Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Czarno -białe Czarno -białe

Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom

 
Elbląg, Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom W ramach programu realizowany jest cykl spektakli i spotkań profilaktycznych pt. „My dzieci z dworca ZOO”, fot. Policja (arch. portEl.pl)
Rek

W roku szkolnym 2015/2016 Departament Edukacji Sportu i Turystyki - Referat Edukacji kontynuuje akcję profilaktyczną „Elbląska edukacja przeciw uzależnieniom” realizowaną w elbląskich gimnazjach.

Celem podejmowanych działań jest zapobieganie problemom i zachowaniom problemowym wśród młodzieży gimnazjalnej, w tym głównie przeciwdziałaniu zażywaniu substancji psychoaktywnych przez uczniów oraz szeroką profilaktykę uzależnień w tym między innymi: zażywania narkotyków, dopalaczy, tabletek czy picia alkoholu.
     Działania skierowane są do wszystkich uczniów uczęszczających do klas trzecich dziesięciu elbląskich gimnazjów.
     Wspólnie z partnerami – Teatrem im. A. Sewruka w Elblągu organizowany jest cykl spektakli profilaktycznych pt. „My dzieci z dworca ZOO”. Po każdym spektaklu nadkomisarz Marek Cieślak z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń KMP w Elblągu oraz Marek Jarosz -Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu przeprowadzą pogadanki, zaprezentują aspekty prawne i medyczne wraz z konsekwencjami zażywania dopalaczy i narkotyków. Wychowawcy i pedagodzy w ramach godzin wychowawczych przeprowadzą cykl warsztatów i pogadanek z zakresu profilaktyki uzależnień takich jak alkoholizm, narkomania, lekomania, nikotynizm.
     W ramach podejmowanych działań młodzież zostanie objęta profesjonalną opieką, która zapewni im prawidłowe i bezpieczne uczestnictwo w procesie kształcenia i wychowania.
     Dynamicznie zmieniająca się sytuacja, gwałtownie wzrastająca ilość zatruć w Polsce dopalaczamii czy narkotykami, utwierdzają nas w przekonaniu o konieczności realizacji szerokiej profilaktyki. Podejmowane działania są odpowiedzią na oczekiwania wychowawców, nauczycieli, dyrektorów gimnazjów, rodziców, władz miejskich, którzy dostrzegają wagę problemu. W lipcu władze Elbląga zakupiły także trzy specjalistyczne walizki, które mają pomóc w działaniach profilaktycznych, przeciwdziałających używaniu narkotyków i dopalaczy. Sprzęt znajduje się na wyposażeniu elbląskiej policji. — Wyposażenie walizek będzie wykorzystywane w pracy z młodzieżą, ale także z nauczycielami, pedagogami i rodzicami.
     
     Dopalacze. Gdzie szukać pomocy?
     Najważniejsze numery telefonów.
     800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.
     116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 20:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz.
     800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci. To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem: pomoc@800100100.pl.
     800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.
     112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Meble łazienkowe 5
Promocja RATY 0%
DRZWI PORTA-PROMOCJA!