Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Henryk Słonina wystartuje w wyborach na prezydenta Elbląga

Elbląg, Henryk Słonina wystartuje w wyborach na prezydenta Elbląga fot. AD

Obecny prezydent Elbląga Henryk Słonina wystartuje w zbliżających się wyborach samorządowych. - Po głębokim namyśle postanowiłem przyjąć propozycję Komitetu Wyborczego Elbląskiego Dobrego Samorządu dotyczącą zgłoszenia mojej kandydatury - pisze w oświadczeniu, które w całości publikujemy poniżej.

Szanowni Elblążanie
     Dobiega końca kolejna kadencja samorządu terytorialnego. Dla mnie jest to trzecia kadencja na stanowisku Prezydenta Miasta. Dwanaście lat temu Rada Miejska powierzyła mi tę funkcję, a w dwu kolejnych wyborach zostałem na to stanowisko wybrany bezpośrednio przez Państwa. Kandydując na Prezydenta przedstawiłem elblążanom swoją autorską wizję rozwoju naszego miasta, której kształt był wynikiem setek rozmów i spotkań prowadzonych w różnych środowiskach. Wizja ta była konkretyzowana w kolejnych strategiach, programach i planach realizacyjnych. Przez cały okres swojej prezydentury na bieżąco informowałem zarówno o swych planach, jak i o tym, co i jak wykonaliśmy. Przedstawiając swoje kolejne programy wyborcze każdorazowo rozliczałem się z ubiegłej kadencji. Najważniejsza w mojej pracy była jednak zawsze ocena mieszkańców naszego miasta. Mam ogromną satysfakcję, że w ostatnich latach była ona pozytywna, co znajdowało swój wyraz w wynikach kolejnych wyborów. Za to zaufanie, którym Państwo mnie obdarzyli raz jeszcze serdecznie dziękuję.
     Bardzo dużo zamierzeń wynikających z programów wyborczych udało się zrealizować, wiele jest aktualnie wykonywanych lub przygotowywanych do realizacji.
     
     Osobiście uważam, że w Elblągu dobrze wykorzystaliśmy miniony okres i pragnę podkreślić, że jest to nasz wspólny dorobek. To dzięki ciężkiej pracy moich współpracowników, służb miejskich, wielu różnych środowisk, a przede wszystkim Państwa miasto zmieniło swój wizerunek. Zmiany nastąpiły praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia. To głównie dzięki funduszom unijnym, z których szybko i skutecznie nauczyliśmy się korzystać.
     
     Radykalnie poprawił się stan infrastruktury komunalnej, pozyskaliśmy i uzbroiliśmy nowe tereny inwestycyjne. Bardzo korzystne zmiany zaszły w służbie zdrowia i opiece społecznej i to zarówno zakresie stanu bazy, jak i poziomu świadczonych usług. Coraz wyższy poziom osiąga elbląska edukacja, dynamicznie rozwija się szkolnictwo wyższe. Poszerzyliśmy ofertę kulturalną. Gruntownej modernizacji poddaliśmy obiekty kulturalne, oświatowe, poszerzona została baza sportowa. Systematycznie rośnie poziom porządku publicznego, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie w naszym mieście. Co bardzo ważne miasto ma stabilną i dobrą sytuację finansową oraz sprecyzowane i zaawansowane plany rozwojowe. Elbląg w ciągu ostatnich lat wypracował sobie opinię miasta nadążającego za nowymi wyzwaniami i to w wielu dziedzinach życia, co miało wyraz w licznych prestiżowych konkursach, czy ogólnopolskich rankingach.
     Oczywiście jest rzeczą naturalną, że zawsze oczekiwania i potrzeby są większe. Niestety głównie ze względów finansowych wszystkiego jednocześnie zrobić się nie da.
     
