Wtorek 25-09-2018, imieniny Władysława, Aurelii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Granica nie dzieli

Elbląg, Granica nie dzieli Po stronie polskiej uroczystego przecięcia wstęgi dokonali podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Piotr Stachańczyk i wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski (fot. nadesłane)
Rek

Przejście ma strategiczne znaczenie dla wymiany towarowej między naszymi krajami – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski podczas wczorajszego (7 grudnia) otwarcia polsko-rosyjskiego drogowego przejścia granicznego Grzechotki – Mamonowo II. – Jestem pewien, że ta granica nie dzieli, a łączy.

Podczas uroczystości podkreślano, że otwarcie tego przejścia wyjątkowo pozytywnie wpłynie na rozwój kontaktów polski rosyjskich. Dotyczy to zarówno wymiany gospodarczej, jak i sfery kontaktów społecznych. Dodatkowym elementem wzmocnienia tych kontaktów będzie z pewnością planowane wprowadzenie tzw. małego ruchu granicznego. Jest szansa, że przepisy będą dotyczyć całego obwodu kaliningradzkiego oraz całego województwa warmińsko-mazurskiego.
     Po stronie polskiej uroczystego przecięcia wstęgi dokonali podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Piotr Stachańczyk i wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski.
     Podczas uroczystości wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski powiedział m.in.: - Jest to największe i najnowocześniejsze przejście drogowe na granicy z Federacją Rosyjską o strategicznym znaczeniu dla wymiany towarowej z Rosją. Wokół przejść granicznych zawsze tworzą się naturalne – mniejsze i większe centra aktywności gospodarczej. Jestem pewien, że tak będzie również i w tym przypadku. To ogromna szansa na znaczne ożywienie gospodarcze województwa warmińsko-mazurskiego i obwodu kaliningradzkiego, zwłaszcza w sektorze handlu i usług. Dzięki otwieranemu dziś przejściu na znaczeniu zyska również lokalna turystyka graniczna, firmy i potencjalni inwestorzy – krajowi i zagraniczni.
     Możemy dziś powiedzieć, że przejście graniczne Grzechotki – Mamonowo II jest nowoczesną, szeroko otwartą bramą między naszymi krajami i całą Europą. Ma to ogromne znaczenie dla poprawy i zwiększenia współpracy gospodarczej oraz przemysłowej między Wschodem i Zachodem, a przede wszystkim między naszymi krajami.
     Jestem przekonany, że otwierane przejście z nowoczesną infrastrukturą o najwyższym standardzie będzie spełniać nie tylko funkcje gospodarcze i handlowe, ale także pozwoli nam i naszym wschodnim sąsiadom na częstsze kontakty kulturalne, towarzyskie i przyjacielskie.  Jestem pewien, że będzie to granica, która nie dzieli, a łączy!

 


     Drogowe przejście graniczne po stronie polskiej w Grzechotkach zajmuje ponad 30 hektarów. Ma 23 pasy odpraw. Na wjeździe dwa pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, dwa dla autobusów, pięć dla samochodów osobowych, pas dla VIP-ów i tzw. zielony (dla osób, które nie mają nic do oclenia).Z kolei na wyjeździe są dwa pasy ruchu dla samochodów ciężarowych, dwa dla autobusów, sześć dla samochodów osobowych i dwa dla VIP-ów. Całkowita wartość inwestycji to prawie 128 mln zł, w tym ponad 53 mln zł pochodziło z Funduszu PHARE. To największe i najnowocześniejsze nasze przejście graniczne z Federacją Rosyjską.
     
     Zobacz materiał filmowy przygotowany przez Telewizję Elbląską
     

Edyta Wrotek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
ichtovit
Królik minaturka
Artemia