UWAGA!

Ekologiczny mecenas

 Elbląg, Ekologiczny mecenas

Elbląg został mecenasem polskiej ekologii. Już po raz trzeci także miasto otrzymało certyfikat gminy przyjaznej środowisku.

Oba certyfikaty przyznało ministerstwo ochrony środowiska. Według Witolda Wróblewskiego, wiceprezydenta Elbląga, certyfikaty zostały przyznane w uznaniu za cały wachlarz proekologicznych działań miasta.
     - Dostaliśmy je m.in. za przedsięwzięcia związane z konkursami na szkoły ekologiczne, selektywną zbiórkę odpadów, rekultywację terenów Modrzewiny, czy plany rozbudowy Zakładu Utylizacji Odpadów - wylicza wiceprezydent.
     Do komisji, która przyznawała tytuły wpłynęło jeszcze w ubiegłym roku aż 500 wniosków.
     - To ogromny prestiż dla miasta - dodaje Witold Wróblewski. - Tym bardziej, że gmin, które już po raz trzeci otrzymują tytuł gminy przyjaznej środowisku jest niewiele.
OP

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • No prosze! Elblag dostal certyficat ekologii, to moze jednak wiatraki maja tu przyszlosc? (czyt."Krajobraz z wiatrakami")
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Alicja(2003-02-04)
  • Miasto ekologiczna, a idąc ulicą Kosynierów Gdyńskich [obok UM] nie ma żadnego kosza na śmieci.
  • No tak „Mecenas Polskiej Ekologii” to brzmi pięknie jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Często tak się zdarza, że niestety działania i efekty ekologiczne dobrze wyglądają tylko na papierze (w perfekcyjnie opracowanych wnioskach konkursowych). Taki tytuł zobowiązuje jak sądzę Zarząd Miasta do zwracania szczególnej uwagi na kwestie ekologiczne we wszystkich działaniach miasta oraz poszczególnych przedsiębiorstw w aspekcie ochrony środowiska. Ciekawy jestem jaki byłby werdykt komisji gdyby dowiedziała się, że komunalna firma Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, za zezwoleniem Zarządu Miasta w październiku 2002 roku uruchomiła ciepłownię prze ul. Dojazdowej, której jednostkowa emisja pyłów na jeden wyprodukowany GJ ciepła jest minimum 15krownie większa niż w Elektrociepłowni. Czy wiceprezydent Elbląga pan W. Wróblewski uważa, że jedynie ważne działania ekologiczne to tylko przedsięwzięcia związane z konkursami na szkoły ekologiczne, selektywną zbiórkę odpadów, rekultywację terenów Modrzewiny, oraz plami rozbudowy Zakładu Utylizacji Odpadów realizowane przez podległe miastu jednostki. Czy nie ma znaczenia dla Zarządu Miasta czyste niebo nad Elblągiem ?. Stawiam pytanie; czy po uzyskaniu tak prestiżowego tytułu władze miasta podejmą rzetelną ocenę stopnia oddziaływania na środowisko działających w mieście firm (w tym własnych przedsiębiorstw komunalnych)?. Moim zdaniem zezwolenie na powstanie „drugiego komina” emitującego bardzo duże zapylenie jest po prostu kompromitacją, tym bardziej, że jak wynika z wcześniejszej dyskusji na portalu Elektrociepłownia posiada wystarczającą moc cieplną do ogrzania miasta z przynajmniej 50% rezerwą . Może należy wystąpić o weryfikację werdyktów komisji.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Poirytowany Członek Komisji(2003-02-04)
  • To ogromne wyróżnienie dla Naszego miasta i regionu. Proszę przyjąć gratulacje.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    expertzp@wp.pl(2003-02-04)
  • Pięknie nawet bardzo pięknie. Gratulować a jakże. Tylko hmm... co z tego? Czy miasto wykorzystuje to w jakikolwiek sposób? Czy władze promują miasto i fakt jego ekologiczności wśrów zagranicznych firm turystycznych? Czy przekonują krajowych przewoźników do odwiedzania naszego miasta? Wybaczcie ale samym zachwytem to my tu żyć nie będziemy... Miasto ma walory aby się rozwijać, duży potencjał, dogodne położenie, czyste środowisko... Jak to jest że jednocześnie ma tak ogromne bezrobocie? Czy nikt nie potrafi tego wykorzystać? Czy władze miejskie starają się promować wszystkie te fakty? Dlaczego mam wyjeżdżać z tego miasta skoro ma takie dogodne warunki do rozwoju? Nadal jednak wyczuwam marazm i ociąganie ze strony władz... Just no comment
  • A-ino-M zaraz tu będzie, więc szybciutko powiem swoje. Vicek ma rację - prestiż, splendor, pochwały i kropka Jeśli ktoś myśli, że w tym chodzi o coś innego ... / NotByTheWay: Moderator - spokojnych snów, postrófki...
  • Poza ekologią władze miasta powinny zacząć starać sie o "zaszczytny" tytuł miasta-skansenu. Duże bezrobocie, upadające firmy, brak perspektyw rozwoju również przemyslowego powinno pomóc w zdobyciu miana miasta skansenu oraz umocnić zaszczytne tytuly ekolog.
Reklama