UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

EOK podpisała porozumienie z pasłęckim festiwalem organowym!

 
Elbląg, EOK podpisała porozumienie z pasłęckim festiwalem organowym!
fot. nadesłana

W ubiegły piątek, 19 maja w Urzędzie Miasta Pasłęk została podpisana umowa partnerska w sprawie organizacji Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, odbywającego się w tym mieście. Od roku 2018 wydarzenie będzie współorganizować Elbląska Orkiestra Kameralna.

W imieniu pozostałych organizatorów, dokument podpisali: Burmistrz Pasłęka dr Wiesław Śniecikowski w imieniu Miasta Pasłęk, dr hab. Krzysztof Urbaniak – Kierownik Katedry Organów i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Łodzi i Dyrektor Festiwalu, ks. kan. dr Andrzej Kłódka – administrator Parafii św. Józefa w Pasłęku oraz ks. kan. dr Andrzej Kłódka – administrator Parafii św. Józefa w Pasłęku.
       Zgodnie z postanowieniami, w trakcie każdej edycji Festiwalu elbląscy muzycy wykonają przynajmniej jeden koncert. Orkiestra będzie też miała szansę współtworzenia koncepcji artystycznej przedsięwzięcia. Dyrektor instytucji, Bożena Sielewicz, nie kryje radości i dumy z powodu tej współpracy.
       Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej w Pasłęku jest kulturalną perłą na muzycznej mapie Warmii i Mazur. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Pasłęka i okolic oraz turystów. W jego programie znajdują się koncerty i recitale, wykonywane na zabytkowych, barokowych organach, zbudowanych przez gdańskiego mistrza Andreasa Hildebrandta. Festiwalowi towarzyszą także warsztaty. Wśród wykonawców pojawiają się gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny organowej, a także cenieni skrzypkowie czy śpiewacy. W programie znajdują się kompozycje Bachów, Jana Sebastiana i oraz jego syna – Carla Philippa Emanuela, a także utwory i transkrypcje m.in. Buxtehudego, Telemanna, Sweelincka czy Monteverdiego. Dyrektorem artystyczny Festiwalu jest Krzysztof Urbaniak, pedagoga łódzkiej i krakowskiej Akademii Muzycznej.
      

       Patronem medialnym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Elbląska Gazeta Interntowa portEl.pl
Elbląska Orkiestra Kameralna
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama