Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Finał kadencji Rady Miejskiej

Elbląg, Finał kadencji Rady Miejskiej (fot. Henryk Myśliński)

W ostatniej w tej kadencji sesji Rady Miejskiej (w czwartek 26 października) uczestniczył komplet 25 radnych. W pierwszej części obrad przyjęto kilkanaście uchwał decydujących o aktualnych i perspektywicznych sprawach miasta. Druga została poświęcono podsumowaniu prac Rady Miejskiej w minionych czterech latach. Zobacz fotoreportaż.

W części roboczej uchwalono między innymi plan zagospodarowania przestrzennego rejonu ulic Łęczyckiej i Sadowej. Potem, po dyskusji, w której uczestniczyli radni, prezydent i radca prawny, podjęto istotną dla przyszłości Elbląga uchwałę - studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta.
     - Zespół ludzi, którzy pracowali w tej kadencji rady, to wspaniali, kompetentni ludzie – ocenia Janusz Nowak, przewodniczący Rady Miejskiej. - Koncentrowali się wyłącznie na sprawach miasta i jego dalszego rozwoju. Cieszę się, że sprawy polityczne nie miały miejsca w tej kadencji.
     W efekcie poprzednich wyborów samorządowych w Radzie Miejskiej zasiadało 12 radnych z SLD, 11 z Centroprawicy „Czas na Elbląg” i dwóch z Samoobrony. Ta różnorodność opcji politycznych nie miała negatywnego wpływu na pracę rady.
     - To może być przykład dla kolejnych samorządów - stwierdził Henryk Słonina, prezydent Elbląga. - Jeśli nie ma takiej współpracy między władzą wykonawczą a radą, nie może być mowy o postępie. A my mamy duże osiągnięcia. Budżet miasta w 2003 r. wynosił 285 mln zł, a w tym roku osiągnął 435 mln zł. Kończymy kadencję, wykorzystując 30 proc środków na inwestycje. Złożyliśmy wnioski na środki unijne o łącznej wartości 100 mln euro. Nadchodząca kadencja władz samorządowych powinna sprzyjać dalszemu rozwojowi miasta. Jest już uchwalony plan inwestycyjny i przyjęte kierunki rozwoju gospodarczego. Za to wszystko dziękuję radnym i wszystkim, którzy wspierali nas w działaniach służących mieszkańcom Elbląga - podkreślił prezydent.
     W czasie kadencji rada obradował na 32 zwyczajnych sesjach i jednej nadzwyczajnej. W ciągu czterech lat radni podjęli 840 uchwał. Dwukrotnie wyjeżdżali za wschodnią granicę do Kaliningradu i Bałtijska, otwierając nowe kierunki współpracy.
     Miłym akcentem zamykającym definitywnie kadencję rady było wręczenie przez prezydenta wszystkim radnym pamiątkowych podziękowań za wniesiony wkład w rozwój miasta. Prawnie kadencja Rady Miejskiej upływa z dniem 27 października. 12 listopada będziemy wybierali nową Radę Miejską i prezydenta Elbląga.
     O podsumowanie czteroletniej pracy Rady Miasta Marta Hajkowicz poprosiła przedstawiciela rządzącej większości i opozycji:
     

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • No brawo, przed wyborami rada w komplecie. Szkoda tylko ze pod koniec kadencji efektów tych prac jest nie wiele. Nie wiem jak inni elblążanie, ale ja ide głosować przeciw taniemu-choremu państwu i RP nr 4!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SKY(2006-10-27)
 • ...że Państwo jest chore to fakt. Idę głosować przeciw tym którzy boją się jego uzdrowienia. A w Kaczyńskich widzą swoich wrogów. Czas na zmiany.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  berenika(2006-10-27)
 • Napewno były nagrody za nieróbstwo czteroletnie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-10-28)
 • Hmmm.. a gdzie tu jacyś młodzi na zdjęciu??
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Kurcze(2006-10-28)
 • a ten w tej czerwonej marynarce i czerwonym krawacie to kto ? może miejscowy królewski błazen? szkoda że takie słabe zdjęcie i nie widac facjaty! chyba że ktoś wie kto to taki!?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wyborca007(2006-10-28)
 • Podsumowanie: Nic nie robili i kolejni, którzy lgną do koryta tez nic nie beda robic. I tak bedzie zawsze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antypolityczny(2006-10-28)
 • A mnie nikt nie zmusi do wyborow. liczy sie tylko KASAAAAA!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  polityk(2006-10-28)
 • Cieszę się z dokonań rady miejskiej Elbląga, i pójdę głosować za listą nr. 18 Bo tylko oni gwarantują dlaszy rozwój Elbląga :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Generallo(2006-10-28)
 • Rzeczywiście - ci goście na zdjęciu to jakby przedstawiciele Komisji Gerontologicznej. MŁODZI DO RADY !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Bakałarz(2006-10-28)
 • Mimo dyrdymałów wypisywanych powyżej, elblążanie nie muszą się wstydzić za swoje władze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zadowolony elblążanin(2006-10-28)
 • Skoro chcecie młodych w Radzie Miejskiej i do tego ze Stowarzyszenia Dobry Samorząd (lista nr 18) to głosujcie na Przemysława Jarosza. Lista nr 18, okręg 4, pozycja 4. I tutaj APEL DO MŁODYCH, IDŹCIE NA WYBORY i miejcie w Radzie Miejskiej w końcu swojego reprezentanta, który będzie walczył o dobry interes WAS samych ! ! ! !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jazz(2006-10-29)
 • Patrząc na te zdjęcia można szybko zauważyć jak NĘDZNIE wygląda SALA RADY MIEJSKIEJ w Elblągu... Szczególnie koszmarne są te zdjęcia gdzie widać radnych elegancko ubranych na tle SZATNI, czyli wieszaków "ala gospoda wiejska w Milejewie"! Jak długo ten stan rzeczy będzie jeszcze trwał? Nie dość, że sala wygląda tandetnie, to jeszcze nagłośnienie, które tam jest nie pozwala zrozumieć co się mówi do mikrofonu!!! Niegdyś była to piękna AULA Gimnazjum Realnego im. Heinricha v. Pauena - komtura ze Świecia, ozdobiona m.in. panagermańskimi malowidławmi na ścianach. Ale te malowidła byłyby chyba dzisiaj ładniejsze niż to co jest. Ta aula to obraza dla radnych - przedstawicieli mieszkańców miasta! Przecież w niej odbywają się uroczyste sesje, typu nadanie tytułu Honorowego Obywatela Miasta itd. Czy nie stać nas na coś lepszego ? Proszę zobaczyć na starych zdjęciach jak wyglądała (I POWINNA WYGLĄDAĆ) sala narad Rady Miasta, tj. w ostatnim albląskim Ratuszu, która stał przed dzisiejszym Hotelem Gromada..... Może nowy Prezydenta Miasta i Nowa Rada ten problem rozsztrzygną, nie wystarczy bowiem odnowić budynku tylko z zewnątrz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nie-radny(2006-10-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy