UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Elblążanin w Muzeum II Wojny Światowej

 
Elbląg, Tomasz Gliniecki
Tomasz Gliniecki (fot. MS, arch. portEl)
Reklama

Dr Tomasz Gliniecki został nominowany na p.o. wicedyrektora Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Będzie odpowiadał za Dział Zbiorów, Dział Edukacyjny i Dział Konserwacji.

Wicedyrektorów Muzeum będzie dwóch: mgr inż. Przemysław Kowalczuk i dr Tomasz Gliniecki. Szczególnie druga nominacja jest interesująca, bo otrzymał ją elblążanin.
       Tomasz Gliniecki (ur. 1967) - historyk, pedagog, dziennikarz. Posiada tytuł doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie historia. Zajmował się dziennikarstwem i mediami regionalnymi, m. in. koordynował działania redakcji „Dziennika Bałtyckiego” w woj. elbląskim, zarządzał redakcjami „Dziennika Elbląskiego” i bezpłatnego tygodnika „Nasz Elbląg”, a także był redaktorem naczelnym „Gazety Olsztyńskiej”.
       Posiada umiejętności i praktykę zarządzania strategicznego, odbył kompleksowe szkolenia Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów oraz Ośrodka Doradztwa i Treningu Kierowniczego.
       W latach 2010-2015 kierował sferą edukacji i promocji w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu.Stworzył autorski pakiet zajęć muzealnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych pt. „Elbląg XX wieku”, który prezentowano wśród najbardziej innowacyjnych działań edukacyjnych w polskich muzeach.
       Uczestniczył w wielu działaniach naukowych i popularyzatorskich m.in. w projekcie „Żuławy w 1945 roku”. Opublikował kilkanaście artykułów naukowych, prawie sto recenzji książek historycznych, niebawem ukaże się jego kolejna pozycja książkowa nt. wojny.
       Dr Tomasz Gliniecki jest członkiem Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Polskiego Towarzystwa Historycznego i Stowarzyszenia Historyków Wojskowości. Był delegatem na I Kongres Muzealników Polskich. Uczestniczył w pracach nad strategiami rozwojowymi samorządów w dziedzinach kultury i turystyki, projektami tworzenia szlaków kulturowych oraz monetyzacji turystyki historycznej w regionie południowego Bałtyku.
      
       Mgr inż. Przemysław Kowalczuk będzie z kolei odpowiadał za Dział Techniczno-Inwestycyjny, Dział Administracyjny, Samodzielne Stanowisko ds. Zamówień Publicznych oraz BHP z Administracją Bezpieczeństwa Informacji. Mgr inż. Przemysław Kowalczuk jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Inżynierii Lądowej i Środowiska.
      
na podst. www.muzeum1939.pl
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama