Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał Elbkąski jesienią. Kanał Elbkąski jesienią.

Egzaminy zawodowe „po nowemu”

W piątek (24 lutego) minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas podpisała rozporządzenie dotyczące zmiany przeprowadzania egzaminów zawodowych. Według nowych przepisów uczniowie szkół zawodowych będą m.in. przystępować do egzaminów w trakcie nauki, a nie – jak dotychczas – po zakończeniu szkoły.

Najważniejsze zmiany wynikające z nowelizacji rozporządzenia dotyczącego warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych są następujące:
– egzamin będzie przeprowadzany dla każdej wyodrębnionej w zawodzie kwalifikacji;
– egzaminy we wszystkich wyodrębnionych w zawodach kwalifikacjach będą obejmowały wykonanie testu praktycznego. Ocenie przez egzaminatora będzie podlegać efekt końcowy – wyrób, usługa lub dokumentacja, w zależności od zawodu i kwalifikacji;
– uczniowie szkół prowadzących kształcenie zawodowe będą przystępować do egzaminów w trakcie nauki, a nie – jak dotychczas – po zakończeniu szkoły;
– dla słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych egzaminy będą organizowane po zakończeniu zajęć;
– egzaminy będą organizowane przez okręgowe komisje egzaminacyjne, natomiast przeprowadzane będą w szkołach, placówkach i u pracodawców;
– część pisemną egzaminu można będzie przeprowadzać w trybie on-line;
– po zdaniu egzaminu z danej kwalifikacji zdający otrzyma nowy dokument – świadectwo potwierdzające kwalifikację w zawodzie. Osoba, która zdobędzie świadectwa potwierdzające uzyskanie wszystkich kwalifikacji wyodrębnionych w danym zawodzie oraz poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu, otrzyma dyplom potwierdzający kwalifikacje w wyuczonym zawodzie.
     Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2012 roku i nie można wykluczać, że zwłaszcza przeprowadzenie części egzaminu on-line nastręczy trudności związanych choćby z posiadaniem przez placówki sprzętu odpowiedniego do jego przeprowadzenia.
     
     Źródło: MEN

oprac. mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Czy ta zmiana jest dobra niech wypowiedzą się zainteresowani i fachowcy, ale ja nie słyszałem jeszcze w ostatnich 5 latach, by w szkolnictwie zmieniono coś na korzyść ucznia. a obecna min oswiaty znana jest ze swojego negatywnego stosunku do petentów i nie ma czasu na spotkania z nimi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-26)
 • kolejna ustawa p. Hall realizowana tetraz przez jej zastępcę; zwiastuję fiasko i cyrki przy realizacji podbne jak z ustawą o obowiązku szkolnym dla sześciolatków - tylko stres dla zdających będzie większy jak będą w ostatniej chwili odraczać nową formę egzaminów; Juro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-26)
 • kolejna ustawa p. Hall realizowana tetraz przez jej zastępcę; zwiastuję fiasko i cyrki przy realizacji podbne jak z ustawą o obowiązku szkolnym dla sześciolatków - tylko stres dla zdających będzie większy jak będą w ostatniej chwili odraczać nową formę egzaminów; Juro
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-26)
 • Krysia Szumilas rozwaliła wzorowo szkolnictwo zawodowe i teraz metodą cudowności tz pseudo egzaminów próbuje wrócić do stanu sprzed rozwałki. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2012-02-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Domena .pl
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok