Środa 27-03-2019, imieniny Lidii, Ernesta
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg na 103,4

Elbląg, Elbląg na 103,4

Od piątku mieszkańcy Elbląga i okolic mogą słuchać nowej stacji radiowej. Prezes Radia Olsztyn, Władysław Bogdanowski: - Chcemy, by Elbląg w regionie mówił własnym głosem. Dziś o godz. 16.00 - rozpoczęła się bezpośrednia relacja z meczu piłkarek ręcznych EB Start Elbląg z Kolporterem Kielce.

Nadajnik, dzięki któremu można odbierać sygnał Polskiego Radia Olsztyn, stanął w Jagodniku pod Elblągiem. W ramach rozruchu technicznego do końca listopada RO będzie rozszczepiać antenę i nadawać program tylko dla okolic Elbląga.
     - Chcemy sprawdzić, jak działa sprzęt i jak daleko będzie nas słychać - mówi prezes Bogdanowski.
     Redakcja Radia Olsztyn ma swoją siedzibę w Elblągu na Starym Mieście (ul. Wieżowa 13 a). Dotąd materiałów nagrywanych przez dwójkę dziennikarzy można było słuchać tylko na terenie Warmii i Mazur.
     W najbliższych dniach licząca teraz 4 osoby elbląska redakcja rozpocznie nadawanie trzygodzinnego programu lokalnego - rano ok. godz.8, w południe i ok. godz.17.
     Od grudnia, kiedy mija dany przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji czas rozruchu, planowane jest rozpinanie anteny na cogodzinne informacje lokalne i drogowe. Materiały z Elbląga jak dotąd pojawiać się także będą w innych programach
     stacji. Planowane są także bezpośrednie relacje z imprez sportowych i meczów najlepszych elbląskich drużyn.
     Oficjalna inauguracja obecności RO w Elblągu planowana jest na 30 listopada. Tego dnia odbędzie się otwarty, transmitowany przez nadajnik w Jagodniku, koncert. Bilety na imprezę będą rozdawane na antenie.
     Prezes Bogdanowski:
     - Jeśli elblążanie zaakceptują przygotowywany dla nich program i rozgłośnię, rozpoczniemy starania o zgodę KRRiT na lokalne rozszczepianie anteny. Inaczej, niż w przypadku stacji RMF FM, która niedawno straciła koncesję na rozszepienie, nam chodzić będzie tylko o nadawanie informacji, bez reklam. Nie chcemy przejmować lokalnego rynku reklam, m.in. dlatego, że nie zależy nam na "zaśmiecaniu" programu ich dużą ilością, myślimy jednak o godzinie lub dwóch programu lokalnego. Wiemy, że obecność Radia Olsztyn w Elblągu to duże wyzwanie, ale nam zależy na tym, co jest misją radia: informować, bawić, uczyć i na tym, by Elbląg mówił własnym głosem m.in. w sprawie swojej wojewódzkiej przynależności. To, czy zezwolenie otrzymamy, zależeć jednak będzie od poparcia słuchaczy i samorządu - dodaje prezes Bogdanowicz.
     Polskiego Radia Olsztyn słucha 600 tysięcy osób.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • spadac na bagna i szuwary
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  a po co(2001-11-10)
 • masz racje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  precz z radiem.o.(2001-11-10)
 • na drzewo!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  lei(2001-11-10)
 • Elblążanie,bracia,rodacy nie słuchajcie tego radia!!!!!!Pod Twoją obroną uciekamy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  web(2001-11-10)
 • paszli na swoje mazury, wystarczy nam nasze radio.... jesli nie bedziemy ich sluchac to sie za jakis czas sami wyniosa....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-10)
 • elblążanie mówią własnym głosem we własnym radio. -jeżeli ktoś chce usłyszeć , wystarczy włączyć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ww(2001-11-10)
 • Już sama nazwa Radio Olsztyn niektórych szemranych lokalnych "patriotów" paraliżuje i wk....wia, ale proponuję jeszcze raz przeczytać informację, bo chyba dyskutanci nie rozumieją treści.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-10)
 • jeśli ktoś nie zauważył - to radio c h c e mówić o Elblągu i elblążanach i to bez pieniędzy z naszego straszliwie ubogiego regionu, są media, które się stąd wycofują, a to, co zostało ...wystarczy rzucić okiem / rozsądny
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2001-11-11)
 • O jakich pieniądzach mowa? Radio Olsztyn to medium tzw. publiczne, czyli opłacane z naszych podatków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Spadać gumiaki(2001-11-11)
 • Po pierwsze nie z podatków (przynajmniej bezpośrednio), A Z ABONAMENTU (dla zainteresowanych: abonament RTV płaci się na całym świecie z wyjątkiem Sułtanatu Brunei, bo ich na to stać, oraz krajów, gdzie nie ma radia publicznego). Nie jestem zwolennikiem radia "publicznego" w formie takiej, jakie jest, ale dajmy im szanse. Jeżeli będą o nas mówić dużo, a myślę że to jedyna szansa na ich zaistnienie tutaj, to może coś z tego będzie. Ja osobiście słucham tylko TRÓJKI, i tam zdarza mi się usłyszeć o ELBLĄGU. I kto to przedstawia? Właśnie redaktorka z Radia Olsztyn. Co prawda, są inne media w naszym mieście, ale ja bym chciał dowiadywać się z nich o tym co się dzieje, a nie co było parę dni temu. Miałem możliwość słuchać niedawno R. OL. i twierdzę, że o naszym mieście mówi się tam. I mówi się dobrze. A jeżeli będzie się mówić więcej, to może w stolicy województwa zauważą, że jesteśmy prężnym ośrodkiem. I tak w sumie Olsztyn powinien jeść nam z ręki, bo tylko dzięki nam jakoś jeszcze ciągnie, a dzięki nieudolności władz lokalnych, nieznacznie mniejszej liczbie mieszkańców i nieszczęśliwemu położeniu geograficznemu (za bardzo na zachód), nie jesteśmy stolicą województwa. Miejmy tą świadomość, że bijemy oLSZTYN na głowę pod każdym względem. A że jesteśmy w woj. szuw.-bag.? Sami tych młotków wybraliśmy 4 lata temu. A wracając do R.Ol. Zawsze będę wolał tą stację i każdą inną, niż RMF FM. Tam raz usłyszałem o E-gu i mi wystarczy. Nikompetencja i zarozumialstwo dziennikarzy. Pozdrawiam wszystkich słuchaczy RMF. Uważajcie, aby wam paski od dresów nie odpadły.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mecenas(2001-11-11)
 • słuchacz trójki i takie fatalne zakończenie o paskach na odzieży sportowej.....coś zgrzytnęło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  w(2001-11-11)
 • Szanowny mecenasie , przeczytaj wywiad pt "Gdzie nasz wice wojewoda" , może łatwiej pojmiesz odczucia i nastroje w Elblągu . A to tylko jeden z faktów .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ww(2001-11-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM