Piątek 15-02-2019, imieniny Faustyna, Jowity
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Goście byli lepsi

W sobotę (18 kwietnia) w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu odbył się finał wojewódzki XXIV Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Zwyciężył Michał Cieślewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku.

Olimpiada Wiedzy Ekologicznej adresowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Jej organizatorem i patronem jest Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przy wsparciu Ministra Środowiska oraz Ligi Ochrony Przyrody.
     Na Warmii i Mazurach od lat organizatorami eliminacji wojewódzkich są Centra Edukacji Ekologicznej z Elbląga, Olsztyna i Giżycka, dlatego też eliminacje wojewódzkie odbywają się co roku w innym miejscu. W tym roku organizatorem finału wojewódzkiego był Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu - Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej przy pomocy finansowej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.
     W finale wojewódzkim wzięło udział 59 uczniów z 25 szkół - najlepszych spośród ok. 1000 z całego województwa warmińsko-mazurskiego, którzy wzięli udział w eliminacjach szkolnych Olimpiady.
     - Olimpiada Wiedzy Ekologicznej jest atrakcyjną i zarazem skuteczną formą edukacji ekologicznej młodzieży - mówi Wiesława Kamińska z W-MODN - Elbląskiego Centrum Edukacji Ekologicznej. - Tematyka Olimpiady obejmuje wiedzę z zakresu szeroko pojętej ekologii i ochrony środowiska. Podstawowym jej celem jest kształtowanie świadomości ekologicznej i właściwych postaw prośrodowiskowych młodzieży oraz popularyzacja problematyki ekologicznej. Jest to sprawdzian poziomu wiedzy interdyscyplinarnej. To, że 59 młodych ludzi przybyło z całego województwa do Elbląga, aby zmagać się z tajnikami wiedzy ekologicznej, świadczy o tym, że mamy wspaniałą młodzież, która nie boi się przyjąć odpowiedzialnej postawy wobec środowiska przyrodniczego oraz jego przyszłości, co winno napawać optymizmem i z czego powinniśmy być dumni.
     Eliminacje wojewódzkie składały się z dwóch części: pisemnej w formie testu złożonego z 50, jak się okazało, bardzo trudnych pytań oraz części ustnej. Do części ustnej etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się ośmiu uczestników. W tej części uczestnicy losowali zestaw składający się z sześciu pytań, na które odpowiadali publicznie. Wyniki uzyskane przez każdego uczestnika z części ustnej i pisemnej były sumowane i stanowiły podstawę do promowania siedmiu, którzy osiągnęli najwyższy wynik.
     

 


     W finale centralnym, który odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2009 roku w Zespole Szkół Leśnych w Warcinie, Warmię i Mazury reprezentować będą następujący laureaci finału wojewódzkiego:
     Michał Cieślewicz z I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku (nauczyciel Elżbieta Wojciulewicz)
     Agnieszka Paturej z II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie (nauczyciel Aneta Maszczak)
     Ewelina Dunowska z Liceum Ogólnokształcącego w Bartoszycach (nauczyciel Aneta Roś-Kozłowska)
     Anna Piotrowska z V Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie (nauczyciel Bożena Lewandowska)
     Agnieszka Kamińska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie (nauczyciel Edward Szatkowski)
     Paulina Dziamałek z I Liceum Ogólnokształcącego w Mrągowie (nauczyciel Maria Olszowska)
     Katarzyna Biedrzycka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie (nauczyciel Edward Szatkowski).
     Każdy uczestnik Olimpiady otrzymał dyplom oraz nagrodę książkową, a laureaci również wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez WFOŚiGW w Olsztynie.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Domena .pl
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini