UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Finał „Saber Strike - 15”

 
Elbląg, Finał „Saber Strike - 15”
fot. kpr. Daniel Chojak
Reklama

19 czerwca działania taktyczne i ogniowe ćwiczących wojsk obserwowali ich przełożeni oraz zaproszeni goście. Po ćwczeniach, o godz. 18.00 zakończono oficjalnie na drawskim poligonie sojusznicze Ćwiczenie Taktyczne z wojskami „Saber Strike - 15”.

Tego dnia na Pasie Taktycznym "Bucierz" trwał wzmożony ruch. Biorące udział w ćwiczeniu pk. "Saber Strike - 15", pododdziały 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, artyleria i piechota z Niemiec oraz pododdziały czołgów i artylerii z Danii i USA, realizowały ostatnie zadanie w ramach ćwiczenia – kierowanie ogniem w obronie i natarciu w dzień. Działania wojsk obserwowali zaproszeni goście oraz media. Bojowe działania ćwiczących wojsk obserwowali m. in. Inspektor Wojsk Lądowych DG RSZ, gen. dyw. Janusz Bronowicz, Inspektor Wojsk Lądowych Niemiec, LTG Jörg Vollmer, Zastępca Dowódcy M&RA USAREUR, MG Marc McQueen, col. Keld Robert Juul Christensen ze Sztabu Armii Duńskiej, gen. bryg. Sławomir Kowalski – Dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, przedstawiciele ambasad państw biorących udział w ćwiczeniu. Po obserwacji działania ze strzelaniem bojowym, goście spotkali się z ćwiczącymi żołnierzami, składając podziękowania za zaangażowanie, wysiłek i profesjonalne działanie w czasie ćwiczenia.
       19 czerwca, dokładnie o 18.00 zakończono oficjalnie na drawskim poligonie sojusznicze Ćwiczenie Taktyczne z wojskami „Saber Strike - 15”.
       Na uroczystej zbiórce stanęła Kompania Honorowa 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej z pocztem sztandarowym oraz ćwiczące sztaby i pododdziały z Polski, Danii, Niemiec i USA. Meldunek o gotowości wojsk do uroczystości złożył Kierownikowi Ćwiczenia – Zastępcy Dowódcy 15 Brygady, płk. Piotrowi Bieńkowi dowódca 2 batalionu zmechanizowanego, ppłk Marek Pieniak. Płk Bieniek, po przeglądzie wojsk, powitał żołnierzy i przybyłych gości, zaś w dalszej części swojego wystąpienia scharakteryzował ćwiczenie, jego specyfikę i przebieg oraz podkreślił o współdziałaniu w trakcie szkolenia żołnierzy sojuszniczych armii. „Saber Strike” było przykładem partnerstwa, interoperacyjności i współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa między naszymi krajami” – powiedział płk Bieniek. Jednocześnie podziękował wszystkim biorącym udział w ćwiczeniu żołnierzom z Polski, Danii, Niemiec i USA za olbrzymie zaangażowanie, karność i wykonywanie zadań bojowych na bardzo wysokim poziomie. ”Jestem zaszczycony i dumny, że mogłem kierować tak wspaniałym zespołem ludzkim – międzynarodowym komponentem wojskowym. Jeszcze raz dziękuję i gorąco pozdrawiam wszystkich żołnierzy, biorącym udział w ćwiczeniu” – powiedział płk Bieniek. Następnie z masztów zostały zdjęte – przy dźwiękach Hymnów Państwowych – flagi państwowe Polski, Danii, Niemiec i USA. W trakcie uroczystej zbiórki wręczono podziękowania i pamiątkowe certyfikaty udziału w ćwiczeniu.
      
      
      
       Szef Zespołu Prasowego Ćwiczenia
       mjr Zbigniew Tuszyński
      
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama