Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Europejskie spotkanie pozarządowców

Do Kaliningradu przybywają przedstawiciele organizacji pozarządowych z wielu krajów Europy. W najbliższych dniach (12-13 października) odbędzie się nad Pregołą Forum Organizacji Pozarządowych. Nie zabraknie na nim przedstawicieli naszego regionu.

W kaliningradzkim Forum weźmie m.in. po dwóch przedstawicieli organizacji pozarządowych z Elbląga i Olsztyna. Elbląg będą reprezentować Arkadiusz Jachimowicz i Bartłomiej Głuszak z Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.
     Do udziału w Forum zostali zaproszeni przede wszystkim przedstawiciele różnych organizacji pozarządowych i stowarzyszeń społecznych z Rosji oraz 11 państw Unii Europejskiej.
     Strona rosyjska przywiązuje dużą wagę do tego spotkania. Weźmie w nim także udział Dmitrij Rogozin - specjalny pełnomocnik prezydenta Rosji do spraw obwodu kaliningradzkiego, przedstawiciele rosyjskiej Izby Handlowo-Przemysłowej, a także reprezentanci litewskiego sejmu.
     Uczestnicy Forum omówią m.in. możliwości rozwoju dalszej współpracy Rosji i UE w regionie Bałtyku. Zostanie także poruszony najważniejszy problem gospodarzy - sytuacja obwodu kaliningradzkiego po rozszerzeniu Unii Europejskiej, a także po wprowadzeniu (już od stycznia przyszłego roku) przez Litwę obowiązku posiadania wiz dla obywateli Federacji Rosyjskiej. Postarają się odpowiedzieć na wiele istotnych dla funkcjonowania obwodu kaliningradzkiego pytań, w tym, jakie są możliwe i realne kierunki zbliżenia ustawodawstwa Rosji i UE, jak i perspektywy współdziałania ekonomicznego, ukierunkowanego na efektywne przyciąganie do nadbałtyckiej enklawy międzynarodowych inwestycji. Nie zostanie też pominięty aspekt humanitarno - społeczny międzynarodowej współpracy europejskich organizacji pozarządowych.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Żarówki LED
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy