Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fundusz młodzieżowej współpracy

Robocze grupy tematyczne pracujące w ramach programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa przystąpiły do regularnych spotkań. Jedną z nich jest grupa zajmująca się sprawami szeroko rozumianej wymiany i współpracy młodzieżowej.

Forum Przyjaznego Sąsiedztwa to program realizowany przez Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, Wspólnotę Kulturową "Borussia" w Olsztynie oraz warszawską Fundację im. Stefana Batorego.
     Program, którego dyrektorem jest Arkadiusz Jachimowicz, stawia na rozwijanie współpracy transgranicznej partnerów społecznych i gospodarczych z terenów województw warmińsko- mazurskiego i pomorskiego z rosyjskim obwodem kaliningradzkim i regionami Litwy.
     W Elblągu odbyło się spotkanie zespołu zajmującego się sprawami młodzieżowymi (grupą tą kieruje Włodzimierz Mielnicki, dyrektor elbląskiej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 25). Uczestniczący w nim przedstawiciele placówek edukacyjnych oraz organizacji młodzieżowych uważają, że w najbliższym czasie powinien zostać utworzony specjalny międzynarodowy fundusz. Zgromadzone na nim środki miałyby wspierać programy związane z wymianą i współpracą młodzieżową wszystkich zainteresowanych. Zdaniem zespołu młodzieżowego istnieje też pilna potrzeba utworzenia bazy danych, w której zgromadzone zostaną informacje o wszystkich potencjalnych partnerach, zainteresowanych trójstronną współpracą transgraniczną.
     Być może część danych znajdzie się w przygotowywanym przez Wspólnotę Kulturową "Borussia" raporcie, który ma być kompendium wiedzy na temat współpracy z obwodem kaliningradzkim. Zostanie on opublikowany w lutym i udostępniony na osobnym seminarium, które odbędzie się w Olsztynie.
     W ramach programu Forum Przyjaznego Sąsiedztwa działa siedem grup roboczych. Oprócz grupy młodzieżowej istnieją także zespoły zajmujące się biznesem, ekologią, kulturą, sprawami obywatelskimi, administracją oraz turystyką.
     W niedługim też czasie na stronie internetowej, która aktualnie znajduje się w przebudowie, będą zamieszczane systematycznie wszelkie informacje związane z realizacją programu. W Elblągu znajduje się także biuro i sekretariat programu.
     Patronat nad Forum Przyjaznego Sąsiedztwa objęli: Władimir Jegorow, gubernator obwodu kaliningradzkiego, Darius Degutis, ambasador Litwy w Polsce, Andrzej Ryński i Jan Kozłowski - marszałkowie województw warmińsko-mazurskiego i pomorskiego, wojewoda Stanisław Szatkowski oraz prezydent Elbląga Henryk Słonina.
MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • a moim zdaniem............. szkoda słów :(((((((
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  z młodzieżowej organizacji(2004-01-22)
 • Rozumiem, że jeżeli chodzi o sprawę patronatów to są one li tylko honorowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Patron(2004-01-22)
 • czy istnieje w Elblągu jakiś program, którego dyrektorem nie jest A.J.? Ps. oczywiście programu z którego można wyciągnąć kase.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ...ologłowy(2004-01-23)
 • szkoda kaski na takie inicjatywy!! pomyślcie ile innych dobrych rzeczy można byłoby zrobić i wykorzystać je na szczytniejsze cele...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2004-01-23)
 • Tak to już jest, że kasa to jest na organizowanie działalności" innych", a Ci "inni" niech sobie sami radzą. A zawsze znajdzie się ktoś, kto chętnie za $ "poorganizuje " działalnosć "innym", choć często i gęsto pojęcia bladego nie ma, o co w tym wszystkim chodzi! A przypominam, nie chodzi o $, a oto by zrobić dla innych COŚ!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  :-(((((2004-01-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Firmowe