Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Grota w remoncie

 
Elbląg, Grota w remoncie fot. AD
Rek

- Idąc rano do pracy zobaczyłam panów robotników rozbijających kamienie na popularnej grocie z lodami w naszym rozkopanym centrum. Czy to znaczy, że "górkę" zrównają z ziemią? - zaniepokoił się nasz Czytelnik. Urzędnicy uspokajają: pęknięty mur wymagał naprawy, a w kolejnych etapach odnowione zostaną posadzki i schody. "Wisienką na torcie" będzie altanka na szczycie.

Grota w Parku Planty znana jest chyba wszystkim elblążanom. To punkt gastronomiczny (lody, napoje), a także miejsce spotkań (latem - pogawędki, zimą - sanki). Dlatego też zaniepokoił widok robotników, którzy rozpoczęli prace przy grocie. -  Jakie? Czy to oznacza, że rozbiorą nam grotę? - pyta zaniepokojony Czytelnik.
     Urzędnicy uspokajają - to tylko remont, a nie rozbiórka.
     - W 2009 r. opracowano projekt pn. Rewitalizacja Parku Planty w Elblągu, obejmujący koncepcję rewitalizacji Parku Planty wraz z dokumentacją projektowo-wykonawczą - wyjaśnia Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Projekt obejmuje również wykonanie prac związanych z rewitalizacją tzw. groty, tj. odrestaurowanie istniejących murków oporowych, odnowienie posadzek i schodów, montaż nowych barierek wzdłuż murków oporowych oraz na tarasach widokowych, odtworzenie altany na szczycie górki.
     - W budżecie miasta na bieżący rok nie ma środków na finansowanie tej inwestycji natomiast wykonane zostaną bieżące naprawy, tj. pęknięty kamienny mur oporowy od strony ul. 12 Lutego zostanie naprawiony przez zarządzającego parkiem - Zarząd Zieleni Miejskiej w Elblągu, w terminie do 30 kwietnia -  informuje Mierzejewski. - Prace są w trakcie realizacji.
     Dwa lata temu złożono wniosek o dofinansowanie projektu Rewitalizacja Parku Planty ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007 – 2013. Wniosek znajduje się na liście rezerwowej projektów kwalifikujących się do dofinansowania. Będą pieniądze - ruszą dalsze prace przy grocie.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Miło, już od jakiegoś czasu był potrzebny remont.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Primo(2012-04-23)
 • znów porywający od szczegółów artykuł
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  fitipaldi lll waza(2012-04-23)
 • Przecież to ohydztwo! Rozbierają piękne poniemieckie kamieniczki a rewitalizują takiego "potworka" w centrum miasta. .. .Ręce opadają
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Wzorem wielu innych miast, Park Planty w centrum Elbląga to idealne miejsce na umiejscowieniu własnie przy tym wzniesieniu malej zadaszonej estrady, lub inteligentnie wkomponowanej muszli koncertowej skierowanej w stronę Pl Slowiańskiego, Domu Turysty. To nie jest zły pomysł, choć nie pochodzi z Ratusza.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • park planty, to taki mały elbląski central park, koncedrty w tym miejscu, widzowie na ławkach, lub leżacy na trawie to dobry pomysł, ale za bardzo wielkomiejski, jak na elbląg, tu wladza woli przasne, małomiejsko- prowincjonalne działania, a szkoda, bo glosowałem na nowoczesnego prezydenta, nie na kontynuację pomysłów poprzednika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • a gdzie wyląduje piękny stary niemiecki kamień?czyje podwórko ozdobi. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • wspominam lata dzieciństwa w na tej górce i w grocie. Zimą zjeżdżanie na sankach z górki a latem po niedzielnym obiedzie spacer z rodzinką i lody w grocie ehhh. .. to był beztroski czas.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ona30(2012-04-23)
 • Jeszcze w latach 50 - 60 tych był tam hak do wieszania i zapadnia z dołem czy może powiecie, że była tam deutsche eis caffe ? przecież to miejsce zbrodni i ktoś powinien to uszanować a nie w takim miejscu lody sprzedawać. .. .. niewiarygodne do czego zdolny jest człowiek ! jeszcze trochę to w Oświęcimiu dancingi będą a w Stuthoffie pola golfowe
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • hak to masz przy samochodach osmarkańcu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • zamykam oczy i już widzę tych melomanów leżących na trawie. .. piękny widok. .. tylko coś mąci tą sielankę bo troszkę się za mocno kręcą. .. to psie gó. .no uwiera ich w plecy :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
 • Grota to pozostałości umocnień szwedzkich z pierwszej połowy XVII wieku. Przed 1945 r. wzniesienie zwane było popularnie "Schneckenberg" - Ślimak. Kompletną bzdurą jest jakoby w grocie wykonywano wyroki śmierci a jeszcze większą bzdurą jest jakoby miała ona połączenie z gmachem Sądu (Sąd oddany 22.06.1914 r. , gdy grota miała już kilkaset lat).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  erg.(2012-04-23)
 • ta popularna grota - to jest czescia schronu ktory znajduje sie pod parkiem, i dlatego niepodlega rozbiorce ani ta przyslowiowa grota, ani zrownaniu z ziemia ta gorka przy niej
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen