UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Genowefa Kwoczek Honorowym Obywatelem Gminy Elbląg

 
Elbląg, Genowefa Kwoczek Honorowym Obywatelem Gminy Elbląg
fot. nadesłana

Wczoraj (18 października) podczas uroczystej sesji Rada Gminy Elbląg w uznaniu zasług poniesionych na rzecz społeczności lokalnej, jednomyślnie podjęła uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Gminy Elbląg Genowefie Kwoczek. Podejmując tę uchwałę radni docenili niezwykłe zaangażowanie w realizacji zadań na rzecz rozwoju Gminy Elbląg.

Tytuł Honorowego Obywatela jest najwyższym wyróżnieniem, jakim lokalny samorząd może odznaczyć osoby, które swoją postawą życiową oraz praca na rzecz innych w sposób szczególny zasłużyły się dla środowiska. Pani Genowefa Kwoczek dołączyła do grona wybitnych osobowości Gminy Elbląg. Od 1994 roku związana z samorządem. W latach 1994-1998 była radną gminy Elbląg, następnie w latach 1998-2008 radną powiatu elbląskiego, pełniąc funkcje członka zarządu powiatu oraz wiceprzewodniczącej rady powiatu. W latach 1995-2007 była Sekretarzem Gminy Elbląg, natomiast od 24.01.2008 roku pełni funkcję Wójta Gminy Elbląg. Z okazji 15- lecia samorządu gminy w 2005 roku Pani Genowefa Kwoczek została uhonorowana Srebrnym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, a w 2015 roku otrzymała Odznakę Zasłużony dla Powiatu Elbląskiego. Głównym celem jej działalności było zawsze dobro mieszkańców i rozwój gminy. Ogromny wkład pracy, zaangażowanie i odpowiedzialność zawsze towarzyszyły jej decyzjom. Jako Sekretarz Gminy, potem jako Wójt zawsze wprowadzała przyjazną atmosferę do pracy zarówno w Urzędzie Gminy, jak i we współpracy z Radą Gminy. Jest fundatorem nagród i doraźnych pomocy dla osób potrzebujących. Bezpośrednio zaangażowana w sprawę poprawy stanu dróg gminnych i powiatowych na terenie gminy Elbląg. Działa na rzecz poprawy standardów edukacyjnych szkół gminnych. Pani Genowefa Kwoczek niezmiennie docenia i realizuje inicjatywy oddolne, zawsze słucha głosów mieszkańców, co umacnia więzi społeczne. Przez wiele lat pracy w samorządzie Pani Kwoczek zyskała sympatię pracowników, mieszkańców, przedsiębiorców. Nie są Jej obce sprawy wsi, wciąż aktywnie działa na rzecz jej rozwoju i zawsze godnie reprezentuje społeczność lokalną. Dla Rady Gminy Elbląg wielkim zaszczytem było nadanie Pani Genowefie Kwoczek tego tytułu, aby taką osobowość i jej postawę utrwalić w pamięci współczesnych i przyszłych pokoleń.
      
Dorota Białobrzeska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Białorusią zapachniało, z odcieniem nuty polnocnokoreanskiej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 5
  Top l(2018-10-19)
 • świat się zmienia, a tam zawsze. .. Gienia
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 3
  kreciol(2018-10-19)
 • Gratuluję- dobry gospodarz. Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 18
  Elbląg2018(2018-10-19)
 • Z moich spostrzeżeń to niczym się nie wyróżniła. Nie odpowiadała na zgłoszenia obywateli bezpośrednio tylko pośrednio przez swojego zastępce, co wydaje się nie w porządku wobec zgłaszających nieprawidłowości obywateli. Zapewne przez tak długi okres zapewniła sobie układy, ale czy te układy dobre były dla obywateli Gminy?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  (2018-10-19)
 • ...nie są jej obce sprawy wsi...i trwała lala, trwała, lala,...normalnie opis rodem z lat komuny lat. 50 ubiegłego wieku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 1
  Gortar(2018-10-19)
 • Czy ona zrobiła coś na wyrost czy tylko robiła to za co otrzymywała wynagrodzenie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  25 1
  Jamaleg(2018-10-19)
 • Właśnie dla takich chwil warto iść na wybory i dokonać zmiany. Proponuję jeszcze radnym zmianę nazwy ul. Szafirowej na p. Kwoczek aby stojący w korkach dłużej mogli podziwiać jakość pracy pani wójt i jej zastępcy, który się chwali na ulotce wyborczej, że w przeciągu 10 bez mała lat wyasfaltowani 7,5 km drogi czyli 750 metrów rocznie. Mistrzostwo świata. O problemach z drogą wodą, śmieciami i kanalizacją to już nawet nie chce się pisać.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 4
  gminniak(2018-10-19)
 • Ale jaja!!! Klimat jak z filmów Pana Barei.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 2
  (2018-10-19)
 • Gieniu jesteś Wielka !!! Widziałem Cię na stołku prezydenta miasta. Skoro wolisz dbać dalej o gminę rób to. Przedzwoń do mnie bo straciłem Twoją komórkę. Sławek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 12
  (2018-10-19)
 • Gucio w rurkach?? a oczy jak 5 złotych
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  PanBógWszechwiedzący(2018-10-19)
 • Nie mam nic osobiście do tej kobiety, ale za jej rządów : zakorkowana ul. Szafirowa, po przejeździe Tirów itp wszystko się w domu trzęsie , droga nie przystosowana do takiej ilości pojazdów, przez długie lata przelewające się śmieci w śmietnikach przy głównej drodze, zarośnięty, zaniedbane rowy, drzewa nie przycinanie, gałęzie łamią się podczas wiatrów. Raz w roku piknik rodzinny pod szkołą a poza tym nic. Ale to to dużo od sołtysa zależy , którą trzebaby już zmienić bo zasiedziała i bez pomysłów na rozwój.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 3
  Mieszkanka (2018-10-19)
 • Powinien być dopisek "artykuł sponsorowany"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 1
  (2018-10-19)
Reklama