizji gościł Dowódca Wielonarodowego Korpusu Północny – Wschód gen. broni Manfred Hofmann. Podczas pobytu w Elblągu gen. Hofmann zapoznał się z Polowym Stanowiskiem Dowodzenia DWDP-W, uczestniczył w porannej odprawie obsady stanowiska dowodzenia oraz obserwował pracę sztabu.

Wizytę zakończył uroczysty apel z udziałem żołnierzy dowództwa dywizji oraz wspierających ich podczas ćwiczenia kolegów. Jak, podczas apelu, powiedział gen. Hofmann:
       - Jako dowódca Korpusu w Szczecinie jestem naprawdę dumny i zaszczycony, że razem jesteśmy świadkami jednego z najważniejszych kamieni milowych w procesie tworzenia nowej dywizji (....). Jak wiecie, proces ten rozpoczął się dwa lata temu podczas Szczytu (NATO) w Warszawie, gdzie politycy podjęli decyzję o utworzeniu eFP (enhanced Forward Presence - wzmocniona Wysunięta Obecność). eFP oznacza nie tylko brygady narodowe w krajach bałtyckich i Polsce, ale także Wielonarodową Dywizję Północny - Wschód.
      
       W ćwiczeniu pk, Saber Strike - 18 biorą, między innymi, grupy bojowe NATO, które w ramach wzmocnionej Wysuniętej Obecności Sojuszu stacjonują  w państwach bałtyckich i w Polsce. Dowodzenie i kontrolę nad przebiegiem ćwiczenia sprawuje Dowództwo Wielonarodowego Korpusu Północny - Wschód.
      
mjr Dariusz Guzenda, Wielonarodowa Dywizja Północny-Wschód
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama