Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanki u Prezydenta

Elbląg, Elblążanki u Prezydenta Od lewej: Małgorzata Osadowska, Iwona Orężak, Małgorzata Adamowicz, Monika Lewicka, Halina Rakowska-Bramowicz.
Rek

We wtorek (16 listopada) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyło się spotkanie pod hasłem „Kobiety w Samorządzie”. Na zaproszenie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego oraz jego Małżonki przybyły kobiety kandydujące w tegorocznych wyborach samorządowych oraz aktywnie współpracujące z Samorządem – razem ok. 300 kobiet, wśród nich elblążanki. Zobacz zdjęcia.

Zdaniem prezydenta Bronisława Komorowskiego, kobiety już osiągnęły sukces samym faktem startowania w wyborach. Prezydent przekonywał, że kluczem do aktywności całych społeczności lokalnych są właśnie aktywnie działające kobiety. Pierwsza Dama pogratulowała uczestniczkom odwagi i życzyła sukcesów w nadchodzących wyborach. Prof. Małgorzata Fuszara, przedstawicielka Stowarzyszenia Kongres Kobiet, podkreśliła, jak ważny jest udział kobiet w życiu publicznym, szczególnie na szczeblu lokalnym.
     Po wystąpieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego i Pierwszej Damy odbyła się dyskusja poświęcona wyzwaniom stojącym przed nową kadencją samorządu, a także znaczeniu działań na rzecz wzrostu udziału kobiet w życiu publicznym. Uczestniczki opowiedziały o swoich doświadczeniach, powodach, dla których zdecydowały się kandydować, a także o problemach, na jakie napotykają się w swojej działalności.
     W spotkaniu obok Prezydenta i Pierwszej Damy udział wzięły minister Irena Wóycicka oraz prof. Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich.
     W spotkaniu z Parą Prezydencką uczestniczyły elblążanki: Iwona Orężak, Małgorzata Adamowicz, Monika Lewicka i Małgorzata Osadowska oraz Halina Rakowska-Bramowicz z Tolkmicka. – W Pałacu Prezydenckim byłam po raz pierwszy – piękna sala kolumnowa, w której odbywało się spotkanie, ze wspaniałym kryształowym żyrandolem, emocje pań i serdeczność goszczącej nas Pary Prezydenckiej na długo zostaną mi w pamięci – podzieliła się wrażeniami po powrocie Iwona Orężak, dyrektor elbląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Osób Niepełnosprawnych.
     

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

AMK Szkło ozdobne 6
AMK Kuchnia 11
AMK-Zabudowa przedpokoju
!!!PROMOCJA!!!