UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Droga krzyżowa ulicami Elbląga

 
Elbląg, Droga krzyżowa ulicami Elbląga w obiektywie Michała Skroboszewskiego
Droga krzyżowa ulicami Elbląga w obiektywie Michała Skroboszewskiego
Reklama

Dziś (28 marca) wierni kościoła rzymskokatolickiego przeszli ulicami Elbląga niosąc krzyż, by tym nabożeństwem odtworzyć drogę Jezusa na śmierć i złożenie do grobu. Zobacz fotorelację.

Dla wielu chrześcijan uczestniczenie w nabożeństwie drogi krzyżowej jest świadectwem wiary. W naszym mieście od kilku lat bierze w nim udział coraz więcej osób, a krzyż od stacji do stacji niosą przedstawiciele elbląskich parafii.
       Także w tym roku uczestnicy drogi krzyżowej wyruszyli w środę (28 marca) o godz. 19 z kościoła przy ul. Robotniczej w kierunku katedry św. Mikołaja. Błogosławieństwa udzielił im biskup elbląski Jacek Jezierski. Przeszli ulicami miasta rozważając kolejne stacje związane z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo trwało ok. 2 godzin i zakończyło się błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego.
       Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie (Via Dolorosa). W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników, zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku.
       Jan Paweł II odprawiał drogę krzyżową w każdy piątek przez cały rok i codziennie w wielkim poście. Nową formą odprawiania drogi krzyżowej w Polsce, powstałą w XXI w., jest Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK), zainicjowana w 2009 r. w Krakowie przez ks. Jacka Stryczka. W wielkopostnym rozważaniu na nocnej trasie biorą udział także elblążanie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama