Poniedziałek 22-04-2019, imieniny Łukasza, Leona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Grafika warsztatowa w twórczości dziecka

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2013-06-11
Aktualizowany 2013-06-19 12:00
 

W środę 26 czerwca o godz. 17 na Starym Mieście w Elblągu, przy ul. Studziennej 26 B odbędzie się wernisaż wystawy uczestników warsztatów plastycznych pracowni Inveni/Ryt Bogdana Kilińskiego.

Obecna prezentacja będzie drugą wystawą pracowni plastycznej Inveni/Ryt w jej nowych pomieszczeniach na elbląskiej Starówce. W zeszłym roku we wrześniu odbyła się pierwsza retrospektywna wystawa prac, która otwierała i inaugurowała otwarcie nowej pracowni i galerii sztuki dziecka, eksponując twórczość z ostatnich dziesięciu lat działalności pracowni. Najnowsza ekspozycja obejmuje okres minionego roku szkolnego 2012 – 2013.
     - Grafika warsztatowa w przestrzeni mojej pracowni zajmuje wyjątkowe miejsce i stanowi jej jedną z głównych dziedzin twórczości dzieci i młodzieży uczęszczającej na warsztaty plastyczne. W minionym roku uczestnicy warsztatów obok dobrze znanego linorytu mogli zapoznać się z techniką drzeworytu, pleksorytu oraz akwaforty. Wśród technik, które pojawiły się po raz pierwszy na zajęciach należy wymienić również grafikę strukturalną oraz zadania z zakresu kompozycji i teorii barw.
     Mimo rosnącego zainteresowania nowymi technikami graficznymi bazującymi na osiągnięciach elektronicznych z zakresu grafiki komputerowej, twórcy nie porzucili tradycyjnego warsztatu graficznego i technik, które zachowują swój niepowtarzalny i wyjątkowy charakter, podążając bardzo często własną drogą, którą rządzi artysta. Możliwości techniczne grafiki warsztatowej czynią z niej dziedzinę, w której dzieci i młodzież bardzo chętnie wyrażają swoje emocje i ogromną wyobraźnię. Grafika warsztatowa – artystyczna jest terminem, który obejmuje wszystkie techniki druku: druk wypukły, druk wklęsły i druk płaski.
     
     W okresie wakacyjnym w pracowni odbędą się warsztaty plastyczne pt. „Wakacyjne spotkania z grafiką warsztatową”.
     
     Terminy warsztatów:
     22.07.2013 – 26.07.2013
     05.08.2013 – 09.08.2013
     
     Więcej informacji na stronie
www.inveniryt.pl.
     

 

     

----------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl