UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dzieci będą radzić

 
Elbląg, Na zdj. z lewej przewodnicząca Daria Przybyszewska
Na zdj. z lewej przewodnicząca Daria Przybyszewska (fot. Anna Dembińska)

Będą dyskutować o sprawach dla nich ważnych, a następnie głosować nad przyjęciem uchwał. Przedstawiciele samorządów uczniowskich elbląskich szkół podstawowych spotkają się 1 czerwca w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego i przeprowadzą obrady, jak dorośli radni. - Młodzi przedstawią 13 ciekawych projektów, wśród których są realne, do zrealizowanie i te po głosowaniu przekażę prezydentowi miasta - zapowiada Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.

Dzień Dziecka to dobra okazja, by dzieci, które angażują się w życie swoich szkół, ale także dzielnic mogły spotkać się na obradach, jak dorośli radni. I sesję samorządów uczniowskich elbląskich szkół podstawowych poprowadzi uczennica pierwszej klasy gimnazjum ZS nr 2 przy ul. Wyżynnej.
       - Staramy się uczyć dzieci samorządności, zachęcać, by decydowały o tym, co dotyczy ich szkoły, ale także, by interesowały się swoimi dzielnicami - mówi Katarzyna Drewniak, nauczyciel w ZS nr 2. - Od dwóch lat organizujemy konferencję "Drogi do samorządności". Inspirujemy się, wymieniamy doświadczeniami z uczniami innych szkół.
       Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 mają na swoim koncie już kilka sukcesów, jeśli chodzi o wprowadzanie zmian w swoim najbliższym otoczeniu.
       - Bardzo ważnym projektem była Mrówkolandia, czyli plac zabaw, jakiego przy szkole brakowało - wskazuje Daria Przybyszewska, która będzie przewodniczyć sesji 1 czerwca. - Dzieci chodziły po mieszkaniach i zbierały głosy, które zdecydowały o tym, że plac powstał [Mrówkolandia została zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego - red.].
       Na pierwszą sesję dziecięcej rady przygotowano 13 projektów, które zostaną poddane pod głosowanie.
       - Są one fantastyczne i realne - zapewnia Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu. - Dotyczą m.in. ekologii, sportu i rekreacji - wymienia. - Niektóre wymagają jedynie zaangażowania organizacyjnego, inne nakładów finansowych, ale nieznacznych. Środki na realizację projektów można zabezpieczyć w budżecie miasta. Projekty, które młodzi radni zaakceptują przedstawię następnie prezydentowi Elbląga. Wyobraźnia dzieci jest wspaniała i trzeba im pomóc w realizacji pomysłów - podkreśla Marek Pruszak i cieszy się z zaangażowania dzieci w samorządność.
       - Warto tego uczyć od najmłodszych lat - kończy przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
       Dziecięca sesja przebiegać będzie, jak ta z udziałem dorosłych radnych. Będą dyskutować i głosować. Do udziału w sesji zaproszono również dyrektorów szkół, parlamentarzystów, a także przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miasta.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama