Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg na dniach otwartych w Brukseli

 
Elbląg, Elbląg na dniach otwartych w Brukseli fot. UM Elbląg
Rek

Ponad 100 warsztatów i debat kierowanych do ponad 6 tys. uczestników przybyłych do Brukseli. Tak wyglądała tegoroczna, 9 edycja Open Days. W warsztatach pn. „Przyszłość Miast – Tworzenie powiązanych i inteligentnych społeczności” uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Warsztaty “Przyszłość Miast – Tworzenie powiązanych i inteligentnych społeczności” („Future Cities – Creating Smart and Connected Communities”) odbyły się 12 października w ramach OPEN DAYS 2011 – dziewiątego Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów w Brukseli. Warsztaty prowadził przedstawiciel amerykańskiego przedsiębiorstwa informatycznego Cisco przy współpracy z członkami Komitetu Regionów.
     Razem z Elblągiem uczestniczyli w nim przedstawiciele Londynu i Amsterdamu. Omówiono przykłady, w jaki sposób innowacyjne partnerstwo i rozwiązania finansowe mogą przyczynić się do sukcesu projektów miejskich.
     Jacek Boruszka, dyrektor Departamentu Innowacji i Informatyki Urzędu Miejskiego omówił projekt Miejskiej Sieci Szerokopasmowej, który został zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej.
     - Budowa Miejskiej Sieci Szerokopasmowej jest największą inwestycją tego typu w Polsce dofinansowaną ze środków Unii Europejskiej – powiedział Jacek Boruszka. - Pozwoli na realizację wizji połączenia wszystkich jednostek miejskich w jednolitą strukturę wspartą nowoczesnymi rozwiązaniami teleinformatycznymi.
     Po wystąpieniach, odbył się panel dyskusyjny, gdzie uczestnicy (blisko 100 osób) zadawali pytania i wymieniali się doświadczeniami i spostrzeżeniami. Ponadto każde z miast miało swoje stoiska. Wszyscy uczestnicy otrzymali foldery informacyjne o Elblągu.
     - Bardzo się cieszę z kolejnej formy promocji Elbląga. Tym razem zdecydowaliśmy się promować nasze miasto w Brukseli, w Komitecie Regionów, myślę, że to dobry kierunek – powiedział Grzegorz Nowaczyk, Prezydent Elbląga. Cieszę się także, że projekt Miejskiej Sieci Szerokopasmowej oraz innowacyjna idea rozwoju Elbląga została bardzo entuzjastycznie odebrana przez uczestników – podsumował prezydent.
     
     Open Days
     Od 2003 roku, Open Days stały się najważniejszym wydarzeniem w roku, gdzie miasta i regiony prezentują swoje osiągnięcia w tworzeniu wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, wdrażając unijną politykę spójności, a także udowadniają znaczenie europejskiego zarządzania na poziomie lokalnym.
     
     Miejska Sieć Szerokopasmowa
     
Projekt pochłonął ponad 10 mln EUR z czego 85% kosztów kwalifikowanych zostało sfinansowane przez Unię Europejską. Dzięki realizacji projektu z nowoczesnych usług cyfrowych będą korzystały 88 jednostki publiczne, 61 szkół. W ramach realizacji projektu wybudowano: 120 km sieci światłowodowej, 1137 studni kablowych, 168 węzłów (dystrybucyjnych, dostępowych) 2 punkty styku operatorskiego (IXP), zdublowane centrum przetwarzania danych (DC), wewnątrzsieciowy system telefonii IP, 8 punktów bezprzewodowego dostępu do Internetu (HotSpot), 20 punktów Publicznego Dostępu do Internetu. W ramach projektu stworzono także centrum zarządzania siecią, które w sposób ciągły będzie monitorowało i zarządzało dostępem i bezpieczeństwem sieci miejskiej. Zastosowane urządzenia gwarantują przepływność sieci 10Gb/s w warstwie rdzeniowej i dystrybucyjnej oraz 1Gbit/s w warstwie dostępowej.
Kamil Czyżak, biuro prasowe UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Naszywka GODŁO
Polar z haftem
Czapka z nadrukiem