Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drzewko za nakrętki i baterie, czyli VIII Dni Recyklingu

 
Elbląg, Drzewko za nakrętki i baterie, czyli VIII Dni Recyklingu
(fot. AD, archiwum portEl.pl)

Już w najbliższą sobotę (23 maja) na Placu Jagiellończyka będzie można wymienić posegregowane odpady na drzewka i krzewy. To główny punkt programu Dni Recyklingu, które w Elblągu odbędą się po raz ósmy.

Wymianie podlegają zużyte baterie, makulatura, puszki aluminiowe, opakowania z tworzyw sztucznych, nakrętki z tworzyw sztucznych, opakowania szklane, opakowania po płynnej żywności i napojach, a także sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odpady będzie można wymienić na punkty. 1 punkt będzie można otrzymać za: 5 szt. zużytych baterii, 2 kg makulatury, 5 szt. puszek aluminiowych, 5 szt. opakowań z tworzyw sztucznych, 30 szt. nakrętek z tworzyw sztucznych, 3 szt. opakowań szklanych, 3 szt. opakowań po płynnej żywności i napojach, 1 szt. sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Za telewizor, monitor, czy komputer będzie można otrzymać 5 punktów.
     Zebrane punkty będzie można wymienić na nagrody. Za każde 40 punktów otrzymamy upominek w postaci krzewu lub drzewka. Za każde 20 punktów - bylinę lub maskotkę. Zebrane punkty będzie można wymienić także na drobne upominki.
     - W ramach Dni Recyklingu organizujemy również konkurs ekologiczny na selektywną zbiórkę odpadów w szkołach, to już jego dziewiętnasta edycja – mówił podczas konferencji Marian Wojtkowski, dyrektor ZUO.
     - Dni Recyklingu potwierdzają, że Elbląg stawia na ekologię i edukację ekologiczną. Jesteśmy w Polsce postrzegani jako miasto, które posiada najnowocześniejszy Zakład Utylizacji Odpadów – dodał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
     W pierwszej edycji w 2008 roku zebrano 4 tony odpadów, a w zeszłym roku - 17 ton i 300 kg. Najwięcej odpadów zebrano podczas piątej edycji, w 2012 r. – 29 ton 532 kg. Choć ilość zebranych podczas Dni Recyklingu odpadów zaczęła się zmniejszać, to nadal jest to akcja, która cieszy się ogromną popularnością.
     - Te ilości są związane również ze zmianą miejsca w którym organizujemy akcję – wyjaśniał Marian Wojtkowski. - Ułatwieniem było organizowanie Dni przy Centrum Handlowym „Ogrody”. Tam był duży parking, więc wszystkim było wygodniej. Z uwagi jednak na rozbudowę Centrum musieliśmy przenieść akcję na Plac Jagiellończyka.
     Festyn z okazji Dni Recyklingu odbędzie się w sobotę, 23 maja w godzinach 10-16. Poza zbiórką odpadów na scenie zaplanowano występy, głównie dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli.
     
     Poniżej przedstawiamy szczegółowy program występów:
     
godz. 10.10 – Przedszkole nr 29
     10.20 - Przedszkole nr 15
     10.35 – Przedszkole nr 31
     10.50 – Przedszkole nr 24
     11.00 - Występ młodzieży ze Szkoły Tańca CADMANS
     11.30 - Szkoła Podstawowa nr 11
     11.50 - Szkoła Podstawowa nr 12
     12.10 – Szkoła Podstawowa nr 19
     12.30 – Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Kamionku Wielkim
     12.40 – Koncert Aleksandry Wróbel
     13.40 – Przedszkole nr 34
     14.10 – Szkoła Podstawowa nr 18
     14.20 – Przedszkole nr 23
     14.40 – Wręczanie dyplomów biorącym udział w zbiórce elektrośmieci
     15.00 – Konkursy ze sceny
     15.30 – Podsumowanie
     
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym Dni Recyklingu 
K
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna III