Piątek 16-11-2018, imieniny Małgorzaty, Gertrudy
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Dzień Dziecka

Dziś wszystkie dzieci świętują. Po raz kolejny obraduje też Sejm Dzieci i Młodzieży, w którym zasiadają przedstawiciele młodzieży z gimnazjów i szkół średnich. Z naszego województwa jest ich 18, Elbląg reprezentują uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. W tym roku temat przewodni obrad brzmi: „Wolontariat na rzecz aktywności obywatelskiej”.

Inicjatorem dziecięcego święta, które w Polsce obchodzimy od 1952 roku, była organizacja „The International Union for Protection of Childhood”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.
     Organizatorem XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Fundacją Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Projekt: Polska i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Organizatorem projektu wyłaniania uczestników XVII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży są Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja Projekt: Polska, w porozumieniu z Kancelarią Sejmu.
     Szczególnym przywilejem dzieci i młodzieży w tym dniu jest poza licznymi prezentami, imprezami i niespodziankami, możliwość wzięcia udziału w obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży, który po raz 17. obraduje w sali plenarnej Sejmu RP. Składa się on, podobnie jak Sejm RP. z 460 posłów. Każde z województw otrzymuje proporcjonalną liczbę mandatów do liczby uczniów w gimnazjach i szkołach średnich w danym województwie. Kadencja posłów trwa jeden rok, a jedyna sesja w roku odbywa się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.
     Nasze województwo reprezentuje 18 osób. Z Elbląga są to uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 – Agata Gnatkowska oraz Lucyna Gudan.
     
źródło: MEN
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini