UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Hangar przy ul. Radomskiej do remontu

 
Elbląg, Hangar przy ul. Radomskiej do remontu
(fot. Michał Skroboszewski)
Reklama

Na początku sierpnia przyszłego roku na przystani żeglarskiej przy ul. Radomskiej mają zakończyć się prace przy remoncie hangaru. Inwestycja potrzebna turystom i środowisku wodniackiemu w mieście właśnie weszła w fazę przetargową.

Przekopem na Zalew Wiślany, a z zalewu do Elbląga – taki jest plan na ściągnięcie żeglarskich turystów do Elbląga. Swoje jachty będą mogli „zaparkować” na przystani przy ul. Radomskiej. Znajdujący się tam hangar do dyspozycji żeglarzy przejdzie gruntowny remont.
       W ramach remontu powstaną fundamenty pod rolki zwrotne do systemu wciągania i wyciągania jachtów z hangaru, zostanie zbudowane pomieszczenie dla bosmana przystani oraz boksy do przechowywania osprzętu żeglarskiego.
       Żeglarskie życie ułatwi elektryczna wciągarka linowa oraz dźwig zamontowany w szkutni. Przebudowane zostaną pomieszczenia w części południowej obiektu – będzie się tam mieścić część szkoleniowa, biurowa. Część sanitarna zyska przejście łączące ją z główną częścią hangaru. Powstanie także droga dojazdowa do hangaru wraz z parkingiem na 21 samochodów.
       Miasto chciałoby także wykonać „drobniejsze” prace: wymianę pokrycia dachowego, docieplenie hangaru (wraz z nową elewacją), wymianę stolarki, bram wjazdowych, oświetlenia, wykonanie posadzek. Przebudowana zostanie także instalacja wodno-kanalizacyjna, instalacja elektryczna oraz odgromowa.
       Wykonawcy mogą swoje oferty składać do 3 października. W ocenie inwestycji ratusz będzie kierował się cena (60 procent), okresem gwarancji (30 procent; przy czym minimalny okres gwarancji to 36 miesięcy, a maksymalny brany przez uwagę to 48 miesięcy) i zatrudnieniem bezrobotnych przez zwycięzcę przetargu (10 procent oceny). Miasto będzie „nagradzać” zatrudnieniem maksymalnie pięciu bezrobotnych.
       Prace mają się zakończyć do 3 sierpnia 2018 r.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • zabrać miastu pieniądze. !!!! Szykuje się kolejny bubel ????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 8
  hamulcowy(2017-09-19)
 • niech środowisko wyremontuje ten hangar
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 2
  (2017-09-19)
 • Niech właściciele aut sami remontują sobie miejskie parkingi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 6
  (2017-09-19)
 • Hangar dla bogatych żeglarzy typu Jurek Motorówka za pieniądze podatników. Kpina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 4
  (2017-09-19)
 • Hangar powinien być wyremontowany z pieniędzy miasta i mam nadzieję, że tak się stanie. Miasto wie jak zarządzać pieniędzmi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 18
  RebbeccaA.BärbelvonShmidt(2017-09-19)
 • Za korzystanie z hangaru klub pobiera poważną kasę. Zasłużeni członkowie podejrzewam mają solidne zniżki. Publiczne pieniądze nie powinny iść na takie cele. Kolesiostwem śmierdzi na odległość.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 1
  (2017-09-19)
 • Tylko się cieszyć, że tacy ludzie jak ty nie zarządzają pieniędzmi miasta uff.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 7
  RebbeccaA.BärbelvonShmidt(2017-09-19)
 • Dlaczego miasto przeznacza pieniądze na klub, w którym jest małe grono osób? Kiedyś były organizowane festyny, kolonie dla dzieci, kursy, egzaminy, regaty dla dzieci, obozy, mieli flotę żaglówek (optymisty, kadety, omegi). A teraz kompletnie nic się tam nie dzieje i nic nie robią dla społeczności, dzieci itd. Generalnie kasa idzie na remont hali na prywatne cele. Całe to miejsce jest żałosne. Nie to co kiedyś. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  14 0
  wychowanekWodnika(2017-09-19)
 • najwyższa pora, to sie w głowie nie mieści, że mój jacht za 100 tys stoi w takim byle jakim dziurawym hangarze i kapie na niego, wstyd, że miasto tak długo czekało aby mój jacht miał sucho zimą,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 6
  biednyżeglarz(2017-09-19)
 • i niech miasto zrobi tam ogrzewanie podłogowe żeby tam ciepło było, nie rozumiem dlaczego miasto nie zrobiło tego do tej pory, człowiek wydaje cięzkie pieniądze na jacht a tu nie ma go gdzie postawic w cywilizowanych warunkach, dziury, waitr hula sobie, zimno zimą jak w psiarni, oczekuję natychmiastowych działań i rozwiązania tego jakże pilnego problemu,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 3
  zawisza(2017-09-19)
 • @wychowanekWodnika - Bo to kółko wzajemnej adoracji, ,,
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  5 0
  Anonimek1(2017-09-19)
 • Ciekawe w jakim stopniu z tej hali skorzystają turyści ? Przecież w tej hali zimowane są w większości jachty prywatne ludzi, których na utrzymanie jachtów stać, a finansuje im to całe miasto !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 0
  Anonimek1(2017-09-19)
Reklama