Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg i Tolkmicko na Szlaku Wodnym Stefana Batorego

 
Elbląg, Elbląg i Tolkmicko na Szlaku Wodnym Stefana Batorego
Rek

Po dziewięciu latach od powstania idei zbudowania turystycznego szlaku wodnego, łączącego Warszawę z Zalewem Wiślanym, oraz – z drugiej strony - z Kanałem Augustowskim w Warszawie powstało Stowarzyszenie Regionalnej Organizacji Turystycznej "Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego". W gronie 14 założycieli są Elbląg, Tolkmicko i senator Jerzy Wcisła.

- Obecność Elbląga jest niemalże "naturalna", bowiem szlak wodny nawiązuje do XVI-wiecznego pomysłu, by port w Elblągu stał się pierwszym portem Rzeczpospolitej – mówi senator Jerzy Wcisła.
     Jerzy Wcisła niemal od początku uczestniczy w tym przedsięwzięciu. W 2012 roku z jego inicjatywy miasto Elbląg i elbląskie Biuro Regionalne przygotowało komplet dokumentów do powołania stowarzyszenia, ale później zmieniły się koncepcje potencjalnych partnerów. Ostatecznie zwyciężyła koncepcja oparcia stowarzyszenia o zasady regionalnych organizacji turystycznych.
     Stowarzyszenie chce zająć się przede wszystkim promocją szlaku, koordynacją działań na rzecz tworzenia infrastruktury turystycznej i organizacją różnych przedsięwzięć. - Walory Zalewu Wiślanego nie są jeszcze znane w Polsce, a turystyka wodna staje się ważną dziedziną gospodarki, dlatego chcemy za pośrednictwem Stowarzyszenia przekonywać turystów do żeglowania po naszym akwenie – mówi wiceburmistrz Tolkmicka Józef Zamojcin.
     - My już jesteśmy na tym szlaku, z przystaniami Pętli Żuławskiej – dodaje delegat Elbląga Marek Burkhardt.
     - Nie czekaliśmy z założonymi rękoma na założenie stowarzyszenia – mówi senator Jerzy Wcisła. - Przez ostatnie lata promujemy zamysł zbudowania Pętli im. Króla Stefana Batorego na trasie od Warszawy, Wisłą na Zalew Wiślany i dalej do Rosji, przez Pregołę i Dejmę na Zalew Kuroński na Litwę, a stamtąd rzeką Niemen do Kanału Augustowskiego i Narwią oraz Biebrzą ponownie na Wisłę i do Warszawy. Byłaby to jedna z najwspanialszych tras wodniackich w Europie. Ideą już zaraziliśmy zarówno Rosjan jak i Litwinów.
     W lipcu ma odbyć się rejs dwóch jachtów, które z Augustowa mają dopłynąć do Elbląga. - Przypłynięcie jachtów chcemy połączyć z konferencją, podczas której porozmawiamy o szkoleniu młodych adeptów żeglarstwa, ale też chcemy wypracować stanowisko w sprawie strategii rozwoju dróg śródlądowych w Polsce i rozwoju turystyki wodnej – dodaje senator.
     Jerzy Wcisła został powołany do trzyosobowego komitetu założycielskiego, który ma dopełnić wszystkich formalności związanych z rejestracją stowarzyszenia.
Sylwia Warzechowska, dyrektor Biura Senatora RP Jerzego Wcisła
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna III
Kuchnia nowoczesna II
RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna