Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Forum przyjaznego sąsiedztwa

W siedzibie ESWIP odbyło się spotkanie robocze związane z realizowanym przez stowarzyszenie nowym międzynarodowym programem pn. Forum Przyjaznego Sąsiedztwa.

- Zadaniem programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa jest rozwijanie współpracy transgranicznej partnerów społeczno - gospodarczych województwa warmińsko- mazurskiego oraz województwa pomorskiego z obwodem kaliningradzkim, a także z Litwą - powiedział dyrektor programu Arkadiusz Jachimowicz.
     Program zakłada maksymalne wykorzystanie szans, jakie potencjalnie istnieją w rozwijaniu współpracy z tym nadbałtyckim obwodem Federacji Rosyjskiej, który już w niedalekiej przyszłości stanie się rosyjską enklawą wewnątrz rozszerzonej Unii Europejskiej.
     Arkadiusz Jachimowicz podkreślił , że program Forum Przyjaznego Sąsiedztwa jest inicjatywą obywatelską, która ma utworzyć neutralną płaszczyznę do aktywnych, twórczych spotkań sektorów administracji, biznesu, organizacji obywatelskich zarówno ze strony polskiej, rosyjskiej, jak i litewskiej.
     W Elblągu jest już tworzony sekretariat Forum Przyjaznego Sąsiedztwa. Będą w nim prowadzone działania informacyjne, koordynacyjne, a także zmierzające do pozyskiwania partnerów do współpracy. Elbląski sekretariat będzie również obsługiwać wizyty studyjne i przygotowywać międzynarodowe konferencje. W najbliższym czasie w Elblągu, Olsztynie i Gdańsku powstaną także grupy robocze, których członkowie zajmą się najbardziej istotnymi zagadnieniami transgranicznej współpracy, obejmującej m.in. takie zagadnienia, jak biznes, ekologia, szeroko rozumiana kultura, administracja i sprawy obywatelskie.
     W czasie realizacji programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa odbędzie się kilka seminarium tematycznych. Już w styczniu przyszłego roku na seminarium w Olsztynie zostanie przedstawiony szczegółowy raport omawiającego wszechstronnie możliwości współpracy województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego z obwodem kaliningradzkim i Litwą odpracowany przez Wspólnotę Kulturową "Borussia".
     Ważnym aspektem pozostaje wymiana i kontakty młodzieży, a także wzajemne poznawanie się środowisk artystycznych, kulturalnych, dziennikarskich. Konferencja zamykająca roczny cykl programowy przewidziana jest na przyszły rok. Odbędzie się ona najprawdopodobniej w październiku w Elblągu.
     Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych na realizacje tego programu otrzymało grant z Fundacji Batorego w wysokości 45 tys. USD.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • PRZEPRASZAM...A GDZIE MOŻNA SKŁĄDAĆ PODANIA O PRACĘ???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  m_k(2003-10-29)
 • Naukowcy twierdzą, że w astrofizyce nie ma nic lepszego, jak... dobra teoria. Można przy takiej rozwinąć najbardziej abstrakcyjne myślenia. Śmiem twierdzić, że dla naszych „pozarzadowców” dobry i naszpikowany odpowiednim słownictwem program, ( biznes, kultura, ekologia, sympozja itd. ), jest najlepszym do wydawania pieniędzy. Ha, a ile przy tym powagi w... zabawie??? Panie J.A. Przedstawiciele biznesu, kultury, ekolodzy, już dawno znają wschodni szlak. Nawet Wielki Wiceprezydent Pol tam był, nie mówiąc o naszych producentach mebli! :) Myślcie trochę o tej najuboższej warstwie społeczności. Idzie zima!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  oset(2003-10-29)
 • ble,ble,ble
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-10-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta fizelinowa 320x148 cm - Samolot
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapety z pejzażami
Fototapety do salonu