Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Gotowi, do startu!

Powoli, jak żółw ociężale, ale już ruszyła! Lokomotywa wyborcza. Jako pierwszy z mieszkańcami Elbląga spotkał się w sobotę Wiesław Wiśniewski, kandydat na prezydenta Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu”.

„Rozwój i Praca” - pod takim hasłem wystartowała pierwsza w naszym mieście kampania wyborcza. Z mieszkańcami spotkali się Mirosław Kozłowski, prezes Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu” oraz kandydat na prezydenta Elbląga Wiesław Wiśniewski.
     - Kandydowanie na prezydenta Elbląga to chyba najważniejsze wydarzenie w moim życiu. Chcę mieszkańcom zaprezentować pewien program, pewną receptę, którą wypracowaliśmy z członkami stowarzyszenia. Pokazać, jak widzimy przyszłość naszego miasta – mówi Wiesław Wiśniewski.
     Program Stowarzyszenia „Rozwój i Praca Przyszłością Samorządu” zakłada przede wszystkim przyspieszenie rozwoju gospodarczego, budownictwa mieszkaniowego i zmiany polityki kulturalnej w Elblągu. Członkowie stowarzyszenia chcą do naszego miasta ściągnąć inwestorów i tworzyć miejsca pracy, ale przede wszystkim chcą wygrać wybory.
     - Nie będzie decydował Tusk, nie będzie decydował Kaczyński, tylko my sami, którzy tutaj mieszkamy, zadecydujemy, co jest nam potrzebne – niemal krzyczał Mirosław Kozłowski podczas spotkania z mieszkańcami. - Do tej pory zawsze mi się udawało to, co zaplanowałem. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo. Wygramy te wybory! - zapewniał zebranych.
     W spotkaniu uczestniczyło około 100 osób.
     „Chcę zobaczyć, co to za inicjatywa, czy warta w ogóle posłuchania.” „W Elblągu dzieje się coraz gorzej, nie ma pracy, jest korupcja i zakłamanie. To mnie skłoniło do udziału w tym spotkaniu. Chcę zobaczyć kogoś, kto coś z tym robi” - to tylko niektóre opinie uczestników spotkania.
     Na sali nie zabrakło też polityków. Tych, którzy przyszli podejrzeć konkurencję i tych, którzy postanowili wesprzeć stowarzyszenie. Tak jak Maria Piór, która ma szanse stratować z listy stowarzyszenia do sejmiku wojewódzkiego.
     - Stowarzyszenie zaproponowało mi start ze swojej listy. Na razie prowadzimy rozmowy, to jeszcze nic oficjalnego - zapewnia Maria Piór. To już druga osoba z Platformy Obywatelskiej, po Wiesławie Wiśniewskim, która przymierza się do współpracy ze stowarzyszeniem.
     - Platforma Obywatelska pewnie znów nam będzie zarzucać, że im podbieramy ludzi, ale to ich problem - stawia sprawę Mirosław Kozłowski.
     Marii Piór za nielojalność grozi wykluczenie z PO, taki los spotkał Wiesława Wiśniewskiego.
     - Myślę, że niektóre osoby mają przerost ambicji i nie wiedzą, po co się funkcjonuje w partii politycznej. Jesteśmy zdecydowani grać zespołowo. Nie będzie przyzwolenia władz Platformy na takie próby funkcjonowania poza strukturami partii w innych komitetach wyborczych - twierdzi Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej w Elblągu.
     Przejście na stronę stowarzyszenia to być może jedyna szansa na zaistnienie dla osób, które nie zostały wpisane na samorządowych listach wyborczych z ramienia Platformy Obywatelskiej. Maria Piór nie znalazła się na nich i prawdopodobnie już się nie znajdzie.
     
