Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Energia wiatrowa – liczymy na przełom

Trwają konsultacje społeczne prezydenckiego projektu ustawy dotyczącego narzędzi ochrony krajobrazu. Wspólne stanowisko w sprawie uregulowania rozwoju energetyki w Polsce przyjęli wcześniej także marszałkowie wszystkich województw.

- Inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego jest szczególnie ważna dla województwa warmińsko-mazurskiego, zmierza bowiem do ustalenia jasnych zasad lokowania dużych farm wiatrowych na terenach atrakcyjnych przyrodniczo – komentuje marszałek województwa Jacek Protas. – Projekt zakłada także przekazanie pewnych uprawnień samorządom województw, które obecnie nie mają skutecznych narzędzi ochrony krajobrazu. W tym sensie liczymy na przełom.
     Według założeń projektu samorządy województw przeprowadzą audyt krajobrazowy i zyskają prawo do ustalania zasad urbanistycznej ochrony krajobrazu. Z kolei regionalni dyrektorzy ochrony środowiska zyskają wpływ na decyzje o lokalizacji inwestycji, mających znaczący wpływ na krajobraz.
     - Dbając o stopniowy rozwój czystej energii musimy zadbać także o ład przestrzenny – dodaje marszałek. - Do przyjęcia wspólnego stanowiska w tej kwestii udało nam się przekonać przedstawicieli innych województw.
     We wspólnym stanowisku, przyjętym podczas ostatniego Konwentu Marszałków RP w Augustowie, czytamy: apelujemy, aby zwiększyć tempo prac legislacyjnych związanych z tematyką realizacji inwestycji w farmy wiatrowe, aby nie hamując procesu wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem „zielonej energii”, nie spowodować trwałych, niekorzystnych zmian w środowisku i krajobrazie.
     Uzgodniony dokument trafi za pośrednictwem Związku Województw RP do najważniejszych instytucji publicznych zajmujących się ochroną środowiska i energetyką, m.in. do ministerstw i Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Pieczątki Trodat
Clinex Dispersion Soft
Płyn do mycia i dezynfekcji