Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Filmowo o Warmii i Mazurach

 
Elbląg, Filmowo o Warmii i Mazurach Bogumił Osiński, Antoni Czyżyk i Jarosław Kowalski oraz nagrodzeni Dariusz Feluś i Andrzej Ordakowski
Rek

Dziś, 8 lutego w siedzibie TVP Olsztyn odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie filmowym organizowanym przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid pod patronatem olsztyńskiej telewizji.

Celem konkursu było pokazanie naszego regionu, jego interesujących miejsc i ludzi. Przeznaczony był dla filmowców-amatorów. Tematyka filmów była dowolna, ale miała oscylować wokół tematu „Warmia i Mazury - Nasza Mała Ojczyzna".
     W skład komisji konkursowej weszli: Bogumił Osiński i Jarosław Kowalski. Jurorzy uznali, że nagrodzone prace były nowatorskie pod względem treści i formuły realizacyjnej oraz charakteryzowały się świeżym spojrzeniem na temat konkursu.
     Nagrodzeni:
     1. miejsce - Transmitancje - Dariusz Feluś z Elbląga
     2. miejsce - Trofeum - Andrzej Ordakowski z Olsztyna
     3. miejsce - Elbląg Moja Mała Ojczyzna - Kacper Bork z Elbląga
     - Warmia i Mazury to wspaniały region, szczególnie dobry do fotografowania i filmowania - mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid. - Poprzez ten konkurs zachęcaliśmy żeby go pokazać na swój sposób, każdy film był inny, liczyła się interesująca koncepcja twórcza, dzięki temu powstały naprawdę ciekawe prace.
     Uroczyste wręczenie nagród oraz warsztaty dla wszystkich uczestników odbyły się 8 lutego w siedzibie oddziału TVP Olsztyn. W trakcie warsztatów uczestnicy konkursu mogli przeanalizować prace swoje oraz konkurentów i z profesjonalistami omówić to, co w filmach można było poprawić lub zrobić inaczej.
     Planowana jest kolejna edycja konkursu, a już niedługo filmy laureatów pierwszej edycji będzie można zobaczyć na antenie TVP Olsztyn. Filmy te zostaną również wyświetlone na ekranie kina Światowid.
     
***
     Bogumił Osiński to znany w Olsztynie dziennikarz telewizyjny. Przez 10 lat (trzy kadencje) był szefem gdańskiego oddziału Telewizji Polskiej. Prowadzi zajęcia w akademii telewizyjnej Telewizji Polskiej dla dziennikarzy TVPInfo i TVPSport. Wykłada też dziennikarstwo na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim. Obecnie w urzędzie wojewódzkim w Olsztynie jest doradcą Wojewody ds. Kontaktów Międzynarodowych, Protokołu Dyplomatycznego i Kultury.
     Jarosław Kowalski - dyrektor Oddziału TVP S.A. w Olsztynie. W przeszłości pracował jako dziennikarz Polskiego Radia Olsztyn. Z TVP związany jest od roku 1996. Początkowo jako korespondent oddziału gdańskiego TVP, później jako pełnomocnik zarządu Telewizji Polskiej tworzył oddział w Olsztynie, od 2005 roku jest jego dyrektorem.
     
Edyta Jasiukiewicz, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)