Czwartek 15-11-2018, imieniny Alberta, Leopolda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Truciciel z ul. Andrzeja Struga Truciciel z ul. Andrzeja Struga

Granty na kulturę

Elbląg, Granty na kulturę Muzem Archeologiczno-Historyczne otrzymało m.in. 49 400 zł na kontynuację programu edukacyjnego "Skrzynia pełna tajemnic" (fot. AD).
Rek

Muzeum Archeologiczno-Historyczne, Biblioteka Elbląska oraz Galeria El to elbląskie instytucje kultury, które na realizację swoich działań otrzymają dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pierwszy nabór wniosków na programy ministerialne na 2010 został rozstrzygnięty. Na blisko 6 tysięcy wniosków na kwotę ponad 1,3 mld zł przyznano w sumie dotacje na ponad 194 mln zł. Wśród szczęśliwców, którzy otrzymają dofinansowanie znalazły się elbląskie instytucje kultury m.in.: Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Biblioteka Elbląska im. C. Norwida oraz Centrum Sztuki Galeria El.
     Największą kwotę otrzymało w pierwszym naborze Muzeum. Nagrodzone grantami aplikacje to:
     - w ramach programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych dwa projekty: pn. "Zakup dwóch miniatur portretowych autorstwa Laurensa (Lorenza) de Neter" (kwota dofinansowania 100 tys. zł) oraz pn. „Wystawa w zasięgu ręki - druk katalogu do wystawy "Truso. Między Weonodlandem a Witlandem" (24 tys. zł),
     - aplikacja związana z zakupem wyposażenia do ekspozycji czasowych (63 tys. zł), która wpisana została w program Infrastruktura kultury,
     - w ramach Edukacji kulturalnej projekt pn. „Skrzynia pełna tajemnic – kontynuacja programu edukacyjnego" (49 400 zł).
     Ponadto Muzeum otrzymało również dofinansowanie z Promesy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na program pn. „Modernizacja infrastruktury Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu" uzyskując na ten cel 500 tys. zł.
     Biblioteka Elbląska do programu Zasoby Cyfrowe, priorytet 1 - Digitalizacja materiałów bibliotecznych złożyła projekt pn. „Rozbudowa infrastruktury Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej" otrzymując dofinansowanie w wysokości 112 970 zł. Z programu Dziedzictwo kulturowe, priorytet 2 - Wspieranie działań muzealnych instytucja uzyskała kwotę 100 tys. zł na aplikacje pn. „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".
     Centrum Sztuki Galeria EL, składając do programu Wydarzenia artystyczne, priorytet 3 - Sztuki wizualne projekt pn. „Elbląg konceptualny" uzyskała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 40 tys. zł.
     Wkład własny do projektów elbląskich instytucji kultury zabezpieczy Urząd Miejski.
oprac. A na podst. info UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Żarówki LED