UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Edward Pietrulewicz wiceprezydentem Elbląga

 
Elbląg, Edward Pietrulewicz (jeszcze) dyrektor SP 19 został wiceprezydentem Elbląga (fo. Anna Dembińska)
Edward Pietrulewicz (jeszcze) dyrektor SP 19 został wiceprezydentem Elbląga (fo. Anna Dembińska)

Edward Pietrulewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 19 w Elblągu, został mianowany na wiceprezydenta miasta. Będzie odpowiedzialny za edukację i sport, a także będzie sprawować nadzór nad Departamentem Innowacji i Informatyki oraz Departamentem Spraw Obywatelskich i Spraw Rodzinnych. Nowe obowiązki ma przejąć od lutego. 

Edward Pietrulewicz ma 57 lat. Z wykształcenia jest pedagogiem, skończył również studia podyplomowe w zakresie informatyki, a także organizacji i zarządzania w oświacie. Od 35 lat pracuje w oświacie. W przeszłości był m.in. dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 21 (od 2006 r. do 2015 r.), później przez kilka miesięcy kierował Departamentem Edukacji, Sportu i Turystyki (powodem jego rezygnacji była krytyczna wypowiedź na łamach jednej z gazet internetowych). W 2016 r. został dyrektorem SP nr 19. Według zapowiedzi formalnie stanowisko wiceprezydenta obejmie prawdopodobnie od lutego. Jego zadania przejmie Ewelina Bagdziun, obecna wicedyrektor (będzie osobą pełniącą obowiązki dyrektora, później zostanie rozpisany konkurs na to stanowisko).
       Czym zajmie się Edward Pietrulewicz? Będzie nadzorował edukację i sport, Departament Innowacji i Informatyki, Elbląski Park Technologiczny, Departament Spraw Obywatelskich i Departament Świadczeń Rodzinnych.
       - To dla mnie duży kredyt zaufania, postaram się nie zawieść pana prezydenta – mówił Edward Pietrulewicz podczas konferencji prasowej. - Zaczynamy nowy etap w oświacie, ustawa prawo oświatowe obliguje nas do zmian, szczególnie w zakresie szkolnictwa zawodowego i branżowego. Ponieważ mamy bardzo dobrych dyrektorów i doskonałych nauczycili, to mam nadzieję, że podczas współpracy łatwo przejdziemy przez te bardzo trudne zadania.
       Jak wspomniał kolejnym problemem, z którym będzie się musiał zmierzyć samorząd jest m.in. wygaszanie gimnazjów. Nowy wiceprezydent widzi również coraz większy rozdźwięk między subwencją a kosztami utrzymania szkół.
       - Będziemy stawiać na innowacyjność, nowoczesne kształcenie, takie, na które zasługują nasze dzieci – zadeklarował Pietrulewicz. - W swoim działaniu chciałbym kierować się trzema wartościami: kompetencjami, uczciwością i lojalnością wobec elblążan oraz prezydenta. Mam nadzieję, że swoją pracą zasłużę na to, aby czas pełnienia funkcji wiceprezydenta został oceniony jako profesjonalny.
       - Jestem przekonany, że jego duża wiedza i doświadczenie będą mi pomocne w prowadzeniu tych departamentów w naszym mieście – uzupełnił Witold Wróblewski, prezydent miasta.
       Kolejnego wiceprezydenta elblążanie poznają "w najbliższym czasie". Będzie to osoba z Koalicji Obywatelskiej, która ma zająć się zamówieniami publicznymi, kulturą i promocją, przesiębiorczością, zdrowiem oraz sprawami społecznymi.
       - Kilka tygodni temu zaproponowałem dwa nazwiska, z którymi widzę współpracę. Nie mam jeszcze odpowiedzi w tej sprawie, mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli go przedstawić – wyjaśnił prezydent.
      
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama