Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Działacze TPD podsumowali ostatnie 4 lata

 
Elbląg, Działacze TPD podsumowali ostatnie 4 lata
fot. nadesłana

W sobotę, 21 lutego odbyło się Walne Zebranie Delegatów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci w Elblągu. Działacze organizacji omówili swoje dokonania w latach 2011-2014, które były bardzo obfite w przedsięwzięcia na rzecz dzieci i młodzieży.

Elbląskie TPD pozyskało dofinansowanie na 7 projektów, których celem było upowszechnienie edukacji przedszkolnej na terenach wiejskich powiatu elbląskiego i braniewskiego. Organizacja utworzyła i prowadziła przy współpracy z lokalnymi samorządami 19 punktów przedszkolnych, z których skorzystało 640 dzieci. Dzięki trzem innym projektom udało się zrealizować dodatkowe zajęcia pozalekcyjne i pozaszkolne dla uczniów 5 szkół podstawowych: w Łęczu, Płoskini, Węzinie, Żurawcu i Godkowie.
     Wśród działań organizacji na uwagę zasługuje także podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia dzieci oraz udzielanie bezpłatnych porad prawnych, pedagogicznych, psychologicznych i prowadzenie terapii rodzinnej. Z tej formy pomocy w ostatnich 4 latach skorzystało ponad 1100 osób.
     W latach 2011-2014 TPD prowadziło 2 placówki na zlecenie Gminy Miasto Elbląg - Świetlicę Dworcową dla Młodzieży przy Placu Dworcowym oraz Środowiskowe Ognisko Wychowawcze przy ul. Łęczyckiej 26.
     Na rzecz pomocy dzieciom działali także członkowie kół TPD przy 21 szkołach podstawowych i gimnazjalnych w Elblągu i okolicznych miejscowościach. Dzięki działalności kół udało się zakupić podręczniki i pomoce szkolne oraz dofinansować posiłki i wyjazdy na wycieczki szkolne na łączną kwotę ponad 65 tysięcy złotych.
     Organizacja wspierała także dzieci chore i niepełnosprawne, dofinansowując koszty ich leczenia i rehabilitacji. Ta forma pomocy możliwa była dzięki podatnikom, którzy podzielili się z TPD swoim 1 %. Obecnie ze środków tych korzystają dzieci z porażeniem dziecięcym, autyzmem i anemią aplastyczną.
     Podczas Walnego Zebrania Delegatów wybrano nowy zarząd TPD. Prezesem stowarzyszenia na kadencję przypadającą na lata 2015 - 2018 wybrana została Anna Wrońska, pedagog, od wielu lat członkini zarządu organizacji.
     
     
TPD w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Płyn do mycia i dezynfekcji
Clinex M9 Strong
Clinex W3 Multi