Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fundusze Europejskie także dla Ciebie!

Elbląg, Fundusze   Europejskie   także   dla   Ciebie! Zdjęcie z konferencji podsumowującej wdrażanie RPO WiM.

Dzięki środkom z Funduszy Europejskich dostępnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 (RPO WiM) województwo warmińsko-mazurskie ma wielką szansę na poprawę swojej konkurencyjności gospodarczej i społecznej.

RPO WiM to jednak nie tylko konkursy na dofinansowanie projektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W nowej perspektywie finansowej Unii Europejskiej ważnym elementem, co podkreśla Komisja Europejska, jest promowanie Funduszy Europejskich. Działania te mają zwiększyć wiedzę społeczeństwa na temat programów unijnych, podnieść świadomość obywateli na temat efektów ich realizowania, a także promować pozytywny wizerunek Unii Europejskiej w Polsce.
     
     Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, jako Instytucja Zarządzająca RPO WiM, poprzez szereg działań realizuje politykę informacji i promocji programu regionalnego. Pełen tekst Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 został wydany w wersji książkowej. W celu przybliżenia potencjalnym Beneficjentom i społeczeństwu idei programu, pod koniec czerwca b.r. wydano także osiem różnych wzorów ulotek informacyjnych, będących kompendium wiedzy nt. RPO WiM.
     
     W 2008 roku zorganizowano szereg szkoleń, w których udział wzięło ponad 1500 potencjalnych Beneficjentów RPO WiM w województwie warmińsko-mazurskim. Nie zapomniano również o dziennikarzach, dla których przeprowadzono dwudniowe szkolenie. Jego celem było m.in. przybliżenie przedstawicielom mediów lokalnych zagadnień dotyczących wdrażania RPO WiM i obszarów wsparcia możliwych do dofinansowania.
     
     O programie finansowanym z pieniędzy Unii Europejskiej głośno jest również w lokalnych mediach. W drugiej połowie 2008 roku rozpoczęto akcję informacyjno-promocyjną RPO WiM, polegającą na emisji cyklu autorskich audycji w rozgłośniach radiowych (Polskie Radio Olsztyn i Radio WaMa S.A.) oraz emisji spotów promujących poszczególne osie priorytetowe RPO WiM w Telewizji Polskiej Oddział Terenowy w Olsztynie i telewizjach kablowych sieci Vectra i Multimedia. W Internecie prowadzona jest kampania promocyjno-informacyjna poprzez serwisy internetowe o zasięgu krajowym i regionalnym, a aktualne informacje o konkursach uzyskać można dzięki oficjalnemu portalowi www.rpo.warmia.mazury.pl. W Olsztynie można oglądać spot informacyjny RPO WiM na ekranie diodowym (bilbordzie elektronicznym) umiejscowionym w centrum miasta.
     
     Program regionalny promowany jest również podczas imprez masowych, m.in. podczas World Tour w Starych Jabłonkach (turniej siatkówki plażowej kobiet i mężczyzn). Jest to jedyna plenerowa impreza sportowa o charakterze i zasięgu światowym w regionie. Poza tym, 9 maja b.r. obchodzono w naszym województwie Dzień Europy – wydarzenie uświetniające czwartą rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Podczas imprezy plenerowej w Parku Jakubowym w Olsztynie zorganizowano konsultacje robocze pracowników zaangażowanych w proces wdrażania Funduszy Europejskich z potencjalnymi Beneficjentami RPO WiM.
     
     Swoją wiedzą na temat Funduszy Europejskich, a w szczególności nt. RPO WiM będą mogli wykazać się studenci. To z myślą o nich ogłoszono konkurs na najlepszą pracę magisterską. Prócz tego znajomością tematyki programów unijnych popiszą się mieszkańcy Polski, dzięki ogłoszonemu konkursowi fotograficznemu „Mój kawałek Europy na Warmii i Mazurach”, w którym należało składać prace promujące Fundusze Europejskie i zrealizowane inwestycje przy współudziale pieniędzy z UE.
     
     17 października 2008 r. odbyła się konferencja podsumowująca wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013 w roku 2008. W spotkaniu, które otworzył Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Pan Jacek Protas udział wzięło blisko 160 osób - Beneficjenci i potencjalni Beneficjenci RPO WiM w województwie warmińsko-mazurskim oraz pracownicy zaangażowani w realizację RPO WiM. Działania informacyjno-promocyjne potrwają do końca okresu programowania finansowego, tj. do roku 2015.
     
     

 


     
     Artykuł sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.
     
     

-------------------- Artykuł sponsorowany ----------------------
Oprac. Biuro Promocji i Informacji Departamentu Zarządzania Programami Rozwoju Regionalnego.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl