Środa 18-07-2018, imieniny Szymona, Kamila
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Wieża widokowa Wieża widokowa

Euroregion Bałtyk będzie miał siedzibę w Olsztynie

Elbląg, Euroregion Bałtyk będzie miał siedzibę w Olsztynie

20 marca w Kłajpedzie obradowało Prezydium Euroregionu Bałtyk, które podjęło kilka kluczowych decyzji dla swojej przyszłości. Członkowie prezydium zdecydowali o nowej siedzibie Stałego Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu. Począwszy od 1 lipca 2014 roku Stały Sekretariat będzie się mieścił w Olsztynie, gdzie zostanie przeniesiony ze szwedzkiego regionu södra Småland.

- Nasi zagraniczni partnerzy z zadowoleniem przyjęli propozycję przeniesienia sekretariatu do Olsztyna – mówi członek zarządu województwa Anna Wasilewska. - Euroregion Bałtyk jest jedną z największych tego typu organizacji w Europie zarówno pod względem liczby partnerów, jak i obszaru, dlatego liczymy, że Olsztyn i nasz region skorzystają promocyjnie dzięki aktywniejszemu uczestniczeniu w zarządzaniu organizacją.
     Prezydium Euroregionu zatwierdziło również zmiany w swoich władzach na 2014 rok. Funkcję prezydenta będzie pełnił Vytautas Grubliauskas, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin Regionu Kłajpeda. Wybrano również przewodniczącą Rady Młodzieżowej Euroregionu Bałtyk, którą będzie Maria Kjaergaard z Bornholmu. Mateusz Kryżba reprezentujący województwo warmińsko-mazurskie będzie jej zastępcą.
     Euroregion Bałtyk istnieje od dnia 22 lutego 1998 roku, kiedy podpisano porozumienie o jego utworzeniu. Partnerami organizacji są regionalne władze samorządowe, a jej terytorium obejmuje województwa pomorskie i warmińsko-mazurskie na terenie Polski, obwód kaliningradzki na terenie Federacji Rosyjskiej, Stowarzyszenie Gmin Regionu Kłajpeda na Litwie, okręgi Blekinge, Kalmar, södra Småland w Szwecji i wyspę Bornholm w Danii. Partnerem Euroregionu jest także Stowarzyszenie Gmin RP Euroregion Bałtyk. Organizacja dąży do poprawy warunków życia mieszkańców, promocji związków i kontaktów wśród lokalnych społeczności oraz bardziej zrównoważonego rozwoju w regionie.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • No i proszę tak istotna instytucja będzie miała swoją siedzibę w Olsztynie, a dlaczego, bo pan Wilk zajęty jest wiecami przedwyborczymi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  wiza(2014-03-21)
 • buahahahaha, Euregion Bałtyk w Olsztynie, w Olsztynie nie wiedzą nawet co to Bałtyk
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  (2014-03-21)
 • Gdyby za Żuławami stały jakieś większe pieniądze z zewnątrz, założę się, że instytucja zajmująca się melioracjami żuławskimi też znalazłaby siedzibę w Olsztynie. dzieiwię się, że oddział Urzędu Morskiego w Gdyni jest w Elblągu i jeszcze go Olsztyn nie przechwycił. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 0
  Tuubylec(2014-03-21)
 • A dlaczego nie ma miec w Olsztynie skoro to najwieksze miasto tego wojewodztwa i regionu?Elblag tak jak Olsztyn nie lezy nad Baltykiem. Elblag nie ma bezposredniego dostepu do morza i lezy na Powislu a nie Pomorzu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 19
  100%olsztyniak(2014-03-21)
 • @100%olsztyniak. Elbląg nie leży tak jak i Szczecin czy Hamburg. Za to Olsztyn leży nad morzem i musi mieć siedzibę - złodzieje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 2
  (2014-03-21)
 • Dlaczego nazwa geogaficzna to to Pomorze zulawskie ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 0
  Qwas(2014-03-22)
 • @100%olszytniak - doucz się co nieco geografii. Elbląg nie leży na Powiślu, tylko jak już to (pół na pół) na Żuławach i na Wysoczyźnie Elbląskiej. Powiśle to okolice Kwidzyna, Malborka, Tczewa - terenów wzdłuż Wisły, więc obok. To tak jakby ktoś powiedział, że Olsztyn leży na Mazurach zamiast na Warmii.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  ambroży(2014-03-22)
 • BUCHAHHAHA Siedzibe w Olsztynie?! kpina!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Elblążaninnasto%(2014-03-22)
 • AHAHAHAHAHAH!!! Kiedy w Olsztynie wypasano krowy, w Elblągu budowano okręty wojenne! Siedziba w olsztynie? hahah nie moge przestać się śmiać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 1
  (2014-03-22)
 • no to dopiero sensacja Dowcip roku Dowcip stulecia! " ZAKOPANE" portem morskim! Ależ te jołopy szuwarowo-bagienne mają chore ambicje!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  Bornholm(2014-03-22)
 • 100% cuchniesz szuwarem! Spadaj z naszej strony!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  jod(2014-03-22)
 • nie zdziwię się, jak niedługo także Urząd Miejski w Elblągu zostanie przeniesiony do Olsztyna. a w Elblągu zostaną tylko mieszkańcy tu urodzeni, reszta wyjedzie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  (2014-03-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pieczątki Firmowe
Powrót Do Szkoły
Wyprawka Szkolna
Pieczątki Trodat