Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Druga kadencja pani dyrektor

 
Elbląg, Druga kadencja pani dyrektor Bożena Sielewicz (fot. arch. WS)
Rek

Bożena Sielewicz po raz kolejny została szefową Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Poprzednio, w 2011 r., wygrała konkurs na to stanowisko. Tym razem Witold Wróblewski skorzystał z możliwości, jakie daje mu prawo i dotychczasowa dyrektor Orkiestry została wybrana bez konkursu.

Cztery lata temu, za czasów ówczesnego prezydenta Grzegorza Nowaczyka, ogłoszono konkurs na to stanowisko – wtedy też Bożena Sielewicz go wygrała. Tym razem takiej formuły nie było, bo obecny włodarz miasta skorzystał z możliwości, jakie daje mu prawo, czyli zatrudniania i zwalniania kierowników tzw. gminnych jednostek organizacyjnych.
     Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego dotychczasowa praca Bożeny Sielewicz została oceniona pozytywnie. W tej sprawie zasięgnięto również opinii Stowarzyszenia Miłośników Muzyki Cantata i Zarządu Zrzeszenia Filharmonii Polskich z siedzibą w Warszawie. Oba do zarządzenia prezydenta powołującego Bożenę Sielewicz na dyrektora Orkiestry odniosły się pozytywnie.
     Zgodnie z informacją, jaka pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej, Sielewicz została zatrudniona dokładnie na cztery sezony artystyczne i cztery miesiące. Swoją pracę zaczęła 1 maja i według umowy ma pełnić tę funkcję do końca sierpnia 2019 r.
     Dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest absolwentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie na kierunku Wiedza o Teatrze oraz Studium Reżyserii Teatralnej. Z elbląską kulturą związana jest od 31 lat. Do 2007 r. pracowała w CSE Światowid, w tym trzy lata jako zastępca dyrektora tej instytucji. Później, przez kolejne cztery lata zajmowała stanowisko naczelnika Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Elblągu. Przyczyniła się do powołania w 2007 r. Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, zainicjowała wiele programów stypendialnych, w tym Przedwiośnie Talentów oraz Elbląskie Nagrody Kulturalne. Jest również pomysłodawczynią m.in. takich wydarzeń jak Festiwal Sztuki Słowa ...Czy to jest kochanie? I Elbląskie Noce Teatru i Poezji.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Fototapety z końmi
Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Obrazy na alupanelu