Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Akademickich

Elbląg, Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Akademickich

Wybór szkoły dla dziecka to bardzo trudna i odpowiedzialna decyzja. Coraz częściej rodzice wybierają szkoły prywatne. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkół Akademickich w Elblągu, który prowadzi rekrutację uczniów do klas pierwszych: Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum. ZSA jest pierwszą w Elblągu prywatną szkołą utworzoną pod patronatem uczelni wyższej.

- Celem przyświecającym powstaniu Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu było utworzenie Szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom, a przy tym zapewniającej wysoką jakość kształcenia - zapewnia Anna Fall, dyrektor Szkoły. - Aby się o tym przekonać serdecznie zapraszamy na Drzwi Otwarte rodziców i dzieci w wieku 6 i 7 lat, które odbędą się w dniu 20 lutego o godz. 17 przy ul. Lotniczej 2 (budynek EUH-E) w Elblągu. Tego dnia odbędą się również dla dzieci - przyszłych uczniów klas I Szkoły Podstawowej – zajęcia otwarte, gry i zabawy dydaktyczno-ruchowe oraz różne inne atrakcje, poprowadzone przez nauczycielki naszej Szkoły. Dzieci wysłuchają m.in.: baśni Hansa Christiana Andersena „Królowa Śniegu”. Następnie pomogą bohaterce Gerdzie odnaleźć Kaja. Pokonując przeszkody w postaci łamigłówek, zagadek i labiryntów znajdą wskazówki, które zaprowadzą je do celu. W ten sposób dzieci będą miały okazję przeżyć wraz z Gerdą niezwykłe przygody oraz poznać nowe koleżanki i kolegów. Rodzice będą mogli zwiedzić naszą placówkę, spotkać się z dyrektorem Szkoły oraz obserwować zajęcia dla dzieci. Ponadto dla wszystkich naszych gości przygotowaliśmy na ten dzień wyjątkową degustację, podczas której rodzice i dzieci będą mogli poznać propozycje z menu stołówki szkolnej.
     
     Komfortowe sale lekcyjne

     - Pierwszą klasę Szkoły Podstawowej chcemy zorganizować tak, aby zminimalizować stres odczuwany zwłaszcza przez sześciolatki w związku z podjęciem nauki w szkole. Dlatego specjalnie przygotowaliśmy i wydzieliliśmy salę dla maluchów – mówi Anna Fall. Sala lekcyjna będzie składać się z dwóch części: edukacyjnej (wyposażonej w tablicę interaktywną, stoliki z krzesełkami) i rekreacyjnej (odpowiednio do tego przystosowanej m.in. gry, zabawki dydaktyczne, książki tematyczne, biblioteczkę itp.) Odpowiednie wyposażenie sali w meble, pomoce, zabawki, sprzęt audiowizualny oraz aranżacja przestrzeni to podstawowy wymóg, który musi spełnić szkoła, jeśli chce, aby dzieci czuły się w niej dobrze i komfortowo. Każdy uczeń będzie miał również możliwość pozostawienia w Szkole swoich podręczników i przyborów szkolnych.
     
     Szkoła bezpieczna
     Priorytetem każdej szkoły jest bezpieczeństwo jej uczniów. Budynek Uczelni, w której mieści się Zespół Szkół Akademickich wyposażony został w sprzęt monitorujący. Pod nadzorem kamer są korytarze szkolne oraz otoczenie budynku. Szkoła jest również wyposażona w windę i pozbawiona barier architektonicznych, co zwiększa bezpieczeństwo maluchów. Rodzice odwożący swoje pociechy na zajęcia będą korzystać z bezpiecznego dojazdu pod Szkołę oraz parkingu. Położenie Szkoły jest również jej atutem, choć blisko centrum to panuje tam spokój i cisza. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, pod której patronatem został utworzony Zespół Szkół Akademickich dysponuje sporym terenem, na którym w najbliższej przyszłości ma powstać dla dzieci nowoczesny i bezpieczny plac zabaw. Opiekę uczniom przed zajęciami lekcyjnymi jak i po nich będzie zapewniać świetlica szkolna czynna w godzinach od 6.45 do 18.15 (w zależności do potrzeb rodziców).
     - Chcemy w niej stworzyć odpowiednie warunki do wypoczynku, zabawy, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Pobyt dziecka na świetlicy będzie bezpłatny– zapewnia Pani dyrektor. Zależy nam na tym, aby rodzice mieli pewność, że ich dzieci pozostają pod dobrą opieką.
     
     Domowe i zdrowe posiłki
     Zespół Szkół Akademickich posiada w pełni wyposażoną, dostosowaną do potrzeb Szkoły stołówkę. – Nie będzie u nas zgody na byle jakie jedzenie. Ciepłe posiłki będą przygotowywane w szkole, nie będziemy korzystać z cateringu, chociaż wiele szkół to praktykuje – mówi Mirosława Betcher, szefowa stołówki szkolnej. - Jedzenie musi być smaczne, zdrowe, świeże i bez wysoko przetworzonych „gotowców”. Podczas pierwszej długiej przerwy tzw. śniadaniowej dzieci będą otrzymywać ciepłą herbatkę owocową i kanapkę z wypieczonego u nas, zdrowego i bez konserwantów chleba. Kolejne długie przerwy – druga i trzecia będą przeznaczone na posiłki obiadowe, które będą przygotowywane zgodnie z zasadą doboru wyłącznie naturalnych składników i unikania wszelkich konserwantów oraz sztucznych „ulepszaczy”. Obiady będą gotowane codziennie ze świeżych, wysokiej jakości produktów, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Chcemy wyrabiać właściwe nawyki żywieniowe u dzieci, dużą więc wagę będziemy przykładać do prawidłowego zbilansowania diety uczniów, z uwzględnieniem odpowiedniej ilości świeżych warzyw, owoców, ryb i mięsa. Dodatkowo na każdej przerwie wszyscy uczniowie będą mogli bezpłatnie otrzymywać ciepłą herbatkę owocową – opowiada Mirosława Betcher.
     
     Jednym z atutów Szkoły jest mała liczebność klas?
     Szkoła chce zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do nauki, dlatego zostanie utworzona jedna klasa pierwsza Szkoły Podstawowej oraz jedna klasa Gimnazjum i Liceum. Klasy I-III Szkoły Podstawowej będą liczyć do 20 dzieci, natomiast pierwsze klasy Gimnazjum i Liceum 22 uczniów. Dzięki takiemu rozwiązaniu nauczyciele będą mieli również czas i możliwość pracy z każdym uczniem. Nasi najmłodsi uczniowie zaczynają intensywną naukę języków obcych. W ramach czesnego oferujemy m.in. dodatkowe godziny nauczania języka angielskiego. W I klasie Szkoły Podstawowej - kurs 60 godzin/rok. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut. Liczba uczniów w grupie: 10 osób. W I klasie Gimnazjum i Liceum - kurs 120 godzin/rok. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Liczba uczniów w grupie: 11 osób. Rodzic nie będzie musiał zapisywać dziecka na dodatkowe zajęcia w szkołach językowych, gdyż będą one się odbywać w Szkole.
     
     Jakie zajęcia pozalekcyjne oferuje Zespół Szkół Akademickich?

     Chcemy propagować wśród uczniów aktywny i zdrowy styl życia. W ofercie dodatkowych zajęć sportowych będziemy proponować różne rodzaje aktywności fizycznej m.in.: jazdę konną, basen, zajęcia karate i inne. Zajęcia będą odbywać się z podziałem na grupy wiekowe. Treningi karate z dziećmi najmłodszymi będą koncentrowały się głównie na ćwiczeniach usprawniających organizm. Dzieci w tym wieku są na tak wczesnym etapie rozwoju, że nie walka i samoobrona są najważniejsze, lecz harmonijny rozwój psychofizyczny i wspólna zabawa z rówieśnikami. Wszystkie dzieci będą uczęszczały na bezpłatne zajęcia taneczne dwa razy w tygodniu oraz zostaną objęte bezpłatną opieką logopedyczną w celu kształtowania prawidłowej mowy i komunikacji.
     
     ZSA jako pierwsza szkoła w Elblągu wprowadza nauczanie interaktywne już od pierwszej klasy szkoły podstawowej!
     - Zdaniem nauczycieli, edukacja interaktywna sprawdza się doskonale. Jest to nowa płaszczyzna porozumienia pomiędzy nauczycielem a uczniem – mówi Anna Fall, dyrektor Szkoły. Nauczanie interaktywne maksymalnie zwiększa zaangażowanie i aktywność ucznia. Daje mu możliwość wyboru własnych dróg poznania i rozwoju, dostosowanych do jego możliwości. W konsekwencji znacznie poprawia się skuteczność nauczania oraz zwiększa się poziom motywacji i satysfakcji uczniów. Szczególną rolę w edukacji interaktywnej mają do odegrania media elektroniczne wykorzystujące narzędzia technologii informacyjnej.
     
     Dlaczego tablice multimedialne są lepsze od tradycyjnych pomocy dydaktycznych?
     Doświadczenia brytyjskie pokazują, iż zastosowanie tych narzędzi w edukacji znacznie poprawia skuteczność procesu dydaktycznego. W brytyjskich szkołach jest już 250 tysięcy tablic interaktywnych i stały się one podstawowym narzędziem pracy ucznia i nauczyciela podczas zajęć. Badanie przeprowadzone przez BECTA, brytyjską agencję rządową ds. wprowadzania nowych technologii edukacyjnych w szkołach, pokazują, że ich użycie w trakcie lekcji znacznie zwiększyło skuteczność nauczania pojęć złożonych i abstrakcyjnych, m.in. matematyki czy nauk przyrodniczych. W zakresie przedmiotów przyrodniczych, uczniowie w wieku 5-7 lat wyprzedzili rówieśników grup kontrolnych (nie korzystających z tablic) średnio o 4,75 miesiąca jeśli chodzi o szybkość opanowywania materiału. W grupie dzieci zdolnych, wartość ta wyniosła 3,5 miesiąca. Według przytoczonych badań przyswajały one zadany materiał o wiele szybciej. Tablice interaktywne używane są z powodzeniem w wielu szkołach w USA, Australii, Anglii i innych krajach europejskich; powoli też zaczynają trafiać do Polski.
     
     Jak działa tablica interaktywna?

     Tablica jest podłączona do komputera i rzutnika. Reaguje na dotyk specjalnego pióra: można na niej pisać, liczyć, rysować, włączać różne funkcje. Jest świetnym narzędziem oddziałującym na wszystkie percepcje słuchaczy. Na lekcji geografii można interaktywnym piórem narysować na mapie, gdzie kończy się dane województwo, a na historii zaznaczyć którędy maszerowały wojska. Oczywiście nic nie zastąpi wykwalifikowanego nauczyciela, który potrafi biegle realizować program dydaktyczny a jednocześnie ma dobry kontakt z uczniami. To kreatywność pedagoga w najwyższej mierze pozwala osiągnąć wysokie rezultaty w nauczaniu. Niewątpliwie łatwiej jest nauczycielowi, gdy wyposażony jest w odpowiednie narzędzia dydaktyczne.
     
     Siedziba Szkoły znajduje się w budynku EUH-E przy ul. Lotniczej 2. Szczegółowe informacje dotyczące Szkoły i rekrutacji dostępne są stronie internetowej www.zsa.elblag.pl, w sekretariacie czynnym codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 lub pod numerem telefonu 55 239 38 98 lub 512 54 28 76.
     
     Uwaga!!
     W dniu 20 lutego (Drzwi Otwarte Szkoły) sekretariat będzie do godz. 19 przyjmował dokumenty rekrutacyjne (podanie i kwestionariusz do pobrania w sekretariacie Szkoły lub na stronie www.zsa.elblag.pl).      


     -------------- Reklama -----------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl