Sobota 20-04-2019, imieniny Czesława, Agnieszki
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląscy uczniowie budują z pasją

 
Elbląg, Elbląscy uczniowie budują z pasją
fot. nadesłane

29 marca w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu odbyła się pierw­sza edy­cja Regio­nal­nego Tur­nieju Budow­la­nego „Buduj z pasją”. Tur­niej skła­dał się z czę­ści teo­re­tycz­nej i prak­tycz­nej, a prze­pro­wa­dzony był zgod­nie z pro­ce­du­rami obo­wią­zu­ją­cymi na egza­mi­nie potwier­dza­ją­cym kwa­li­fi­ka­cje zawo­dowe. Pierwsze miejsce zajęli uczniowie ZSIŚiU.

Głów­ne cele konkursu to: popu­la­ry­za­cja zawo­dów budow­la­nych, pogłę­bia­nie wie­dzy budowlanej, dosko­na­le­nie umie­jęt­no­ści prak­tycz­nych wśród mło­dzieży oraz wymiana doświad­czeń zawo­do­wych nauczy­cieli.
     Zawod­nicy musieli zmie­rzyć się z czę­ścią teo­re­tyczną, w któ­rej odpo­wia­dali na pyta­nia doty­czące zagad­nień budowlanych, terminologii i zna­jo­mo­ści mate­ria­łów.
     W części prak­tycz­niej nato­miast pre­zen­to­wali przed juro­rami swoje umie­jęt­no­ści. Szcze­gól­nie ta część konkursu była istotna, gdyż „fach w ręku” otwiera drogę do dobrej pracy.
     Pierwsze miej­sce w Regionalnym Turnieju Budowlanym „Buduj z pasją” przy­pa­dło drużynie z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług z Elbląga w skła­dzie Mateusz Wąsiewski i Michał Ostrowski z klasy II technolog robót wykończeniowych w budownictwie, których przygotowała p. Dorota Bajor.
     Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych z Pasłęka, którego reprezentantami byli Patryk Barszcz i Patryk Napiórkowski, również z klasy II TRW.

 


     Obydwa zespoły spotkają się jeszcze raz w ogólnopolskim etapie konkursu, który odbędzie się w Warszawie.

Dorota Bajor, ZSIŚiU
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Chlopaki napewno znajdą pracę z takim zawodem. A nie naprodukowali magistrów śmiesznych inżynierów po maturze z wosu itp. A robić nie ma komu. .. Pozdrawiam i gratuluje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  d2240(2012-04-03)
 • Brawo bo o dobrego fachowca coraz trudniej na rynku. Firma przemysłówka wybudowała bloki przy ulicy Oboźnej, w taki niekompetentny sposób, że nie minęło 5 lat a dach przecieka i zalewa mieszkania. Koszt remontu wynosi ok. 100tys zł, za który zapłacą mieszkańcy bo firma umywa ręce. Twierdzą, że wszystko wykonali prawidłowo, a niestety gwarancji dali tylko rok. Partacze ! Przestrzegam przed kupnem mieszkań od p. Klechy, bo realizuje on kolejne inwestycje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mieszkaniec oboźnej(2012-04-03)
 • panie mieszkańcu z ulicy Oboźnej proszę zareklamować produkt, którym pokryty jest dach ( gwarancja najczęściej jest dłuższa niż 5 lat) a producent już ustali czy to jest wina produktu czy wykonawcy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  najlepsza firma handlowa(2012-04-03)
 • szkola zapomina powiedziec kto uczy praktyki /////
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kompleksowe realizacje pod klucz
Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 11
Fronty lakierowane mdf biały mat