Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie głosują na elblążan

Elbląg, Elblążanie głosują na elblążan

W czwartek 18 października o godz. 16 w Bibliotece Elbląskiej przy ul. Św. Ducha rozpocznie się publiczna debata z udziałem elblążan - kandydatów do Sejmu RP.

Elbląskie organizacje pozarządowe uczestniczące w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Masz głos - masz wybór” zaprosiły kandydatów do parlamentu - elblążan, na debatę publiczną z udziałem mieszkańców i organizacji pozarządowych. To wyjątkowa okazja, aby zadać ważne pytanie.
     Uczestnicy akcji „Masz głos - masz wybór” są neutralni - nie angażują się po stronie żadnej partii czy ugrupowania. Celem organizacji pozarządowych jest zachęcenie obywateli do udziału w wyborach 21 października, a przez zorganizowanie debaty z kandydatami - ułatwienie elblążanom dokonania wyboru świadomego.
     Debata będzie dotykać najważniejszych tematów w obszarach: gospodarka, rynek pracy i mieszkalnictwo, ochrona zdrowia, polityka prorodzinna, osoby niepełnosprawne i starsze, edukacja i kultura oraz organizacje i społeczeństwo obywatelskie.
     Zaprosiliśmy organizacje do czynnego udziału w debacie poprzez sformułowanie pytania do kandydatów na posłów oraz zadania go na debacie. Spotkanie grupy przygotowującej debatę odbyło się 10 października w siedzibie Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych. Wytypowaliśmy organizacje najbliższe zwykłego obywatela, znające swoją dziedzinę od podstaw, ale na debatę zapraszamy wszystkich elblążan.
     Zakres tematyczny jest obszerny, dlatego też koniecznością było sformułowanie jednego pytania o konkretne rozwiązania, leżące w gestii parlamentu. Wszystkie zaproszone ekipy będą kolejno odpowiadać na to samo pytanie z każdej dziedziny. Zaplanowano osiem rund, które poprowadzi Paweł Kasperczyk. Następnie głos dostaną mieszkańcy, dla których przewidziano kolejną godzinę spotkania.
     Dodatkowe informacje można uzyskać w redakcji „Razem z Tobą”, Elbląg ul. Związku Jaszczurczego 15, tel. 055 232 69 35, 697 426 296.
     Elbląskie organizacje pozarządowe uczestniczące w kampanii „Masz głos - masz wybór” to:
     - Stowarzyszenie Integracyjne „Razem”, Elbląg, ul. Gwiezdna 26/27, tel. 055 642 50 35
     - Stowarzyszenie „Rozwój i praca przyszłością samorządu”, Elbląg, ul. 1 Maja 2, tel.055 641 58 85 do 87
     Liga Kobiet Polskich Oddział Terenowy w Elblągu, ul. Grunwaldzka 31, tel. 055 235 49 23
     Redakcja „Razem z Tobą”, Elbląg ul. Związku Jaszczurczego 15, tel./fax 055 232 69 35, e-mail: redakcja@razemztoba.pl.
     
