UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drzwi Otwarte w GE

 

 Po raz kolejny GE Power sp. z o.o. otwiera swój zakład dla zwiedzających. Już 25 czerwca w godz. 10.00–14.00 organizowane są Drzwi Otwarte w Zakładzie Produkcji Turbin w dwóch lokalizacjach przy: ul. Dolnej 5 i Stoczniowej 2. Jak co roku, wydarzenie organizowane jest w ramach Dni Elbląga.

W elbląskim zakładzie, będącym częścią amerykańskiego koncernu General Electric produkowane są przede wszystkim turbiny parowe o mocy od 18MW do 1500MW, które zasilają zarówno polski, jak i zagraniczny sektor energetyczny. W fabryce znajdującej się przy ul. Stoczniowej mieszkańcy Elbląga będą mogli zobaczyć gotową turbinę, części z jakich się składa i poznać proces jej produkcji. W fabryce znajdującej się przy ul. Dolnej pokażemy wielkogabarytowe odlewy staliwne i żeliwne, będzie można zapoznać się ze skomplikowanym procesem ich produkcji.
      
       Zapraszamy do odwiedzenia dwóch fabryk ponieważ każda z nich ma swój unikatowy charakter, a procesy produkcyjne jakie w nich zachodzą różnią się znacznie. Drzwi Otwarte to także wydarzenia towarzyszące skierowane przede wszystkim do najmłodszych, na których czekać będzie szereg atrakcji.
      
       Przy ul. Dolnej będą odbywać się warsztaty „Małego Odlewnika”, każdy chętny będzie mógł przygotować gipsową formę odlewniczą, a także pod okiem fachowca wykonać z niej miniaturowy odlew. Na stanowisku warsztatów „Tajemnice maszyn prostych” ukazujących prawa fizyki nasi najmłodsi goście wykonają naukowe zabawki: 10.00-11.00 Turbina wodna i wir wodny; 11.00-12.00 Wiatrowskaz i sejsmograf; 12.00-13.00 Magnetyczny tor wyścigowy oraz gra "Łowienie magnetycznych rybek" ; 13.00-14.00 Samochód odrzutowiec i katapulta*.

 


       W parku interakcji czekać będą urządzenia angażujące różne zmysły m.in. skrzynia dotyku, strzelnica wodna czy wielkie puzzle magnetyczne, będzie można poznać tajemnice wnętrza ludzkiego ciała. Przy ul. Stoczniowej dzieciaki będą mogły wziąć udział w warsztatach „Produkcja soli kosmetycznej”, a w parku interakcji skonstruować labirynt, „zadzwonić” przez głuchy telefon czy zagrać w wielką eko-grę. Fani motoryzacji będą mogli stanąć do wirtualnej rywalizacji na symulatorach pojazdów sportowych. W obu lokalizacjach na dzieci czekać będzie niespodzianka.
      
       * Warsztaty odbywać się będą we wskazanych blokach godzinowych.
      

----------- Reklama ------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl