UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Elblążanie pikietują, województwo odpowiada

 
Elbląg, Elblążanie pikietują, województwo odpowiada
fot. Radio Olsztyn, zdjęcie z marca 2016 r.
Reklama

W związku z organizacją przez przedstawicieli spółek Łączpol sp. z o.o., Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. oraz ich podwykonawców biorących udział przy budowie Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej Województwa Warmińsko-Mazurskiego pikiet i manifestacji (o czym pisaliśmy już dwa lata temu na naszych łamach), Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oświadcza, że:

1) Województwo dokonało całkowitej zapłaty wynagrodzenia należnego za realizację Fazy Wykonawczej (Budowy) Sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej;
       2) podmiotami zobowiązanymi do zapłaty wynagrodzenia na rzecz Łączpol sp. z o.o. oraz Elbląskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. są spółki Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o., Hawe S.A. oraz Hawe Budownictwo sp. z o.o., z którą to spółką ww. podmioty zawarły stosowne umowy;
       3) odpowiedzialność województwa warmińsko-mazurskiego za zobowiązania wobec dalszych podwykonawców, którzy zawarli umowy z Łączpol sp. z o.o. oraz Elbląskim Przedsiębiorstwem Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. nie istnieje w ogóle, a wszelkie roszczenia tych podmiotów powinny być kierowane nie do województwa, a bezpośrednio do spółek Łączpol sp. z o.o. i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. (w przypadku jednego z podmiotów zostało to przesądzone nieprawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Olsztynie),
       Wobec powyższego, wszelka aktywność spółek Łączpol sp. z o.o., Elbląskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. oraz ich podwykonawców nastawiona na pozaprawne działania - mogące mieć znamiona wymuszenia dokonania zapłaty nieistniejących lub spornych zobowiązań jest zdaniem województwa i jego władz nieuzasadniona. Raz jeszcze podkreślamy, że podmiotami zobowiązanymi do zapłaty wynagrodzenia na rzecz Łączpol sp. z o.o. oraz Elbląskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. są spółki Otwarte Regionalne Sieci Szerokopasmowe sp. z o.o., Hawe S.A. oraz Hawe Budownictwo sp. z o.o.
       Oświadczamy, że wszelkie zarzuty spółek Łączpol sp. z o.o. i Elbląskiego Przedsiębiorstwa Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o o braku zapłaty przez województwo - na ich rzecz - wynagrodzenia za budowę sieci Szerokopasmowej Polski Wschodniej, a także faworyzowania w procesie rozliczenia innych podmiotów będziemy traktować jako naruszenie dóbr osobistych zarówno województwa, jak i jego przedstawicieli i władz.
       Województwo Warmińsko-Mazurskie jako jednostka samorządu terytorialnego, zobowiązane jest do ochrony finansów publicznych tak, by możliwe było zapewnienie realizacji jego celów statutowych, a w szczególności by zaspokajane były potrzeby jego mieszkańców. Ma to szczególne znaczenie w kontekście wykorzystania przez pikietujących roli województwa, jako jednostki samorządu terytorialnego, które w ich opinii powinno odpowiadać za wszelkie zobowiązania finansowe, również zobowiązania nierzetelnych podmiotów prywatnych.
       Dochodzenie swoich praw przez wyżej wspomniane podmioty gospodarcze nie może być realizowane w oparciu o zasadę, iż posiadane przez województwo środki finansowe są „najłatwiej” dostępne (województwo w przeciwieństwie do pozostałych uczestników sporu, może być odbierane jako wypłacalna instytucja) oraz w inny sposób niż przed Sądami powszechnymi.
       Dlatego też wzywamy przedstawicieli pikietujących podmiotów do zaniechania wszelkich pozaprawnych akcji w wymiarze naruszającym dobra osobiste Województwa Warmińsko Mazurskiego i jego przedstawicieli.
      
Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Wiadomo ze ELBLĄŻANIE sie nie mają prawa o nic upominac. To olac te województwo okupant od 20 lat.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 2
  (2018-04-24)
 • Dobre osobiste to wy straciliście wtedy jak do Elblaga wkroczyli ci co z firm zabierano wszystko. ODDAJCIE TRAMWAJ KONSTAL KTÓRY ZAWŁASZCZYLIŚCIE LUB ZAPŁACCIE ZA TEN TRAMWAJ. Dociera czy trzeb awam non stop przypominac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  (2018-04-24)
 • poczytajcie forum spolki hawe na bankierze i wpisy niejakiego afera_hawe a poszkodowanym radze isc prosto do CBA i ABW, pieniadze trafily do spolki słupa na gibraltarze, tym sie powinna Unia Europejska zainteresować
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  daro(2018-04-24)
 • Widać, że niektórzy mieszkańcy Elbląga (z komentarzy) nadal mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem, w tym wykazując nieznajomość prawa, bo w wyjaśnieniu Urzędu Marszałkowskiego napisano o całej sprawie rzeczowo i konkretnie (jak krowie na rowie). Więc odgrzewanie kotleta anty olsztyńskiego jest bez sensu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2018-04-25)
Reklama