Czwartek 18-04-2019, imieniny Apoloniusza, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanin szuka pracy

 
Elbląg, Elblążanin szuka pracy
(WS)

Brak pracy to jedna z największych bolączek elblążan. Choć nie zależy to wyłącznie od władz miasta, jednak władze coś w tej sprawie zrobić mogą. – Jakich narzędzi będących w gestii samorządu użyje Pan/Pani, by ożywić elbląski rynek pracy i ograniczyć liczbę bezrobotnych? – zapytaliśmy kandydatów na prezydenta Elbląga.

Cezary Balbuza, Elbląski Komitet Obywatelski
– Przede wszystkim chciałbym zaszczepić wszystkim mój optymizm i wiarę w rozwój Elbląga, bo bez tego nic nie można osiągnąć! Elbląscy przedsiębiorcy będą mieć we mnie oparcie, zamierzam prowadzić z nimi ciągły dialog na temat wszelkiego możliwego wsparcia ich działalności, mój apel do nich brzmi: „Inwestujcie, twórzcie nowe miejsca pracy, rozwijajcie się, a ja Wam pomogę, bo wasz sukces będzie sukcesem Elbląga i jego mieszkańców”! Będę kładł nacisk na intensywne poszukiwanie i profesjonalną obsługę inwestorów zewnętrznych, których inwestycje będą przyjazne środowisku naturalnemu i będą tworzyły nowe miejsca pracy, ale nie kosztem firm lokalnych.
     
     Ewa Białkowska, Ruch Palikota Elbląg +
– Jak podają wszystkie statystyki, najwięcej miejsc pracy tworzą małe i średnie przedsiębiorstwa. Trzeba więc tworzyć dobry klimat i warunki do ich utrzymywania się na rynku, jak i wspomagać aktywną polityką magistratu powstawanie nowych. Zamierzam również tworzyć inkubatory przedsiębiorczości, prowadzić odpowiedzialną politykę czynszową w miejskich komercyjnych nieruchomościach, wspierać drobny handel i usługi, uatrakcyjnić ofertę miasta dotyczącą gruntów dla inwestorów z zewnątrz oraz sprawić, aby Urząd Miasta był rzeczywiście przyjazny dla przedsiębiorców ( jeden urzędnik-opiekun dla każdego inwestora).
     
     Elżbieta Gelert, Platforma Obywatelska RP
– Samorządy mogą zachęcać przedsiębiorców lokalnych i zewnętrznych do rozwijania działalności, a co za tym idzie, redukcji bezrobocia, poprzez dobrze przygotowaną ofertę gospodarczą, w tym m.in. Specjalną Strefą Ekonomiczną, dobrze rozwiniętą infrastrukturą (droga S7 i S22) oraz sprawne operowanie ulgami podatkowymi. W przypadku Elbląga należy rozwinąć współprace z Kaliningradem; z naszej strony możemy ja oprzeć na porcie, ze strony Kaliningradu na przemyśle motoryzacyjnym i rozpędzonej koniunkturze związanej z organizacją MŚ w piłce nożnej 2018. Walka z bezrobociem to mój priorytet, dlatego nie zamierzam tutaj preferować jednego lub drugiego sposobu, trzeba rozmawiać z pracodawcami i pracownikami każdego przedsiębiorstwa indywidualnie, proponując im ze strony miasta ofertę dopasowana do ich potrzeb.
     
     Paweł Kowszyński, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
– Uważam, że należy wprowadzić politykę sprzyjającą tworzeniu nowych miejsc pracy poprzez wsparcie elbląskich przedsiębiorców, na przykład poprzez znaczne obniżenie podatków lokalnych dla firm. To sprawdzony sposób na zachęcenie pracodawców do zatrudniania – to oni bowiem są najlepszą inwestycją dla naszego miasta. Obciążenia z tego tytułu będzie ponosił budżet miasta, ale tylko pozornie, ponieważ w dalszej perspektywie jest to postępowanie racjonalne także z punktu widzenia dochodów budżetowych, gdyż powiązanie między bogaceniem się społeczeństwa, a wzrostem budżetu są w gospodarce oczywiste.
     
     Lech Kraśniański, Wolny Elbląg
– Roboty publiczne są najlepszym narzędziem w rękach samorządu na walkę z bezrobociem. Sam zasiłek bez świadczenia jakiejkolwiek pracy na rzecz miasta jest formą psucia etosu pracy i generowania trwale bezrobotnych. Każda praca jest lepsza od pobierania zasiłku za nic nierobienie.
     
     Janusz Nowak, Sojusz Lewicy Demokratycznej
– Po pierwsze, dać szansę udziału w przetargach rodzimym firmom poprzez złagodzenie zapisów w specyfikacjach istotnych warunków zamówienia. Po drugie, wdrażając metodę marketingu dedykowanego, wspartego szeroką ofertą zwolnień i ulg – to nie inwestor będzie szukał Elbląga, lecz miasto poszuka firm i przedsiębiorców chcących inwestować; powoła opiekuna inwestora – urzędnika miejskiego, który będzie pomagał w załatwianiu wszystkich spraw formalno-prawnych. Po trzecie, stworzenie Regionalnego Centrum Praktycznej Nauki Zawodu, w którym młodzież z Elbląga i okolic zdobywać będzie wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłej pracy w różnych zawodach.
     
     Edward Pukin, Naszą Partią jest Elbląg
– Samorząd to nie tylko administrowanie i rządzenie oraz wydawanie budżetowych środków, to przede wszystkim równomierny rozwój społeczno-gospodarczy. W sytuacjach kryzysowych samorząd ma możliwość uruchomienia własnych jednostek produkcyjnych czy też usługowych. Zlecanie niektórych inwestycji na zewnątrz tego typu działania wyeliminuje i nastąpi wzrost zatrudnienia w firmach elbląskich.
     
     Jacek Tomczak, Partia Elblążan
– Dwa filary, które zdynamizują rozwój gospodarczy Elbląga to: 1. potencjał Elbląskiego Parku Technologicznego i Miejska Sieć Szerokopasmowa, 2. turystyka oparta na Aquaparku i kompleksie sportowym. Oba te filary zostaną „spięte” targami branżowymi w CSB, Terminalem Elbląskim wraz z Centrum Magazynowym na Terkawce.
     
     Jerzy Wilk, Prawo i Sprawiedliwość
– Obniżenie podatków, reorganizacja pracy Urzędu Miejskiego w celu uproszczenia procedur, a przez to szybsze podejmowanie decyzji.
     
     Witold Wróblewski, KWW Witolda Wróblewskiego
– Przede wszystkim należy zadbać o elbląskich przedsiębiorców m.in. poprzez zweryfikowanie systemu ulg, który jest obecnie niewykorzystany. Po drugie, należy zintensyfikować działania w pozyskiwaniu nowych inwestorów, tu należy wykorzystać atrakcyjne położenie i warunki naszej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w której ulgi wynoszą 50, 60 i 70 proc., dla porównania od 2014 roku w pomorskiej SSE ulgi będą wynosiły jedynie 30 proc. Kolejną rzeczą jest współpraca z klastrami i wypracowanie wspólnych metod rozwoju przy wykorzystaniu funduszy unijnych oraz dostosowanie kształcenia pod potrzeby rynku pracy, dlatego wykorzystam wszystkie możliwości pozyskania środków na rozwój i doposażenie szkolnictwa zawodowego w naszym mieście.
     
     Czytaj też:
     
     Ich największy sukces
     

     Politycy, których cenią
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • gdy zostane prezydentem to przydziele wszystkim rente :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 2
  (2013-06-19)
 • Pan Wróblewski jest realistą, a nie fantastą. To jedyny merytorycznie przygotowany kandydat. Osoby zgłoszone na kandydatów do RM są również fachowcami w swoich dziedzinach - nie po linii partyjnej tylko merytorycznej. To jedyny zespół, który może wyprowadzić powoli miasto z zapaści. O naszym mieście powinni decydować fachowcy, a nie partie obiecujące nierealne cuda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 6
  (2013-06-19)
 • Brak pracy to jeden problem, kolejny to skreślanie każdego z powodu nie przyjścia na terminy dodtakowe które sobie wymyślaja jak chcą. by zmienijszyć wskaźnik bezrobocia. Dwa- złodziejstwo miasta na każdym kroku, prakingi płatne, czy uzasadnione czy nie stawiją znaki bez konsultacją z policją by tylko kasować, SATRE MISTO, Centrum. Siedzi banda nierobów i okrada społeczeństwo na każdym kroku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  Anarchista(2013-06-20)
 • Jak ktoś nie ma pracy to na taxi zapraszam!!! Jest robota!! Tylko trzeeba chciec pracować. Masz autko kupuj kasotaxometr daszek iii wio!! Jest tyle kasy do złowienia, stoisz na postoju i łowisz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 8
  Taxówkarz(2013-06-20)
 • miasto nasze za rządów PO zostało zmarginalizowane ludzie tracą pracę, wyjeżdżają za chlebem za granicę kwitnie kolesiostwo ! NIGDY więcej NIE zagłosuję na PO 23 czerwca 2013 idę oddać głos na Prawo i Sprawiedliwość
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 16
  (2013-06-20)
 • jaki brak pracy!! fakt moze jest mniej pracy ale ludzie sami nie chca pracowac sam juz paru spotkalem i dajac im robote za godziwe pieniadze, to powiedzieli ze nie bo tyle godzin. ludzie wola nazekac nieroby i lenie. .. zlikwidowac mopsy i inne urzedy. niech ludzie biora sie do roboty
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 12
  (2013-06-20)
 • nie ważne kogo wybierzemy, on/ona i tak nie spełni swoich obietnic, tylko sobie kasę na lewo przytuli i taki będzie finał, dlatego tak pchają się na te stołki. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  mieszkaniec2(2013-06-20)
 • PO nie daruje wam tego fińskiego inwestora. Nie miałem zamiaru isc na wybory ale pójdę i zagłosuje żeby we władzach miasta juz nigdy nie było Partii Oszustów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 5
  `(2013-06-20)
 • Kolejny raz wypowiedź pana Balbuzy utwierdza mnie w przekonaniu, że będzie on najlepszym bezpartyjnym Prezydentem. W każdej swojej wypowiedzi jest rzeczowy, konsekwentny i nie obiecuje cudów. Ja, cała moja rodzina i wszyscy znajomi głosujemy na Cezarego Balbuzę!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  wyborcarano(2013-06-20)
 • A ja mam inny pomysł. Może zamiast rozmawiać z pracodawcami niech również szanowne Państwo sprawdzi ilu tych kochanych przedsiębiorców zatrudnia pracowników na czarno i jakie głodowe pensje daje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  sisiana(2013-06-20)
 • Z tego " Pentagonu" co na zdjęciu (" miejsce pracy" dla p. Macijewicza i może jeszcze kilku "znajomych królika", może by zrobić Galerię Handlową. .. przyćmiłaby Gdańską. .. Głosuję na tego co to obieca. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2013-06-20)
 • Nie ma dobrego kandydata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  (2013-06-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej