Poniedziałek 24-09-2018, imieniny Gerarda, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Osiemset piątka pod nowym sądem Osiemset piątka pod nowym sądem

Gotowi, do startu!

Powoli, jak żółw ociężale, ale już ruszyła! Lokomotywa wyborcza. Jako pierwszy z mieszkańcami Elbląga spotkał się w sobotę Wiesław Wiśniewski, kandydat na prezydenta Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu”.

„Rozwój i Praca” - pod takim hasłem wystartowała pierwsza w naszym mieście kampania wyborcza. Z mieszkańcami spotkali się Mirosław Kozłowski, prezes Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu” oraz kandydat na prezydenta Elbląga Wiesław Wiśniewski.
     - Kandydowanie na prezydenta Elbląga to chyba najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Chcę mieszkańcom zaprezentować pewien program, pewną receptę, którą wypracowaliśmy z członkami stowarzyszenia. Pokazać, jak widzimy przyszłość naszego miasta – mówi Wiesław Wiśniewski.
     Program Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu” zakłada przede wszystkim przyspieszenie rozwoju gospodarczego, budownictwa mieszkaniowego i zmiany polityki kulturalnej w Elblągu. Członkowie stowarzyszenia chcą do naszego miasta ściągnąć inwestorów i tworzyć miejsca pracy, ale przede wszystkim chcą wygrać wybory.
     - Nie będzie decydował Tusk, nie będzie decydował Kaczyński, tylko my sami, którzy tutaj mieszkamy, zadecydujemy, co jest nam potrzebne – niemal krzyczał Mirosław Kozłowski podczas spotkania z mieszkańcami. - Do tej pory zawsze mi się udawało to, co zaplanowałem. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo. Wygramy te wybory! - zapewniał zebranych.
     W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób.
     „Chcę zobaczyć, co to za inicjatywa, czy warta w ogóle posłuchania.” „W Elblągu dzieje się coraz gorzej, nie ma pracy, jest korupcja i zakłamanie. To mnie skłoniło do udziału w tym spotkaniu. Chcę zobaczyć kogoś, kto coś z tym robi” - to tylko niektóre opinie uczestników spotkania.
     Na sali nie zabrakło też polityków. Tych, którzy przyszli podejrzeć konkurencję i tych, którzy postanowili wesprzeć stowarzyszenie. Tak jak Maria Piór, która ma szanse stratować z listy stowarzyszenia do sejmiku wojewódzkiego.
     - Stowarzyszenie zaproponowało mi start ze swojej listy. Na razie prowadzimy rozmowy, to jeszcze nic oficjalnego - zapewnia Maria Piór. To już druga osoba z Platformy Obywatelskiej, po Wiesławie Wiśniewskim, która przymierza się do współpracy ze stowarzyszeniem.
     - Platforma Obywatelska pewnie znów nam będzie zarzucać, że im podbieramy ludzi, ale to ich problem - stawia sprawę Mirosław Kozłowski.
     Marii Piór za nielojalność grozi wykluczenie z PO, taki los spotkał Wiesława Wiśniewskiego.
     - Myślę, że niektóre osoby mają przerost ambicji i nie wiedzą, po co się funkcjonuje w partii politycznej. Jesteśmy zdecydowani grać zespołowo. Nie będzie przyzwolenia władz Platformy na takie próby funkcjonowania poza strukturami partii w innych komitetach wyborczych - twierdzi Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Elblągu.
     Przejście na stronę stowarzyszenia to być może jedyna szansa na zaistnienie dla osób, które nie zostały wpisane na samorządowych listach wyborczych z ramienia Platformy Obywatelskiej. Maria Piór nie znalazła się na nich i prawdopodobnie już się nie znajdzie.
     

Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • wstydu oszczędz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  piotrI(2006-03-27)
 • Panie Kozłowski chce pan sterować z tylnego fotela, myślę że wyborcy mają w nosie pana . Proszę pochwalić się co zrobił pan oprócz pobierania miesięcznej pensji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-27)
 • Wstydu to nam oszczędzi W. ŁADA (menelo-bełkot) jak się wycofa z kandydowania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wino-marki-wino(2006-03-27)
 • Informujcie o terminach kolejnych spotkań z kandydatami ale wcześniej żeby sie do nich odpowiednio przygotować!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cięty(2006-03-27)
 • kozlowski znowu w pelnie swojego warcholstwa: "Platforma Obywatelska pewnie znów nam będzie zarzucać, że im podbieramy ludzi, ale to ich problem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poszelwon(2006-03-28)
 • fatalne spotkanie, niski poziom, bełkot Szefa, frazesy Lidera i paru przypadkowych kibiców, koniec będzie jeszcze gorszy jak początek, co Pani tam robiła Pani Mario ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-03-28)
 • Dlaczego, jak tylko powstanie u nas jakaś inicjatywa i zbierze się grupa ludzi chętnych do zrobienia czegoś w naszym mieście, zaraz znajdzie się grupa oponentów i krytykantów, którzy próbują wszystko zgnoić. Ja na tym spotkaniu byłem i proponowałbym osobom nie podpisanym na takie spotkanie (następne napewno będą) przyjść i posłuchać. Właśnie w tym Stowarzyszeniu zebrała się grupa ludzi nie powiązana z żadną partią polityczną, która chce coś tu zrobić i ukrócić rządy "bezpartyjnego" prezydenta. Może czas ukrócić rządy SLD w naszym mieście i zmienić złą sławę Elbląga, o którym mówi się, że jest jedną z większych siedzib i ostoją lewicy w Polsce. Dziadek Dziadka (czyli mój) mówił: "patrz na lepszych i do nich równaj, nie oglądaj się na gorszych"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dziadek(2006-03-28)
 • Skończmy na poziomie samorządowym mówić o Lewicy czy Prawicy ja też jestem z tych, którzy "walczyli" z komunizmem ale tu potrzebny jest dobry gospodarz a nie człowiek o takich czy innych poglądach. Dotychczasowy Prezydent chociaż lewicowiec jest dobrym gospodarzem i dawał tego przykłady przez ostatnich 12 lat. Po co więc iść w niepewne. Chyba nie jest nam potrzebna medialna młócka na poglądy ale wymierny efekt dla miasta i jego mieszkańców. Że było tak do tej pory potwierdzają moi koledzy z innych miast, którzy przyjeżdżając do mnie widzą opbiektywnie zmiany, które tu zaszły a w ich miastach zajść nie mogą bo wybrali krzykaczy. A co tych złych zjawisk to niestety prawda, że w otoczeniu Pana Prezydenta jest parę niewłaściwych osób i jakoś nie wiadomo czemu wciąż trwają a to oni pracują na ten negatywny obraz prezydentury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2006-03-28)
 • A mnie DZIADKU "wisi i powiewa" proweniencja polityczna prezydenta. Mnie interesuje to co Pan Prezydent robi dla mieszkańców, a jak widać (nawet dla ślepca) dzieje się wiele. Przypuszczam, że gdbyby ten Twój "Dziadek" miał równać do P. Słoniny, z trudem przyszłoby mu utrzymać szyk w ariergardzie! Dla mnie naszym Miastem może rządzić nawet Murzyn udający Żyda, czy Arab przebrany za Vinnetou - jeżeli będzie to tylko mądry człowiek i dobry gospodarz (prywatnie może być nawet zwolennikiem hodowli fok w jez. Druzno). Jak widać - już paru "fachowców" pcha się do władzy, by zapewne zepsuć to co zrobił p. Słonina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Władek.F.(2006-03-28)
 • Widzę, że Dziadek znalazłeś w końcu artykuł na temat opcji, która wg ciebie jest na portelu zakazana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-28)
 • Zgoda obserwatorze. Porozmawiajmy merytorycznie. Wiemy wszyscy, że współpraca z Obwodem Kaliningradzkim powinna być naszą szansą na rozwój. Co zrobiono w tym kierunku? Wybudowano most nad rzeką Elbląg, który byłby dobry ale 50 lat temu (jest bardzo wąski, brak przejść dla pieszych, 2 TIRy z trudnością się na nim wyminą) i to ma być obwodnica (do Braniewa i dalej do Kaliningradu) która biegnie prawie przez środek miasta. Wybudowano piękne bezkolizyjne skrzyżowanie na 7-mce, ale z Elbląga do Braniewa na betonówkę wjazd jest kolizyjny (zabrakło pieniędzy na jeden wiadukt, czy celowe działanie?) nie wspomnę już o modernizacji betonówki. Wreszcie mamy piękny port do którego nie zawijają statki tylko służy nam jako plac przeładunkowy węgla (z jednej ciężarówki na drugą), a kosztował nas, oprócz pieniędzy z Unii, o 1000 zl. na głowę każdego mieszkańca Elbląga od noworodka do emeryta. Tramwaje owszem mamy i powstały nowe linie (dzięki i za to), ale przy budowie tych nowych linii nie koniecznie pracowaly firmy z Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dziadek(2006-03-28)
 • Dziadek - odejdź od muru, bo zdaje się widzisz tylko jedną cegłę. Gwoli przypomnienia - wszystkie wysadzone mosty na "berlince" są już od dawna odbudowane (a pierwszy z nich na rz. Omazie powstał dzięki staraniom "komucha" W.M.), a na jesieni ruszy największe przejście drogowe Mamonowo II - Grzechotki. Mozna jeszcze tak dalej. Twoja dyskusja ma tyle związku z meritum, jak pra-rosyjskie pierwociny Królewca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytt.(2006-03-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini