Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Goście odwiedzili stanowisko 16 PDZ

 
Elbląg, Goście odwiedzili stanowisko 16 PDZ fot. st. chor. Sławomir Tessar
Rek

25 listopada Stanowisko Dowodzenia 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej na ćwiczeniach „Compact Eagle – 15” wizytowali zaproszeni goście.

Jako pierwszy, do ćwiczących żołnierzy 16 Dywizji przybył Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch. Na stanowisku powitał naszego gościa Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. dr Leszek Surawski. Szef BBN zapoznał się ze strukturą i zadaniami 16 Dywizji, naszym działaniem w ramach ćwiczenia „Compact Eagle – 15” a także wizytował elementy SD 16 Dywizji. Wpis do Księgi Pamiątkowej i wspólne zdjęcie zakończyły pobyt Szefa BBN.
     Następnie SD Dywizji wizytowali m. in. Dowódca Korpusu Północ – Wschód gen. broni Manfred Hofmann, były Dowódca Wielonarodowego Korpusu i 16 Dywizji gen. broni Bogusław Samol, gen. broni Carsten Jacobson – Dowódca Wojsk Lądowych Niemiec, gen. dyw. Johann Langenegger – Dowódca Dywizji Pancernej Bundeswehry, gen. dyw. Sandor Fucsku – przedstawiciel Armii Węgierskiej, attaché wojskowi ambasad, dowódcy i szefowie jednostek i instytucji wojskowych z Francji, Czech, Słowacji, Niemiec, Danii, Litwy, Estonii, Szwecji, Węgier, USA i Polski.
     
     Ćwiczenie „Compact Eagle – 15” to największe w tym roku przedsięwzięcie szkoleniowe organizowane przez zlokalizowaną w Szczecinie Kwaterę Główną Wielonarodowego Korpusu Północnowschodniego – najważniejszą w tej części Europy jednostkę NATO. Ćwiczenie odbywa się w dniach 15 – 27 listopada na terenie Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i czterech innych lokalizacjach w województwie mazowieckim oraz warmińsko – mazurskim. Jego główna część rozpoczęła się w sobotę, 21 listopada. W ćwiczeniu dowódczo-sztabowym, wspomaganym komputerowo „Compact Eagle – 15” (COEE – 15) uczestniczy Dowództwo Dywizji, wydzielone siły i środki podległych jednostek wojskowych oraz przydzielone komponenty, współdziałające w ramach modułu szkoleniowego 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.
mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
OKOWOKO s.c.
OKOWOKO s.c.