     *
     W Polsce istotnym problemem jest coraz niższa frekwencja wyborcza. W 2005 r. głosowało jedynie 40,5 procent uprawnionych do głosowania (w tym samym roku w wyborach do Bundestagu uczestniczyło 78 proc. Niemców). Niektóre grupy wiekowe wśród osób poniżej 40 roku życia blisko dwukrotnie rzadziej deklarują, że pójdą na wybory, niż osoby mające powyżej lat 40-tu. Jest to szczególnie niepokojące dla przyszłości demokracji w Polsce. Aby przeciwdziałać tej negatywnej tendencji, proponujemy włączenie się kampanii pod hasłem „Zmień kraj. Idź na wybory”.
     Kampania będzie wspierana poprzez spoty radiowe i telewizyjne, plakaty, naklejki, znaczki, materiały prasowe; poza tym przygotowywane są scenariusze ulicznych happeningów; zaproszone zostały także do współpracy osoby publiczne popularne wśród młodych osób.
Elżbieta Szczesiul-Cieślak, „Razem z Tobą”
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • przydałaby się liczna elbląska reprezentacja w parlamencie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  amelia(2007-10-15)
 • bo co taki z poza Elblaga moze powiedziec o problemach Elblazan i co go Elblag obchodzi.Obchodzi go tylko przed wyborami a po tem juz nie.Jakies spady.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-15)
 • a może by tak redakcja podała informację kto z kandydatów będzie na tej imprezie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca007(2007-10-15)
 • Proponuję, żeby szanowna redakcja tak zupełnie niewinnie i bezinteresownie wymieniła kto jest z Elbląga na każdej z list wyborczych!;) A oraganizacje pozarządowe niech zrobią taki plakat informacyjny z tymi kandydatami i z wielkim napisem "ELBLĄŻANIE GŁOSUJA NA ELBLĄŻAN"!!!;)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WWWYBORCA(2007-10-15)
 • A czy słowa "Elblążan" nie powinno się pisać z dużej litery?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anubis(2007-10-15)
 • Do Anubis: oczywiście, że nie. Nazwy mieszkańców miast, wsi pisze się małą literą. Stosowne wyjaśnienie można znaleźć w słowniku języka polskiego, również dostępnym w sieci ( so.pwn.pl ) A co do tych elblążan w parlamencie... Nie przesadzacie? Tam chyba mniejsze znaczenie powinno mieć kto skąd pochodzi. Sprawami regionu, miasta niech zajmą się odpowiednie władze z regionu. Niech to one lobbują za konkretnymi rozwiązaniami dla regionu. A tam przy Wiejskiej niech głowią się problemami ogólnymi, dotyczącymi całego kraju. Przecież np. emeryci, służba zdrowia, notariusze czy szkolnictwo jest wszędzie. I tym niech zajmują się wybrańcy narodu. No chyba, że chcemy powtórki z rozrywki i myślicie o czymś na wzór Włoszczowy w Elblągu? A poza tym, w sumie co mnie obchodzi takie czy inne miasto jeśli nie robi sie nic na by poprawić sytuację jego mieszkańców? Co mnie obchodzi, że na przykład przyjedzie do Elbląga więcej turystów, jak na przykład nasz PUP jest tak słaby i niewydolny, że nie potrafi zaktywizować, pomóc nawet średnio wykształconym ludziom, więc co maja powiedzieć ci "pokiereszowani" przez los? Co mnie obchodzi, że jeden czy drugi punkt z pamiątkami zwiększy obroty jak i tak pensja pracujących na ten wzrost pracowników i tak się nie zmieni? Co mnie obchodzi, czy Elbląg dostanie inwestycje na np. turystykę jak w liceach w klasy mają po trzydzieści parę osób, więc jak tam się nauczyć na przykład języka by móc się z tymi turystami porozumieć?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anouk(2007-10-16)
 • cd: Co mnie obchodzi, że taki poseł "wywalczy" coś dla miasta jak i tak prowadzenie działalości gospodarczej w tym kraju jest drogą przez mękę, jak nadal przepisy podatkowe są trudne i niezrozumiałe dla większości mieszkańców, jeśli nadal służba zdrowia jest tak niewydolna, że w sumie trzeba ją opłacać podwójnie ( ta duga opłata to leczenie w prywatnych gabinetach), itd, itp Nie wiem jak Wam, ale mnie jakoś trudno uwierzyć, że tych ośmiu posłów będzie jakoś wyjątkowo słyszalnych po tych wyborach. .. Nie wiem czy dobrze pamiętam ale to chyba Gintowt-Dziewałtowski głosował za "millerowskim szpitalem " w Łodzi zamiast za wałami przeciwpowodziowymi na Żuławach. .. Dlatego też wolałabym apel, by wybrać przede wszystkim mądrze. By dać odpust oszołomstwu, warcholstwu, pustosłowiu, nicnierobieniu. By w końcu powiedzieć basta smętnym panom, którzy promują nierówność, rasizm, walkę na haki, olewactwo wszystkich, którzy nie są z nami i nie chodzą do kościoła. .. By w końcu powiedzieć nie podziałom, celym uderzeniom w tych, którym się po '89 średnio powiodło i paskudne ich wykorzystywanie do posycania ognia nienawiści w kraju. Dosyć!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Anouk(2007-10-16)
 • tylko nie dziewiałtowski, przeciez ten dziad szkodzi nam Elblazanom, dosc szkod!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-16)
 • Anouk, oczywiście jest dużo sensu w tym co piszesz zwłaszcza, gdy chodzi, aby to byli najlepsi i stanowili dobre prawo - wtedy damy sobie radę. Ale dlaczego nie spośród elblążan? Hasło dobre, jak każde inne i mam nadzieję, że zachęca do wyborów ( jakąś przynajmniej część obywateli ) . Ktoś pytał o nazwiska kandydatów - lista jestna stronie razemztoba.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  szeba(2007-10-16)
 • WWWYBORCO, zrobiłam wielki plakat "ELBLĄŻANIE GŁOSUJA NA ELBLĄŻAN", mam nadzieję, że zaraz ukaże się przy art., a fizycznie, to bedzie ich nie wiele bo organizacje nie mają kasy na plakaty itd. Możesz go zobaczyć w galerii razemztoba.pl , będzie jeszcze trochę innych kolorowych na mieście.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elacieslak(2007-10-16)
 • Witam szkoda że te debaty są o tak wczesnej godzinie, ja nie mogę wcześniej niż na 20.Więc nie mogę uczestniczyć. Ale będę głosował na Elblążan:). Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  charls(2007-10-16)
 • Warto pójść na debatę i posłuchać jak wodę leje przystojny doktor. Szpital na niego zagłosuje, żeby już sobie poszedł.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pek(2007-10-16)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Polar z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywki