Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dyrektorzy są, ale nie wszyscy

 
Elbląg, Dyrektorzy są, ale nie wszyscy Edward Pietrulewicz zanim został Dyrektorem Edukacji, Sportu i Turystyki przez wiele lat kierował SP nr 21. Teraz będzie "szefem" SP nr 19 (fot. arch. Anna Dembińska)
Rek

Dziewięć placówek oświatowych ma nowych dyrektorów. W gronie tym znaleźli się m.in. Andrzej Soja, w czasach Grzegorza Nowaczyka dyrektor Departamentu Edukacji oraz Edward Pietrulewicz, który przez kilka miesięcy w ubiegłym roku kierował Departamentem Edukacji, Sportu i Turystyki. 

Na początku lutego ogłoszono konkurs na dyrektorów 13 placówek. Wymagania były podobne - ci, którzy startowali musieli mieć m.in. wykształcenie wyższe i przygotowanie pedagogiczne, a także to z zakresu zarządzania, pięcioletni staż pracy, pozytywną ocenę dorobku zawodowego, zaświadczenie o niekaralności. Po spełnieniu formalności kandydatów oceniała komisja, w skład której weszli: przedstawiciel samorządu, kuratorium oświaty, przedstawiciel związków zawodowych, członek Rady Pedagogicznej i Rady Rodziców z każdej placówki.
     Wyłoniono dyrektorów dziewięciu placówek (ich kadencja rozpocznie się 1 września):
     
     Danuta Pacek - Przedszkole nr 8 
     Hanna Kusowska - Przedszkole nr 13 
     Katarzyna Sokolnicka - Przedszkole nr 19 
     Andrzej Soja - Szkoła Podstawowa nr 1 
     Mirosława Dańczyszyn - Szkoła Podstawowa nr 6
     Jolanta Piekarska - Szkoła Podstawowa nr 12
     Edward Pietrulewicz - Szkoła Podstawowa nr 19
     Joanna Celińska - Szkoła Podstawowa nr 23
     Barbara Ciechorska - Zespół Szkół Zawodowych nr 1
     
     Dyrektora nie ma Zespół Szkół nr 1, Gimnazjum nr 9 i III Liceum Ogólnokształcące - nie rozstrzygnięto konkursów. W przypadku Młodzieżowego Domu Kultury konkurs nie odbył się wcale, bo nie zgłosił się żaden chętny. 
     Jak wyjaśnia Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta, istnieją dwie możliwości: albo zostaną ogłoszone kolejne konkursy, albo prezydent powierzy obowiązki bez konkursu.
     - Decyzje w tym zakresie zapadną w najbliższym czasie - wyjaśnia Urbaniak. 
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • ha ha ha dobre. .. .układy, układziki. .. ot taka gmina :-)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  31 3
  zaq1@WSX(2016-03-29)
 • jak w Ranczu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 1
  (2016-03-29)
 • "W gronie tym znaleźli się m. in. Andrzej Soja, w czasach Grzegorza Nowaczyka dyrektor Departamentu Edukacji oraz Edward Pietrulewicz, który przez kilka miesięcy w ubiegłym roku kierował Departamentem Edukacji, Sportu i Turystyki. " a dlaczego szanowny autor nie napisal, ze panowie byli dyrektorami szkol wczesniej? bo w sumie chyba nic dziwnego co? czy u nas trzeba szukac taniej sensacji tam gdzie jej nie ma?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 9
  swiecieoburzona(2016-03-29)
 • a nie dziwią nikogo nierozstrzygnięte konkursy w trzech szkołach?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2016-03-29)
 • Święte słowa, święte słowa miła Pani. Też jestem oburzony i zniesmaczony stylem pisowni jaki uprawia portal. Tym bardziej, że obecny rok jest rokiem miłosierdzia. Widać jednak, że " redaktorów " to nie dotyczy. Wielka szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 6
  (2016-03-29)
 • Co wy tu chrzanicie przecież te całe konkury to bujda na resorach. Przecież zawsze tak było, że gdy tylko rozpisano konkurs i jeszcze żaden kandydat się nie zgłosił to już wszyscy wiedzieli kto będzie dyrektorem w tej placówce.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 6
  (2016-03-29)
 • chyba ty wiedziałeś!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  6 9
  (2016-03-29)
 • Ci oburzeni to chyba trochę przesadzają. Proszę spojrzeć na podpis pod zdjęciem. Jest informacja o tym, że pan Pietrulewicz był dyrektorem w SP 21.Kochani nauczyciele oświata nie jest pępkiem świata i dziennikarz nie musi znać dokładnej biografii każdego dyrektora. Ja też z tych dyrektorów znam tylko obu panów. Byli dyrektorami departamentów i dlatego zostali wyeksponowani.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  13 5
  (2016-03-29)
 • A moim zdaniem do konkursu na Dyrektora MDK nikt nie przystąpił bo barierą było wykształcenie pedagogiczne. Zastanawiam się po co tam kolejny nauczyciel a nie menadżer. W domu kultury powinien być ktoś od zarządzania, a nie jeszcze jeden nauczyciel.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  17 4
  takie-moje-zdanie(2016-03-29)
 • warto zatem przygotowac się, bo w tym gronie sa dyrektorzy z ponad 20.letnim stażem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 1
  (2016-03-29)
 • o kurde, nowy dyrektor sp 19,ostatnia chyba była od 20 lat;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 2
  pstryk111(2016-03-29)
 • Soja, Pietrulewicz, Piekarska, Dańczyszyn. .. .. cały czas ta sama wiara. Robią rozpierduchy w jednych szkołach, a potem idą do innych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 9
  (2016-03-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obrazy na alupanelu
Obrazy na alupanelu
Fototapety dziecięce
Fototapety ze sportami