Środa 21-11-2018, imieniny Janusza, Konrada
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

„Dzik(ie)” ćwiczenie

Elbląg, „Dzik(ie)” ćwiczenie fot. st. chor. S.Tessar

Od 3 czerwca jednostki wojskowe 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej biorą udział w Ćwiczeniu Dowódczo – Sztabowym na mapach pod kryptonimem „Dzik 08”. Stanowisko Dowodzenia wizytowali m. in. Minister Obrony Narodowej, Bogdan Klich (na zdj. poniżej) oraz prezydent Henryk Słonina. We wtorek (10 czerwca) „Dzika” z bliska obejrzą uczniowie klasy o profilu wojskowym Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu.

W ćwiczeniu bierze udział Dowództwo 16 PDZ, pod okiem którego zadania wykonują żołnierze 20 BZ – Bartoszyce, 9 BKPanc. – Braniewo oraz Grupy Operacyjnej z 2 Brygady Saperów w Kazuniu, 16 Pułku Artylerii w Braniewie, 14 Pułku Artylerii Przeciwpancernej w Suwałkach, 13 Pułku Przeciwlotniczego, 16 Batalionu Dowodzenie, 16 Batalionu Zaopatrzenia i 16 Batalionu Remontowego z Elbląga, 15 Brygady Zmechanizowanej i 3 Batalionu Rozpoznawczego z Giżycka oraz 16 Batalionu Saperów z Tczewa.
     - Głównym celem tego ćwiczenia jest doskonalenie umiejętności Dowództw i Sztabów wymienionych jednostek w działaniu zespołowym, rozwiązywaniu problemów taktycznych oraz dowodzeniu i zabezpieczaniu działań - w tym także w sytuacjach kryzysowych – wyjaśnia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ. - Głównym tematem ćwiczenia jest „Przygotowanie i przerzut sił i środków Brygady na dużą odległość. Przygotowanie i prowadzenie działań obronnych w I rzucie dywizji na głównym wysiłku.”
     10 czerwca Stanowisko Dowodzenia 16 PDZ wizytować będą uczniowie klasy o profilu wojskowym Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu, którzy zapoznają się z założeniami ćwiczenia, rozmieszczeniem poszczególnych elementów Kierownictwa Ćwiczenia oraz działaniem, kierowaniem i dowodzeniem pomiędzy Dowództwem Dywizji a ćwiczącymi jednostkami.
     „Dzik 08” zakończy się 13 czerwca.
     

 

oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z uliczkami
Fototapety dziecięce
Fototapety do łazienki
Obraz na płótnie