Sobota 23-03-2019, imieniny Pelagii, Feliksa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drugie miejsce na Agrotravel

W dniach 17-19 kwietnia w Kielcach odbyły się I Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel. W targach uczestniczył Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, któremu przyznano drugie miejsce w towarzyszącym targom konkursie na najciekawsze stoisko.

W targach uczestniczyło blisko 80 wystawców z najpiękniejszych zakątków Polski i Europy Wschodniej. Zwiedzający mogli zapoznać się z szeroką ofertą gospodarstw agroturystycznych, kuchnią regionalną, dorobkiem w zakresie rzemiosła, folkloru, obrzędów oraz życia codziennego i tradycją wiejską.
     Nasz region reprezentowały: Stowarzyszenie „Łączy Nas Kanał Elbląski LGD” w Elblągu, Lokalna Grupa Działania „Brama Mazurskiej Krainy”, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Aniołowo, Stowarzyszenie „Konik Mazurski”, Przedsiębiorstwo Społeczne „Garncarska Wioska”, Józef Bogdaszewski z pracowni rzeźbiarskiej „Pasja” oraz reprezentanci Regionalnej Organizacji Turystycznej. Udział województwa w targach uświetniły występy Mirosława Bogdanowicza, reprezentanta Zespołu Śpiewaczego „Reszelanie”, który, kultywując tradycje Warmiaków i Mazurów, przedstawił swój dorobek artystyczny, wykonując pieśni regionalne. Dodatkowo na stoisku rozdawane były broszury, ulotki, materiały reklamowe z zakresu turystyki regionu warmińsko-mazurskiego.
     Stoisko Warmii i Mazur zaprezentowało się bardzo korzystnie, przyciągało wzrok bogatą aranżacją i kolorowym wystrojem, co zauważyli także organizatorzy, przyznając regionowi Warmii i Mazur drugie miejsce w konkursie na najciekawsze stoisko I Międzynarodowych Targów Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki Agrotravel oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł.
     Odpowiedzialnym za przygotowanie stoiska regionalnego był Departament Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
     Jednocześnie podczas targów odbyła się dwudniowa Międzynarodowa Konferencja Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki pod hasłem „Perspektywy rozwoju i promocji turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce”. Konferencja cieszyła się ogromnym powodzeniem, wzięło w niej udział przeszło 300 osób, w tym około 30 gości zagranicznych z dziewięciu krajów. Wiodącymi tematami poruszanymi podczas konferencji były: ocena stanu turystyki wiejskiej i agroturystyki w Polsce, zarządzanie marketingowe ofertą turystyczną na obszarach wiejskich, dziedzictwo kulturowe w innowacyjnych produktach turystycznych, dziedzictwo kulinarne a turystyka.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost
Fototapety do sypialni
Fototapety dziecięce
Fototapety z Elblągiem