Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drzwi otwarte Elektrociepłowni Elbląg

14 i 15 stycznia chętni będą mogli dowiedzieć się, jak wytwarzana jest energia cieplna. Elektrociepłownia Elbląg otworzy swoje podwoje dla zwiedzających.

Elektrociepłownia Elbląg powstała w 1997 r. jako jednoosobowa spółka Elbląskich Zakładów Energetycznych SA w Elblągu. Jednak początki działalności zakładu przypadają na lata dwudzieste XX wieku. Budowę Elektrowni Elbląg zakończono w 1928 roku.
     Podstawowym zadaniem zakładu jest wytwarzanie energii cieplnej w postaci gorącej wody i pary technologicznej oraz produkcja energii elektrycznej. Elektrociepłownia produkuje ciepło na potrzeby miasta pokrywając w pełni jego zapotrzebowanie w tym zakresie oraz dostarcza parę technologiczną elbląskiemu browarowi.
     14 i 15 stycznia Elektrociepłownia Elbląg otworzy swoje podwoje dla zwiedzających. W piątek zakład odwiedzą wycieczki szkolne, w sobotę zaś - w godz. od 9.00 do 14.00 - pozostali chętni.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Pójde i zobacze dlaczego tak drogo place za CO ,gdy mieszkam 500 m od elektocieplowni.....dlaczego licza nie Julach a m3..............i tak sa zdziercy.........
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  croll(2005-01-12)
 • Elektrociepłownia Elbląg jest najgorszą w całej Polsce pod względem ilości pracujących tam osób na jednostkę wytworzonej energii. Przeciez ich wszystkich trzeba utrzymać! Poza tym istniejące urządzenia o malej sprawności przetwarzania robią swoje. Ponadto należy zwrócić uwagę na pośrednika EPEC, który narzuca takie stawki za przesył energii, że nóż się w kieszeni otwiera. No ale... jak wiadomo pośrednicy zawsze zarabiali najwięcej. Teraz już wiecie czemu tak dużo płacicie za ciepło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zainteresowany(2005-01-12)
 • Zakaldy energetyczne w Polsce, w tym rownierz ENREGA do ktorej nalezy eletrocieplownia w Elblagu, jest to relikt epoki komunizmu. Ludzie ktorzy tam pracuja, pracownicy, ich zwiazki zawodowe, kadry techniczne i zarzadzajace, to pijawki, ktore uczepily sie monopolu i doja spoleczenstwo i panstwo. A ludzie za to placa, bo nie maja wyjscia. TRZEBA ROZBIC TEN MONOPOL. TRZEBA TYCH LUDZI POZBAWIC NIEZASLUZONYCH PRZYWILEJOW.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-01-12)
 • croll po pierwsze za CO placisz do EPEC-u a nie do elektrocieplowni i to EPEC narzuca tu swoja cene
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  troszke wiedzacy(2005-01-12)
 • troszke wiedzy - Epec nie może sobie narzucać ceny za energię cieplną,gdybyś znał cały mechanizm tworzenia się ceny za ciepło to byś pierduł nie opowiadał,widocznie masz za mało ciut wiedzy i proponuję ja poszerzyć a dopiero wypowiadać się na ten temat. A tak na marginesie to na cenę za energiię cieplną ma właśnie główny wpływ Elektrociepłownia - wszak główny i jedyny monopolista na rynku elbląskim, który tę cenę kształtuje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciut więcej wiedzy.(2005-01-12)
 • Gwoli scisłosci wszystkim zainteresowanym, niepodpisanym oraz wiecej lub niewiele wiedzącym podaję pod rozwagę nastepujace fakty: 1 Oceniając EC Elbląg nalezy wziąć pod uwagę ceny produkowanego ciepła (jedne z najniższych w Polsce), a nie ilość pracowników która jest pochodną technologii i struktury firmy. Wystarczy z obecnej struktury EC wyodrębnić poszczególne piony jako firmy zewnętrzne, pozostawic w stukturach EC tylko prezesa i bedziemy mieli świetny wynik. Nie zmieni to jednak kosztów, a te liczą sie przy ocenie efektywności firmy. Poza tym czy kupując masło, buty czy meble interesuje nas ile osob pracuje w firmie produkującej dany towar. 2. EC Elblag produkuje energię elektryczna i ciepło (nawiasem mówiąc ciepło nie jest energią) z wykorzystaniem energii chemicznej paliw w ok. 74% co jest jednym z lepszych wyników w kraju. Sposób pracy kotłów parowych i turbozespołów (zwanych przez niektórych niesłusznie "urządzenia o malej sprawności przetwarzania") wykorzystujacy gospodarkę skojarzoną jest najefektywniejszym sposobem produkcji energii. 3. Jak słusznie zauważono, EPEC nie narzuca ceny na ciepło rozliczajac sie z ceną EC jednak w istotny sposób podnosi cenę końcową dla odbiorcu dorzucajac opłatę przesyłową. Podsumowując, zostawmy zarzadzanie firmami menagerom, sprawy przetwarzania energii energetykom, a sami trzymajmy sie ciepło. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pion(2005-01-13)
 • Pion, a co powiesz na to? www.daktik.rubikon.pl Trzymaj się ciepło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Panzerzug(2005-01-13)
 • Oczywisty błąd. Energia, a dokładniej mówiąc energia wewnętrzna jest funcja stanu układu termodynamicznego i zależy wyłącznie od parametrów układu. Ciepło jest natomiast funkcją przemiany termodynamicznej i zalezy nie tylko od parametrów układu lecz również od rodzaju przemiany. Pozdrawiam ciepło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pion(2005-01-13)
 • Pion, nie wszyscy wiedzą co to jest gospodarka skojarzona, może byś wyjaśnił ?. Polityka produkowania "ciepła" na kotłach wodnych bez skojarzenia, tak jak to czyni EPEC, to czyste marnotrastwo zasobów naturalnych i środowiska. Niewyprodukowana energia elektryczna w skojarzeniu zostanie wyprodukowana w dużych elektrowniach kondensacyjnych gdzie sprawność obiegu wytwarzania energii elektrycznej jest na poziomie w najlepszym wypadku 42%.Tam tylko mniej niż połowa energii chemicznej z paliw jest zamieniana w postać energi elektrycznej, większość ciepla odbiranego w skraplaczach turbin oddawana jest do środowiska jako odpad. Wyprodukowana energia elektryczna w Elblągu, to tanie ciepło dla mieszkańców, to pieniądze na rynku elbląskim ,to mniejszy zakup energii elektrycznej z innych elektrowni kondensacyjnych, mniejsze straty przesyłowe, które wbrew pozorm dużo kosztują. Relatywnie ciepło mogłoby być tańsze przy wiekszej produkcji energii elektrycznej w skojarzeniu. Pozdrowienia dla energicznych!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tesla(2005-01-13)
 • Pion napisał:".......EPEC nie narzuca ceny na ciepło rozliczajac sie z ceną EC jednak w istotny sposób podnosi cenę końcową dla odbiorcu dorzucajac opłatę przesyłową....." Drobny szczegół- należy dodać do tej wypowiedzi, że konstrukcja ceny za energię cieplną składa się również z opłaty za przesył i jeśli nie EPEC to jak myślicie kto by ją dorzucił do ceny EC? właściciel tych "rur" którymi płynie a mogłaby nim być właśnie EC? Co wy nato?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ciepłownik(2005-01-13)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Volkswagen