Joanna Kostańczuk - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • wstydu oszczędz
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  piotrI(2006-03-27)
 • Panie Kozłowski chce pan sterować z tylnego fotela, myślę że wyborcy mają w nosie pana . Proszę pochwalić się co zrobił pan oprócz pobierania miesięcznej pensji?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-27)
 • Wstydu to nam oszczędzi W. ŁADA (menelo-bełkot) jak się wycofa z kandydowania!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wino-marki-wino(2006-03-27)
 • Informujcie o terminach kolejnych spotkań z kandydatami ale wcześniej żeby sie do nich odpowiednio przygotować!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cięty(2006-03-27)
 • kozlowski znowu w pelnie swojego warcholstwa: "Platforma Obywatelska pewnie znów nam będzie zarzucać, że im podbieramy ludzi, ale to ich problem"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  poszelwon(2006-03-28)
 • fatalne spotkanie, niski poziom, bełkot Szefa, frazesy Lidera i paru przypadkowych kibiców, koniec będzie jeszcze gorszy jak początek, co Pani tam robiła Pani Mario ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2006-03-28)
 • Dlaczego, jak tylko powstanie u nas jakaś inicjatywa i zbierze się grupa ludzi chętnych do zrobienia czegoś w naszym mieście, zaraz znajdzie się grupa oponentów i krytykantów, którzy próbują wszystko zgnoić. Ja na tym spotkaniu byłem i proponowałbym osobom nie podpisanym na takie spotkanie (następne napewno będą) przyjść i posłuchać. Właśnie w tym Stowarzyszeniu zebrała się grupa ludzi nie powiązana z żadną partią polityczną, która chce coś tu zrobić i ukrócić rządy "bezpartyjnego" prezydenta. Może czas ukrócić rządy SLD w naszym mieście i zmienić złą sławę Elbląga, o którym mówi się, że jest jedną z większych siedzib i ostoją lewicy w Polsce. Dziadek Dziadka (czyli mój) mówił: "patrz na lepszych i do nich równaj, nie oglądaj się na gorszych"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dziadek(2006-03-28)
 • Skończmy na poziomie samorządowym mówić o Lewicy czy Prawicy ja też jestem z tych, którzy "walczyli" z komunizmem ale tu potrzebny jest dobry gospodarz a nie człowiek o takich czy innych poglądach. Dotychczasowy Prezydent chociaż lewicowiec jest dobrym gospodarzem i dawał tego przykłady przez ostatnich 12 lat. Po co więc iść w niepewne. Chyba nie jest nam potrzebna medialna młócka na poglądy ale wymierny efekt dla miasta i jego mieszkańców. Że było tak do tej pory potwierdzają moi koledzy z innych miast, którzy przyjeżdżając do mnie widzą opbiektywnie zmiany, które tu zaszły a w ich miastach zajść nie mogą bo wybrali krzykaczy. A co tych złych zjawisk to niestety prawda, że w otoczeniu Pana Prezydenta jest parę niewłaściwych osób i jakoś nie wiadomo czemu wciąż trwają a to oni pracują na ten negatywny obraz prezydentury.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2006-03-28)
 • A mnie DZIADKU "wisi i powiewa" proweniencja polityczna prezydenta. Mnie interesuje to co Pan Prezydent robi dla mieszkańców, a jak widać (nawet dla ślepca) dzieje się wiele. Przypuszczam, że gdbyby ten Twój "Dziadek" miał równać do P. Słoniny, z trudem przyszłoby mu utrzymać szyk w ariergardzie! Dla mnie naszym Miastem może rządzić nawet Murzyn udający Żyda, czy Arab przebrany za Vinnetou - jeżeli będzie to tylko mądry człowiek i dobry gospodarz (prywatnie może być nawet zwolennikiem hodowli fok w jez. Druzno). Jak widać - już paru "fachowców" pcha się do władzy, by zapewne zepsuć to co zrobił p. Słonina.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Władek.F.(2006-03-28)
 • Widzę, że Dziadek znalazłeś w końcu artykuł na temat opcji, która wg ciebie jest na portelu zakazana.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-03-28)
 • Zgoda obserwatorze. Porozmawiajmy merytorycznie. Wiemy wszyscy, że współpraca z Obwodem Kaliningradzkim powinna być naszą szansą na rozwój. Co zrobiono w tym kierunku? Wybudowano most nad rzeką Elbląg, który byłby dobry ale 50 lat temu (jest bardzo wąski, brak przejść dla pieszych, 2 TIRy z trudnością się na nim wyminą) i to ma być obwodnica (do Braniewa i dalej do Kaliningradu) która biegnie prawie przez środek miasta. Wybudowano piękne bezkolizyjne skrzyżowanie na 7-mce, ale z Elbląga do Braniewa na betonówkę wjazd jest kolizyjny (zabrakło pieniędzy na jeden wiadukt, czy celowe działanie?) nie wspomnę już o modernizacji betonówki. Wreszcie mamy piękny port do którego nie zawijają statki tylko służy nam jako plac przeładunkowy węgla (z jednej ciężarówki na drugą), a kosztował nas, oprócz pieniędzy z Unii, o 1000 zl. na głowę każdego mieszkańca Elbląga od noworodka do emeryta. Tramwaje owszem mamy i powstały nowe linie (dzięki i za to), ale przy budowie tych nowych linii nie koniecznie pracowaly firmy z Elbląga
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Dziadek(2006-03-28)
 • Dziadek - odejdź od muru, bo zdaje się widzisz tylko jedną cegłę. Gwoli przypomnienia - wszystkie wysadzone mosty na "berlince" są już od dawna odbudowane (a pierwszy z nich na rz. Omazie powstał dzięki staraniom "komucha" W.M.), a na jesieni ruszy największe przejście drogowe Mamonowo II - Grzechotki. Mozna jeszcze tak dalej. Twoja dyskusja ma tyle związku z meritum, jak pra-rosyjskie pierwociny Królewca.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  czytt.(2006-03-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia inna niż inne