UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Dwa światy w Jeleniej Dolinie

 
Elbląg, Po lewej elbląski odcinek drogi, po prawej odcinek należący do Milejewa
Po lewej elbląski odcinek drogi, po prawej odcinek należący do Milejewa (fot. czytelnik)
Reklama

Droga na Jelenią Dolinę, gdzie chętnie wypoczywają elblążanie, jest w opłakanym stanie. Mimo to nie została ujęta w planie remontów na ten rok. Wystarczy jednak przejechać granicę gminy Milejewo, by zobaczyć, że nie trzeba wiele wysiłku i pieniędzy, by doprowadzić drogę do stanu używalności.

Zdjęcia drogi prowadzącej nad jezioro w Jeleniej Dolinie zrobił jeden z naszych Czytelników. Po lewej dziury na odcinku należącym do samorządu Elbląga, po prawej – odcinek, którym zarządza gmina Milejewo. - Wystarczy przejechać granicę gminy Milejewo, by zobaczyć inny świat. Droga po stronie Milejewa nie jest oczywiście gruntownie wyremontowana, są zalepione po prostu wszystkie dziury. Czy tak dużego miasta jak Elbląg nie stać na tak drobny wydatek po swojej stronie? - pyta Czytelnik. - Przecież wielu elblążan przyjeżdża nad pobliskie jezioro na wypoczynek, za każdym razem boję się, że uszkodzę tutaj swoje auto.
       Mamy złą wiadomość dla wszystkich miłośników Jeleniej Doliny. W tym roku droga po stronie elbląskiej nie zostanie naprawiona.
       - Stan drogi prowadzącej do Jeleniej Doliny jest nam znany. Niestety z uwagi na niewystarczające środki finansowe droga ta nie będzie naprawiana w ramach obowiązującej umowy na remonty cząstkowe. Naprawa tej drogi, w granicach miasta, została zapisana w propozycji do Planu Modernizacji Dróg i powinna zostać wykonana w latach 2016-2017 – informuje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Plan Modernizacji Dróg opracowany został zgodnie z terminem do końca czerwca przez Departament Zarząd Dróg. W tej chwili trwają konsultacje programu pomiędzy departamentami powiązanymi merytorycznie z zadaniem modernizacji dróg. Później dokument zostanie przedstawiony prezydentowi do ostatecznej akceptacji. Plan odnosi się do dróg zarządzanych przez miasto, które z uwagi na swój stan wymagają w najbliższych latach modernizacji. Dotyczy on zarówno głównych ciągów komunikacyjnych, jak i mniejszych ulic. Realizacja planu przewidziana jest od 2016 roku.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • .. .a moim zdaniem to elblążanie najpierw maja w dupie społeczne inicjatywy a potem narzekają. Była możliwość w zeszłym roku wywalczyć remont w ramach budżetu obywatelskiego remont drogi to woleliśmy wybieg do srania dla piesków:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 3
  tomcioromcio(2015-07-21)
 • co teraz jest w jeleniej dolinie? nie bylem tam z 10 lat, jest gdzie usiasc z rodzina? cos zrobic?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  ehg(2015-07-21)
 • niestety POwcy rozebrali nowy pomost w Smoczej Dolinie i degradacja postępuje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 4
  (2015-07-21)
 • A moim zdaniem to są jakieś żarty. Nie ma w tym Państwie żadnych służb co wlepiają mandaty innym urzędnikom? Nikt za nic nie odpowiada, ale jak po wypłatę i premię to pierwsi. Obywatel za każde przewinienie - mandat. Nawet właściciel własnej firmy może być posądzony o działanie na jej szkodę, a jak państwowe to można nie naprawiać, doprowadzić do ruiny a na koniec zamknąć. .. .i nadal nie będzie winnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 0
  jimii(2015-07-21)
 • Urząd gminy Elbląg ma w głębokim poważaniu drogi, nie tylko tą w Jeleniej Dolinie. Najważniejsze, żeby było ładnie w Gronowie Górnym - chyba wiadomo dlaczego???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  agemo(2015-07-21)
 • ale siara WSTYD!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-07-21)
 • A może by tak czyn społeczny?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  (2015-07-21)
 • Wszystkie usterki zawieszenia, urwane koła, krzywe felgi, pęknięte sprężyny czy szyby zgłaszać do zarządcy drug że to się stało na tej dziurawej drodzę na Jelenią żądając naprawy na ich koszt. Należy przy tym mieć świadka i najlepiej wezwać policje, straż miejską czy nawet leśną w celu zrobienia notatki służbowej lub po porostu nagrać przyjazd i powiadomienie o zaistniałym wypadku naszego auta. Gwarantuje że po kilku zgłoszeniach droga zostanie nie tylko załatana ale i w niedługiej przyszłości naprawiona zgodnie z regułą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  kuerowiec(2015-07-21)
 • Fakt drogi są w fatalnym stanie, dziury takie że strach rowerem a co dopiero samochodem po tym jeździć. Z drugiej zaś strony od wielu lat już nie spędzam czasu z rodziną na Jeleniej bo nie widzę sensu. Pomost rozebrali, wiata okupowana non stop przez stado rozwrzeszczałych, podpitych małolatów, dookoła pełno potłuczonego szkła, kondomy, pety ogólny brud i smród. Jak ktoś lubi babrać się w śmieciach pośród okrzyku pijaków niech tam jedzie i "wypoczywa".
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  malkontentrealnista(2015-07-21)
 • kuerowiec - dróg bo drogi, a poza tym nie słyszałeś jak kierowca wezwał policję do zdarzenia bo urwał zawieszenie i chcąc obciążyć odpowiedzialnego za stan drogi otrzymał mandat bo. .. biegły orzekł, że gdyby jechał z nakazaną prędkością do takiego uszkodzenia auta by nie doszło :) a z tego co wiem tam jest ograniczenie do 40 chyba albo 30 km/h więc nie radzę z tym zgłaszaniem uszkodzeń na policję :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-21)
 • już masa the bili komentuje. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2015-07-21)
 • nie mozna wyreczac urzedasow ze swoich obowiazkow
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2015-07-21)
Reklama