Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Finał sprawy z cudzoziemcem w tle

Mieszkanka Braniewa, nielegalnie zatrudniająca obywatela Chin w swojej firmie, nie wypłacała cudzoziemcowi pensji przez prawie rok. Kobieta ma dziś problemy z prawem.

Początek sprawy sięga maja br., kiedy funkcjonariusze z braniewskiej Placówki Straży Granicznej zatrzymali obywatela Chińskiej Republiki Ludowej za nielegalny pobyt w Polsce. 42-latek nie posiadał dokumentu tożsamości oraz innych dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
     Funkcjonariusze postanowili przyjrzeć się bliżej sprawie cudzoziemca. W toku prowadzonego postępowania ustalili, że obywatel Chin do Polski wjechał legalnie z zezwoleniem Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na podjęcie pracy w jednej z braniewskich restauracji. Straż Graniczna ustaliła, że mężczyzna rzeczywiście pracował w tym miejscu. W międzyczasie jego wiza straciła ważność, a nowej już nie otrzymał. Mimo tego obywatel Chin nadal był zatrudniany na stanowisku kucharza przez obywatelkę RP, która jednocześnie przestała mężczyźnie wypłacać wynagrodzenie.
     Zgodnie z obowiązującym prawem ten kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, umożliwia lub ułatwia innej osobie pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
     Pomimo zaprzeczeń właścicielki restauracji zebrany w sprawie materiał dowodowy w postaci dokumentów oraz zeznań świadków pozwolił na postawienie jej zarzutu.

por. SG Justyna Szubstarska Rzecznik Prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)