Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Głosujmy na elblążankę

 
Elbląg, Głosujmy na elblążankę Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego, fot. AD (arch. portEl.pl)
Rek

Maria Kasprzycka, dyrektor Muzeum Archeologiczno-Historycznego, znalazła się w Złotej Dziesiątce pań nominowanych do tytułu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur. Czy to jej kapituła konkursu przyzna ten prestiżowy tytuł? Tego dowiemy się 7 marca podczas uroczystej gali. Na swoje kandydatki mogą głosować również internauci, do czego zachęcamy.

W tym roku już po raz siedemnasty zostaną uhonorowane wyjątkowe kobiety z Warmii i Mazur. Plebiscyt organizuje Międzynarodowe Forum Kobiet, które tradycyjnie funduje statuetkę Kobiecie Sukcesu. Celem konkursu jest wyróżnienie tych pań, które mogą się pochwalić wyjątkowymi osiągnięciami na niwie ogólnopolskiej lub międzynarodowej.
     Kandydatki do tytułu Kobiety Sukcesu Warmii i Mazur zgłaszali przedstawiciele regionalnych mediów, organizacji społecznych i samorządów. Są nimi panie, które w minionym roku były bohaterkami dziennikarskich publikacji, zostały zauważone przez swoje środowiska, otrzymały nagrody w różnych dziedzinach.
     Spośród 23 nominowanych, kapituła konkursu wybrała Złotą Dziesiątkę. Podczas gali poznamy nazwisko głównej laureatki, która symbolizując w danym roku sukcesy kobiet otrzyma statuetkę z rąk włodarza województwa.
     Szczegółowe informacje na temat plebiscytu znajdują się na stronie internetowej www.kobietysukcesu.eu, tam też odbywa się głosowanie internetowe na Kobietę Sukcesu. Z jednego numeru IP można głosować na wybrana osobę raz dziennie. Serdecznie zapraszamy do wsparcia elblążanki, Marii Kasprzyckiej.
     Honorowym patronatem wydarzenie objął Wicepremier, Minister Gospodarki Janusz Piechociński. Gali patronują również: eurodeputowana prof. Danuta Huebner, przewodnicząca Komisji Spraw Konstytucyjnych w Parlamencie Europejskim, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i Międzynarodowe Forum Kobiet w Olsztynie.
     
     Maria Kasprzycka
- absolwentka geologii, oceanografii, dr archeologii. Zaangażowana społecznie i zawodowo w promocję historii regionalnej, autorka publikacji popularyzatorskich w tym zakresie, od 10 lat kieruje Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Elblągu. Dzięki swojej pasji nieustająco zmienia i unowocześnia muzealne przestrzenie i ekspozycje, rozbudzając zainteresowanie przeszłością szczególnie wśród najmłodszych odbiorców. W ubiegłym roku zespół elbląskich muzealników zakończył międzynarodowy projekt „Muzea ponad granicami” realizowany wspólnie z kaliningradzkim Muzeum Brama Frydlandzka. Dzięki zdobytym środkom unijnym, nowego blasku nabrały nie tylko muzealne wnętrza, ale przede wszystkim wystawy stałe i czasowe, prezentujące w niezwykle nowatorski i interdyscyplinarny sposób muzealne zbiory. Po raz pierwszy w Europie, w elbląskim muzeum wykorzystano najnowszą technologię holograficzną do prezentacji historii regionu południowo-wschodniego pobrzeża Bałtyku. Film holograficzny „Historie ponad granicami”, prezentowany w muzeach w Elblągu i Kaliningradzie, jest jak dotąd jedynym w Polsce i prawdopodobnie w Europie uniwersalnym, skondensowanym przekazem bogatej wiedzy historycznej, atrakcyjnym i zrozumiałym dla wszystkich odbiorców. W listopadzie ubiegłego roku film zaprezentowany został na średniowiecznych murach elbląskiej katedry rozpoczynając nowy rozdział w popularyzacji i promocji świetności naszych ziem i ich historycznej roli w rozwoju Europy.
Joanna Urbaniak, Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem
Naszywki
Polar z haftem