Niedziela 24-03-2019, imieniny Marka, Katarzyny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Dziki Nad Jarem? W tym roku być może nie

 
Elbląg, Dziki Nad Jarem? W tym roku być może nie
Czasami dzikom towarzyszyli również policjanci, którzy obserwowali je do czasu przyjazdu odpowiednich osób. Zdjęcie zostało zrobione przez jednego z naszych Czytelników (fot. arch. portEl.pl)

Co roku mieszkańcy osiedla Nad Jarem drżą ze strachu. To właśnie u nich, kiedy tylko zaczyna być zimno, pojawiają się dziki. Zwierzęta wychodzą z pobliskiego lasu i szukają pożywienia. Ryją w trawnikach, ale to pobliskich śmietnikach znajdują pożywienie. Teraz ten problem być może zniknie, bo w budżecie miasta znajduje się inwestycja, która ma temu zapobiec.

Chodzi o 180- metrowy płot, który pojawi się na obrzeżach osiedla i ma kosztować 35 tysięcy złotych. To właśnie on miałby zabezpieczyć ten teren i sprawić, że mieszkańcy będą się czuli bardziej bezpiecznie.
     - To, czy ten propozycja będzie zrealizowana, zależy od najbliższej sesji budżetowej, która odbędzie się 29 stycznia - informuje Łukasz Mierzejewski. - Projekt zostanie skonsultowany z kołem łowieckim, z Nadleśnictwem Elbląg, z Zespołem Szkół nr 1 przy ul. Korczaka oraz ze spółdzielnią Nad Jarem. Ta ostatnia miałaby partycypować w kosztach.
     Póki co tereny te są opryskiwane specjalnym środkiem odstraszającym, raz w tygodniu. Na razie do Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w tym sezonie zgłoszono tylko dwa przypadki, kiedy dziki podeszły bliżej.
     
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • psy patrzą na dzika
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 12
  drZombie(2015-01-14)
 • a dzik wyglada jakby lał na to
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10 0
  tjdhdmk(2015-01-14)
 • psy patrzą a leniwiec pisze komentarze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2015-01-14)
 • proponuję włodarzom w naszym mieście wykorzystać do tego celu puste, postawione bez kompletnego sensu, niszczejące "wiaty łapacze" dzików na cmentarzu Dębica. Co prawda rośnie w nich zielsko wysokie po pachy, ale można by potraktować je jako zanęta dla dzików. Proponuję też aby zakwaterować w nich tych radnych, którzy ochotnie zagłosowali za ich budową i postawieniem na terenie cmentarza. Bodaj 80 tys. zł kosztowały.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  leśniczy(2015-01-15)
 • Postawią 180 metrowy płot i dzik zanim go obejdzie to padnie. Świetny pomysł na wydanie pieniędzy podatników.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  zły(2015-01-15)
 • Dlaczego nikt nie pomyśli o Bielanach? Dziki są tam bardzo często, spacerują sobie po chodniku biegnącym wzdłuż Fromborskiej, niekiedy atakują dzieci i dorosłych. Na nowym osiedlu Jankowiaka podchodzą pod same klatki schodowe, tam jest naprawdę niebezpiecznie. Tym, co je przyciąga na Bielany, są stare kasztanowce rosnące przy Fromborskiej i odpadki wyrzucane przez działkowców bezpośrednio za ogrodzenia ogródków działkowych. Czasem rano całe hordy ryją ziemię obok chodnika na Fromborskiej w poszukiwaniu kasztanów, a chodnikiem idą dzieci do szkoły. .. Może tym lepiej zajęliby się nasi radni, bo nasze dzieciaki nawet nie mają gdzie uciec! Spacerują tam matki z wózkami, starsze osoby. Czy potrzebne jest nieszczęście, żeby ktoś zwrócił na to uwagę??? To o wiele bardziej niebezpieczne, niż pojedyncze dziczki na osiedlu Nad Jarem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 5
  (2015-01-15)
 • a gdzie smycz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 1
  (2015-01-15)
 • niema sniegu to nie bedzie dzików
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2015-01-15)
 • Nie będzie też piwka na parowej bo płot przeszkodzi. szkoda dzieciaków, zupelnie sie zamkną w komputerach
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  slideea(2015-01-15)
 • stoją i patrzą jak dzik wydala kał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 6
  Gajowy,M(2015-01-15)
 • Płot zostanie i tak rozwalony. .. .albo przez ludzi albo przez te dziki. .. .o tylko źle, że niszczą auta. .. .może lepiej je dokarmiać zima? tylko wtedy wychodzą. A boją to się starsze babcie one nie są groźne. .. same się boją :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 2
  Jarowicz(2015-01-15)
 • Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły. Kto spotyka w lesie dzika, ten na drzewo zaraz zmyka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-01-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Serwis i oryginalne części Seat
Ubezpieczenia OC i AC