     Szanowni Państwo

     W ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie zwracano się do mnie z sugestią ponownego kandydowania na Prezydenta Elbląga. Pochodziła ona z różnych środowisk, organizacji, a także, co mnie szczególnie ujęło – od osób indywidualnych. Po głębokim namyśle postanowiłem przyjąć propozycję Komitetu Wyborczego Elbląskiego Dobrego Samorządu dotyczącą zgłoszenia mojej kandydatury w nadchodzących wyborach. Moja decyzja wynika głównie z poczucia odpowiedzialności za przyszłość naszego miasta. Wyzwań, które przed mani stoją jest wiele. Zostały one skonkretyzowane w przygotowanym projekcie Strategii Rozwoju Miasta do 2020 roku, a szczegółowo zaprezentuję je Państwu w moim programie wyborczym. Kolejna kadencja będzie także przygotowaniem do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Głęboko również wierzę, że najbliższe lata, będą czasem konsumpcji tego, co wspólnie dokonaliśmy.
     
     Drodzy Elblążanie
     Od dwunastu lat każdego dnia zdaję egzamin z zarządzania miastem. Tyle trwa moja kampania wyborcza, która tym różni się od medialnych kampanii innych kandydatów, że znajduje pokrycie w konkretnych zmianach, jakie w ostatnich latach zaszły w Elblągu. Cieszę się, że przy dotychczasowej ocenie mojej pracy nie odgrywały czynniki polityczne. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo. Moje motto z ostatniej kampanii wyborczej „Nie zawiodłem i nie zawiodę” jest wciąż aktualne. Mam nadzieję, że dzięki Państwa poparciu i zaufaniu będziemy mogli nadal wspólnie pracować na rzecz rozwoju Elbląga.

Prezydent Elbląga Henryk Słonina
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A jednak nie odpuścił. Nie wiem czy gratulować uporu czy też pokręcić z politowaniem głową.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-21)
 • Chyba jajo zniosę. Chłopie za mało ci kasy. Kup sobie wędke opłac kartę i na ryby śmigaj. W Elblagu potrzebny jest prezydent młody, dobry menager.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Krystyna A.(2010-10-21)
 • To oświadczenie jest jednym wielkim żartem, ale widać, że pisano je z pozycji zadowolonego z wysokości swojej pensji urzędnika, a nie z punktu widzenia przeciętnego wyborcy i jego życiowych realiów. Pociesza mnie tylko jedno, mianowicie ten fakt, że zwycięstwo Pana Słoniny w nadchodzących wyborach jest naprawdę bardzo mało prawdopodobne. Ale tupet się ma :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pana były już wyborca(2010-10-21)
 • przyznam, że jestem zdziwiona. No to się porobiło. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  anonim2000(2010-10-21)
 • Jakie zmiany. Złozyłem w marcu 2010 r po 30 latach dzierzawy gruntu wniosek o jego wykup. Mały kawałek ziemi do tej pory odpowiedzi nie dostałem. Za naczelnika mienia komunalnego sie wez a nie o prezydenturze myślec.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Nie doszły petent(2010-10-21)
 • To, ze ten pan startuje nie znaczy, ze wygra. a wtedy to dopiero bedzie wstyd "trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc". ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-21)
 • Poczytajcie tu komentarze : dziennikelblaski.wm.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  DupaJasiu(2010-10-21)
 • Śmiechu warte. Bez honoru i ambicji. Tupet i jeszcze raz tupet.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Likwidator(2010-10-21)
 • Na pewno czuje się świetnie i chce dokończyć zaplanowane realizacje, ale może młodsi są bardziej nowocześni i zrobią to lepiej, trzeba rozważyć komu dać szansę, zrobią to wyborcy !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2010-10-21)
 • Pan Prezydent albo uzależnił sie od władzy albo jest zakładnikiem swoich podwładnych bojących sie o swoje stołki; ) Obawiam się, że mamy w Elblagu z prezydenturę dożywotnią i konieczne jest ustawowe ograniczenie piastowania tej funkcji maksymalnie do 2 kadencji; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  POlitolog(2010-10-21)
 • nie zawiodłem i nie zawiodę HS (Holding Swoich)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2010-10-21)
 • Wstyd i żenada, on nie zna umiaru, mamy dość dziadzi Henia o jego komunistycznych zaszłości
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zniesmaczony(2010-10-21)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy